Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Гулдови амадини

Модератор: nikigeen

Гулдови амадини

Мнениеот fridolina » Чет Юни 05, 2008 4:05 am

Колегата Иван Иванов от Силистра ми изпрати снимки на някои от мутациите гулдови амадини които отглежда и развъжда. Реших да ви ги покажа, за да можете и вие да им се насладите. :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Освен тях Иван отглежда и някои интересни цветни канари - фео с жълт и бял липохром, ахат опал жълти мозаици, както и по-често срещаните бакърени, липохром червени, бели и много вероятно и други за които не знам. :wink:

todpetrov написа:Много добри птици и толкова близо до Добрич при това :)


AleSio написа:Да Ви се похваля колеги,след дълго и мъчително търсене в София и аз вече си имам Гулденчета.Много са мили.Бавно но славно превръщам хола си в екзотичен курник.Есента съм си запланувал интензивни червени канаринчета и червена мозайка.Дано не ме изхвърлят от нас...
Най големият проблем при нас орнитолюбителите е липсата на достатъчно пространство и условия на отглеждане на нашите любимци да не говорим за оптимална среда от която имат нужда те.
Искрено се надявам форума да се популяризира достатъчно и повече хора да дават компетентното си мнение :wink: :wink: :wink:


todpetrov написа:Успех и само така :) и аз съм така в момента :)


AleSio написа:Тоше сега се помещавам тук в този форум, че е по либерте,Фридолинчето е супер.Радвам се да те видя тук.Да ме извинят модераторите,но ми се повръща от онези л..й..а и псевдоморалисти в пилешкия форум,няма да назовавам имена,сещайте се.
Днес бях на пазара и си купих оризарки ,но са много проскубани,човека каза че сега линеели и си сменяли перата.И са малко неугледни... Рязах им и ноктите и ми направи впечатление,4е текна кръв въпреки,че рязах доста след кръвоносния съд.Дано нее страшно.


todpetrov написа:Ами да си призная и аз съм им пускал кръв и няма проблем от това не ми е умирал канар :) ,а да сега линеят малки те за големи те мисля ,че е рано но незнам ,кога са пускани ,а и незнам много за Оризарки те :( .


AleSio написа:
todpetrov написа:Ами да си призная и аз съм им пускал кръв и няма проблем от това не ми е умирал канар :) ,а да сега линеят малки те за големи те мисля ,че е рано но незнам ,кога са пускани ,а и незнам много за Оризарки те :( .


Тоше вече се преместих на партера,наех си помещение там и сега пилетата ми се ширят на широко.Купих си и няколко чифта оризарки,че имам и за продаване даже.
Лятото или есента ще си правя в това помещение още една волиера за диви птици.Проблема в това помещение е че светлината е слаба,а температурата не особено висока.Ще слагам енергоспестяваща крушка,но дано температура от около 20 градуса им е добре.


fridolina написа:Информация за подходящо осветление, може би ще може да ти даде sandan:
http://pernati.com/phpBB2/viewtopic.php?p=43#43


AleSio написа:
fridolina написа:Информация за подходящо осветление, може би ще може да ти даде sandan:
http://pernati.com/phpBB2/viewtopic.php?p=43#43


днес си купих реле за включване и изключване и енергоспестяваща лампа.монтирах ги преди малко,но е слаба и или ще купя 2 пъти по силна или ще сложа още една.лампи Аркадия не се внасят в БГ...и най вероятно ще сложа още една допълваща със известен % УВ спектър.Абе цялата исто(Е)рия е супер шибана ама няма как.А и тея в магазините са такива лайнари и неграмотници че нее истина.
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот todpetrov » Съб Юни 07, 2008 1:41 am

Браво Алесио за това ,че сте намерили място то и аз се чудя за мазата и без това е празна но много е тъмна няма вода и ток ,то ток има но общ и ще изреват ,затова ще трябва да се пуска нов то това е най - малката ми грижа ,като се има предвид ,че стова се занимавах миналата зима ,че и електроника съм завършил :) но е много тъмно и влажно от мазите под нашите където са пълни с вода :(.
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот AleSio » Съб Юни 07, 2008 9:16 pm

todpetrov написа:Браво Алесио за това ,че сте намерили място то и аз се чудя за мазата и без това е празна но много е тъмна няма вода и ток ,то ток има но общ и ще изреват ,затова ще трябва да се пуска нов то това е най - малката ми грижа ,като се има предвид ,че стова се занимавах миналата зима ,че и електроника съм завършил :) но е много тъмно и влажно от мазите под нашите където са пълни с вода :(.


Ей, Алекс се казвам :P :P :P ,не Алесио.
За канарчета няма да е подходящо,щото те искат по добри условия.Но за Амадини е идеално.Само осветлението ми куца доста...
Колеги да ви питам нещо но искам да ми отговорите честно и коректно.Мой познат-бивш канаровъд ми каза че естествения свят на интензивните червени канарчета е бледо червен,който се засилва с уцветители.Каза ми НИКОГА да не си купувам канарчета които са за развъдна цел които да са оцветени.Каза ми че когато птиците са наблъскани с оцветител им се увреждал страшно много черния дроб и от тях вече не ставало нищо-а за размножаване да не говорим.Той каза че канарче се оцветява за да се продаде бързо и най вече скъпо.Вие на какво мнение сте?
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот sandan » Съб Юни 07, 2008 9:57 pm

Здрасти,Алекс.
Като притежател на червени канари мисля че мога да ти отговоря на въпроса.
Аз имам около 100 чифта канари с червен липохром..Родителите с които работя тази година всички са млади и оцветени.
От тези 100 чифта канари имам около 400 малки до момента.Когато оцветяването на птиците става според упътванията на фирмата производител няма проблем,ако превишиш значително дозировката може да натовариш черният дроб.
Птиците немозайка оцветявам още от първия ден на излюпване и нямам проблеми.Така оцветява и целия свят.
Ние канарджиите се разделяме много трудно със стари порядки.
Още нещо интензивен канар не означава червен канар.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот AleSio » Съб Юни 07, 2008 10:24 pm

sandan написа:Здрасти,Алекс.
Като притежател на червени канари мисля че мога да ти отговоря на въпроса.
Аз имам около 100 чифта канари с червен липохром..Родителите с които работя тази година всички са млади и оцветени.
От тези 100 чифта канари имам около 400 малки до момента.Когато оцветяването на птиците става според упътванията на фирмата производител няма проблем,ако превишиш значително дозировката може да натовариш черният дроб.
Птиците немозайка оцветявам още от първия ден на излюпване и нямам проблеми.Така оцветява и целия свят.
Ние канарджиите се разделяме много трудно със стари порядки.
Още нещо интензивен канар не означава червен канар.


Мерси за информацията.Аз съм фен на един единствен сорт канарчета.Те са яркочервени,едноцветни...незнам колко проди такива има червени.Един познат тук в Сф гледа такива,но малките му пилета са почти бели-кремави такива и той ги оцветявал после.И пилетата му са едри,по големи са от стандартните породи.Това нормално ли е?
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот sandan » Съб Юни 07, 2008 10:31 pm

Чисто червените канари са червени липохромни.
Едрите птици са същия вид ,но са въпрос на селекция,те са по-трудни за размножаване,заради теглото си.
Малките се излюпват наистина бледи ако не са оцветявани от гнездо.
Ако сериозно си решил да гледаш такива птици трябва да знаеш че червена интензивна се събира само с червена неинтензивна птица :wink:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот AleSio » Нед Юни 08, 2008 3:28 pm

sandan написа:Чисто червените канари са червени липохромни.
Едрите птици са същия вид ,но са въпрос на селекция,те са по-трудни за размножаване,заради теглото си.
Малките се излюпват наистина бледи ако не са оцветявани от гнездо.
Ако сериозно си решил да гледаш такива птици трябва да знаеш че червена интензивна се събира само с червена неинтензивна птица :wink:


Да това ми го каза един канаровъд,че двойките трябва да са интензивен и неинтентензивен.А ти имаш ли от дребните?Дребните по ми харесват повече.Могат ли да се вземат сега пилетата?Без да са линяли и оцветени?Не ми се чака до есента...
За голямо съжаление съм с много скапан телефон,който прави ужасни снимки и нямам подходящо високотехнологично устройство за да снимам амадините и волиерата.Надявам се скоро да мога да прикача снимки за да ги видите и вие
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот sandan » Нед Юни 08, 2008 5:13 pm

Имам и по-едри и по-дребни.
Като цяло са най-красиви класическият размер.Интензивните птици изглеждат по-дребни.
Ако сега вземеш пилета рискуваш да ги умориш,а и не се различава пола.Най добре изчакай есента да си вземеш добре развити птици.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот AleSio » Нед Юни 08, 2008 5:23 pm

sandan написа:Имам и по-едри и по-дребни.
Като цяло са най-красиви класическият размер.Интензивните птици изглеждат по-дребни.
Ако сега вземеш пилета рискуваш да ги умориш,а и не се различава пола.Най добре изчакай есента да си вземеш добре развити птици.

Писах ти на ЛС,най добре е да продължим темата там.А тук да си говорим за гулдови и други екзотики
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот AleSio » Пон Юли 14, 2008 3:31 pm

Моите гулдови едва сега започват да проявяват интерес кам гнездото,и то само едната двойка.С много интерес ту мъжкия,ту женската влизат вътре,но не се застояват особено много.Една съседка която гледа подобни птици ми каза,че това е вид,които се съешава само в гнездото и че минава много време преди да се престрашат да влязат в гнездилката.Да видим ако снесът и изкарат малки кой ще ги храни..Само да не ми се налага да ги гледам и тях с пипета още от първия ден :lol: :lol:
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот yuli » Пон Юли 14, 2008 10:57 pm

Здравейте

Как вървят сега гулдовите амадини,не съм много запознат с тези птици и са ми интересни,аз имам две двойки зеброви и една японски.А как се познава пола им,ако може някой да ми каже или е като при японските по пеенето.
Аватар
yuli
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 3:16 pm
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот fridolina » Вто Юли 15, 2008 5:05 pm

Единственото което знам за размножаването на тези птици е че е трудно. :D
Алекс, желая ти успех! Ще се радвам, ако отвреме-навреме ни информираш как се развиват нещата.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта