Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Зеброви Амадини-мутации

Модератор: nikigeen

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот ТЕРИЕР » Съб Юли 23, 2011 5:27 pm

Това става само при събиране на чифт от чернолики- черногърди птици. Събирал съм чифтове при които просто има повече умряли зародиши и то максимум до 50 процента като поколението е много добро.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Нед Юли 24, 2011 6:25 am

Родителите от къде са взети?
Дано съмнението ми да е безпочвено,но през есента още с първата промяна на времето ,наистина ще имаш може би проблем.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот ТЕРИЕР » Нед Юли 24, 2011 8:25 pm

Птиците са мои, с изключение на една.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Нед Юли 24, 2011 10:09 pm

Напълно достатъчна ,за неприятности.
А от къде е?
Внос или нашенска?
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Юли 25, 2011 1:35 pm

Птицата е нашенска. Колега,ако обичаш пиши какво съмнение имаш или да престанем с въпросите, защото с тия недомлъвки приятелите ме питат: От къде е тая орнитоза?
При птиците ми всичко е наред и нямам смъртност или симптоми за болест. Птиците сменят или довършват много успешен сезон.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пон Юли 25, 2011 5:20 pm

ТЕРИЕР написа:Птицата е нашенска. Колега,ако обичаш пиши какво съмнение имаш или да престанем с въпросите, защото с тия недомлъвки приятелите ме питат: От къде е тая орнитоза?
При птиците ми всичко е наред и нямам смъртност или симптоми за болест. Птиците сменят или довършват много успешен сезон.

Колега Териер,никъде не е ставало въпрос за Орнитоза,а и аз хипотезата съм я посочил по-горе.
Не съм поставял диагнози ,просто нямам право ,а и интерес от това.Просто отбелязах модела и свързаната с това клиника при работа с ресецивни белези.
Не ме упреквай за неизказани неща от мен,или според вас недомлъвки от моя страна.Не очаквайте да изкажа това което мисля по повод на теми и проблеми в прав текст,просто нямам моралното право на това, за да не създам проблеми някому.Но моля ви опитайте се да помислите върху това което коментират някой от нас по повод конкретен проблем.Не очаквайте да ви се даде рецептата за живот на готово.
Това ,че не сте си направили трудът да проверите какво представлява и предизвиква посоченият от мен причинител си е изцяло ваш пропуск ,да не казвам проблем.
Поздрави ,на разположение съм да коментираме проблеми, ако ли пък отново не съм разбран правилно ,ви пожелавам единствено и късмет.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Юли 25, 2011 7:07 pm

Благодаря за компетентното мнение.Ако се появи проблем напред във времето ще съм подготвен за адекватна реакция от моя страна.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Зеброви Амадини

Мнениеот somborski » Съб Апр 07, 2012 9:11 pm

бих искал да попитам,имам зеброви амадини един чифт,и един чифт щиглец,: могат ли двата вида да живеят Заедно и да се размножават.волиерата ми е достатъчно голяма.моля отговорете ми тук somborski@abv.bg
somborski
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 10:40 pm

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот refab » Чет Юли 11, 2013 3:47 pm

Ето резултата от комбинация мъжки чернобуз (рецесивна мутация)/ женска "сиво, буза" (доминантна мутация), вероятно не достатъчно чиста мутация:

На тази снимката майката е най-вляво, а едно от двете млади е без бялата ивица между сълзата и "мустаците":

Изображение

Ето го:

Изображение

Тука е същото (без бяла ивица), с баща си:

Изображение

Ето го и третото малко, което е съвсем различно от другите две - бяло, излюпи се два дни по-късно и има проблем с оперението на задните две трети на тялото - почти голо, съчетано изглежда с някакъв проблем на долната част от храносмилателния тракт (лек диаричен синдром, лек клоацит? - залепва му "топка" от изпражнения):

Изображение

Тези двете - тъмни и с черни бузи, би трябвало да са "лъжлива черна буза", т.е. в действителност - "сиво, буза" (нетипична), като едното от тях може да излезе чернолико? "Лъжлива черна буза" - защото общия вид се очертава като на типична черна буза (рецесивна мутация), но в действителност става дума за доминантната мутация "сиво, буза"*, идваща от майката, съчетана с другите характеристики на "черна буза".

*"сиво, буза", женска: Изображение
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот refab » Съб Юли 20, 2013 5:33 pm

refab написа:..........................

Тези двете - тъмни и с черни бузи, би трябвало да са "лъжлива черна буза"................


Това ми съждение се оказа съвсем погрешно. :( :D

Двете тъмни млади амадини са си типична черна буза, защото явно майката е имала ген (рецесивен) черна буза (другият и ген е доминантния, определил нейната мутация - сиво буза), който се е съчетал с ген(рецесивен) от чернобузия баща, който има два такива гена.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Зеброви Амадини-мутации

Мнениеот xaxomen » Пон Май 18, 2015 9:44 pm

angel_72 написа:здравей те , къде от пловдив мога да си взема чифт аманиди, аз съм от перущица и пловдив мие най- близо , не искам от зоомагазин , искам от някой който ги развъжда.

от руския пазар има много и храна за тях
Аватар
xaxomen
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Апр 29, 2015 7:44 pm

Предишна

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron