Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


размножаване на финки

Модератор: nikigeen

размножаване на финки

Мнениеот niki_pm1 » Нед Юни 05, 2011 2:14 pm

искам да попитам моите финки са от горе доло 2 месеца заедно но нисхто моля ви кажете какво да направя за да имат яица
niki_pm1
потребител
потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 11:47 am

Re: размножаване на финки

Мнениеот niki_pm1 » Вто Юни 07, 2011 2:32 pm

женската ми започа да ляга от 2 дена е така но все още няма яйце какво да правя
niki_pm1
потребител
потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Мар 12, 2011 11:47 am

Re: размножаване на финки

Мнениеот Ivan Iliev » Пон Авг 01, 2011 3:03 pm

моите си имат 4 яйца и след 1-2 дена трябва да се измътят :D :D :D .много се кефя :drinks:
Ivan Iliev
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:07 am

Re: размножаване на финки

Мнениеот angel_72 » Пон Авг 08, 2011 6:10 pm

моите ги имам от два месеца , първият път снесоха 5яйца и имах 5 малки ,но ги намирах едно по едно на дъното на клетката мъртви.сега имат нови яйца ,не зная колко са ,дано изгледат малките , ако някой има идея защо ги изхвърлеха ,моля да ми каже?храних ги с просо , варено яйце ,мека храна за канарчета .ако не съм ги хранил правилно докато са имали малки ,може и за това да е , ако някой знае с какво да ги храня когато имат малки , моля да ми пише ако може?
angel_72
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 5:12 pm
Местоположение: Перущица

Re: размножаване на финки

Мнениеот david_67 » Пон Авг 08, 2011 6:54 pm

angel_72 написа:моите ги имам от два месеца , първият път снесоха 5яйца и имах 5 малки ,но ги намирах едно по едно на дъното на клетката мъртви.сега имат нови яйца ,не зная колко са ,дано изгледат малките , ако някой има идея защо ги изхвърлеха ,моля да ми каже?храних ги с просо , варено яйце ,мека храна за канарчета .ако не съм ги хранил правилно докато са имали малки ,може и за това да е , ако някой знае с какво да ги храня когато имат малки , моля да ми пише ако може?



Защото тези твари са такива ! Когато искат работят и то през зимата ,но когато се закатачат на някой чеб става лашо ,снасят после върху яйцата правят ново гнездо и пак продължават да снасят и така !!!!!
Затова не очаквай големи успехи ! Но може и да ти върже ,не се отказвай!
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: размножаване на финки

Мнениеот angel_72 » Пон Авг 08, 2011 7:33 pm

значи нищо не може да се направи , просто да ги оставя и да да се надявам да отгледат успешно поколение?
angel_72
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 5:12 pm
Местоположение: Перущица

Re: размножаване на финки

Мнениеот петър » Пон Авг 08, 2011 10:32 pm

Има нещо което зависи от теб.Гнездото,което си показал на снимката е прекалено плитко.Направи им една къщичка където долния ръб на дупката да е поне на 6-7 см от дъното на гнездото,разположи я така,че да е достатъчно закрита,не ги безпокой постоянно да ги вдигаш да гледаш яйцата и малките и ще имаш успех още следващото люпило.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: размножаване на финки

Мнениеот david_67 » Пон Авг 08, 2011 11:49 pm

петър написа:Има нещо което зависи от теб.Гнездото,което си показал на снимката е прекалено плитко.Направи им една къщичка където долния ръб на дупката да е поне на 6-7 см от дъното на гнездото,разположи я така,че да е достатъчно закрита,не ги безпокой постоянно да ги вдигаш да гледаш яйцата и малките и ще имаш успех още следващото люпило.



Прав си но това не е само критерии за неуспеха ! Просто чивта е шайзе и не става за разплод!
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: размножаване на финки

Мнениеот angel_72 » Вто Авг 09, 2011 9:05 am

това значи ли че трябва да разваля чифта , да си взема една женска и едно мъжко и да направя нови чифтове?а гнездото ще го оправя.
angel_72
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 5:12 pm
Местоположение: Перущица

Re: размножаване на финки

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Авг 09, 2011 9:49 am

Чифта млад ли е? Често след едно или две неуспешни люпила нещата се оправят. Като цяло щом нещата тръгнат зле така и си вървят. Ако се подобрят няма да е до там,че от 6 яйца да отгледат 6 малки, а чак пат ще има по някое недохранено пиле.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: размножаване на финки

Мнениеот angel_72 » Вто Авг 09, 2011 11:46 am

ами ,взех ги от едно момче , то ми каза че са имали едно люпило и ги продава , при мен трябва да е второто “което изхвърлиха“и сега имат яйца от 6 дни , не зная колко са големи , но щом са имали веднъж поколение , значи не са много млади .или са млади ? да изчакам и това люпило и ще видя какво ще стане ?не зная ,сега за първи път гледам. а в една клетка може ли да живеят два чифта?днес ми подариха една женска ,но е млада не съм я пуснал при другите защото имат яйца.ако си взема мъжка ще мога ли след време да ги гледам и двата чифта в една клетка?
angel_72
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 5:12 pm
Местоположение: Перущица

Re: размножаване на финки

Мнениеот Мъро » Вто Авг 09, 2011 2:57 pm

не
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Следваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта