Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Зеброви Амадини-мутации

Модератор: nikigeen

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот ТЕРИЕР » Чет Май 12, 2011 10:36 pm

http://img851.imageshack.us/i/1254268936.jpg/
И третата снимка
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот Paulina » Пет Май 13, 2011 10:04 am

ТЕРИЕР написа:Сива-Чернолика-Черногърда. Белите пера не трябва да ги има. При линеене много често черното от гърдите изчезва.
Светлата птицата не е пингвин. Някой ги опредетелят за изабел а според други за флорида. Какво е мнението на друг съфоровник?


Белите пера излязоха сега - птицата е почти едногодишна .

Както ти написах за "изабел" не достига цвета на бузите и под крилете - потърси инфо в нета . Какъв цвят е "флорида" , къде може да се види ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот ТЕРИЕР » Пет Май 13, 2011 8:38 pm

До колкото виждам белите пера са доста в това число и първостепенни махови и си мисля че не може изведнъж да се появят.
Като какви определяте птиците от последните три снимки?
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот g.ganev » Пет Май 13, 2011 9:15 pm

Флорида фенси:
http://www.efinch.com/species/ffzeb.htm
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот Paulina » Пет Май 13, 2011 10:49 pm

Благодаря за инфото ! Като гледам текста под снимката явно това се равнява на европейският "изабел" :think:
Но птицата на Териер не може да се сравни с "флорида" !
При разглеждането на другите снимки виждам , че и финките се "разделят" на едно- и двуфакторови , определение , което в Европа (например) не се използва .


Към Териер - не знаех , че имаш тези бели пера в предвид , мислех за тези на лицето . Да , перата са така , защото бащата е бял :D , а майката чернобуза ! За тази птица няма определение за цветовата комбинация ( поне аз не съм намерила ) . За твоите червени птици - ей , нали няма да се изпитваме ? Английските наименования така или иначе не съвпадат с европейските ! А иначе общо казано са : сиви-черногърди , сиви-черногърди-червенолики , сиви- черно/червеногърди ....тази , в ръката е предполагам канелена-черно/червеногърда-чернолика . Така се "води" , нищо , че птицата е червена .

http://zebrafinch.info/colours/?language=en ето малко за "занимавка" - комбиниране на цветовете от малкият прозорец в дясно .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот ТЕРИЕР » Съб Май 14, 2011 9:44 pm

Целта е не да се изпитваме а да се запознаем с мутацийте и какви птици се получават при комбинирането им.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот david_67 » Съб Май 14, 2011 10:27 pm

ТЕРИЕР написа:Целта е не да се изпитваме а да се запознаем с мутацийте и какви птици се получават при комбинирането им.





Според мен това се нарича селекция и тя може да практикува павилно ако познаваш това което селекционираш и разбирасе да си запознат със нея!
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот ТЕРИЕР » Нед Май 15, 2011 8:38 am

Искам да събера чифтове от женски "пингвини" с кафяви гърбове и мъжки оранжевогърди също с кафяви гърбове. Да ли ще получа птици подобни на кафяв пингвин с оранжеви оттенъци по гърдите?
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот david_67 » Пон Май 16, 2011 12:38 am

ДАЙ МИ ПОНЕ ТРИ ЛЕНИИ НАЗАД ОТ ПОТЕКЛОТО НА МЪЖКИЯ И ЖЕНСКАТА И ЩЕ ТИ КАЖА НА 85 % КАКВО ЩЕ ИЗЛЕЗЕ !
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Май 16, 2011 7:41 am

Птиците са чиста линия повече от 3 поколения.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Май 16, 2011 9:45 pm

Изображение
Докато чакам отговор на предишният въпрос ще помоля за определяне на тази птица която ми е подарък и не съм сигурен точно каква е
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот dmj » Вто Май 17, 2011 12:55 am

Здравей,Териер!Добре е,когато говорите за отделните мутации и модификации на зебровата амадина да сте запознати с тяхната генетика и начина им на унаследяване-доминантна,рецесивна и свързана с пола.Не ми се сърди,че ти пиша по този начин,но с тези птици се занимавах до преди 5-6 год. и съм наясно с тях.С каквото мога,ще ви помагам.На първия въпрос/кръстосване на пингвин с оранжевогърда/-напълно безцелно кръстосване,защото при тяхното поколение,ще получиш напълно нормални кафяви птици/пингвина и оранжевогърдата са рецесивни мутации/.Това е чара на мутацията пингвин-напълно липсващи гръдни знаци и сълзата до бузата при мъжките екземпляри,т.е. при изявен оранжевогърд пингвин ще имаме изява на оранжевото в опашните пера,по-големите точици под крилата и евентуално разширение на бузата.На втория въпрос-на последната снимка,която си качил е една хубава чернолица сива женска птица,която се унаследява доминантно,т.е.кръстосана със сив нормален мъжки ще получиш в поколението чернолици сиви женски и мъжки птици.По-назад беше качил снимка на прекрасно мъжко фео,което е модификация.То се получава при кръстосването на няколко рецесивни мутации.Това ми беше мечтата да получа малко преди да преустановя да се занимавам с тези птици.Успех на всички занимаващи се с мутациите на зебровата амадина! :drinks:
dmj
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Май 17, 2011 12:02 am

ПредишнаСледваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron