Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Финки

Модератор: nikigeen

Re: Финки

Мнениеот Paulina » Сря Фев 27, 2013 7:45 pm

Дааа .... така пишело в дебелите книги ..... Ама те са остарели !

Произхода на птицата е Китай , не е Япония - в Япония ги внасят два века по-късно , след като вида вече е създаден и там ги доусъвършенстват и внасят в Европа . За прародители се "водят" китайските Lonchura striata swinhoei - подвид на наречената от теб Бронзовокрила амадина . . После е "вливана " кръв от други Lonchura видове - все пак са 7 подвида ! Забележи - Lonchura видове , не Taeniopygia видове !

Между другото - птицата , която ти наричаш Бронзовокрила амадина има много имена , едно от които "Муния" идва от английското ѝ наименование .
И така нататък .....

Аз не заклеймявам кръстосването , но това е сериозна дейност за хора , които имат на представа за какво става въпрос и разбират от генетика . Защото един такъв "новобранец" ще извади утре нещо без да знае какво е , ще ти го продаде за кон , а то ще се окаже , че е крава... Или още по-лошо : ще се окаже , че е муле !

И да не забравяме , че тук все пак става дума за живи същества !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Финки

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Фев 27, 2013 8:12 pm

Е това вече е диалог и даже стигахме до консенсус. Съгласен съм с теб, че новобранеца може да има късмета на начинаещия и да извади "нещо" и до тук. Резултата от това "нещо" ще е еднократен и най вероятното "нещо" неплодовито, но за сметка на това пък ефектно. Този ефект вероятно ще засили интереса на този човек в тази насока и той отново вероятно, ще се развива както казваш в тази сериозна дейност. А аз все търся някой да ми продаде крава за кон, но уви това се случи само веднъж и съм много благодарен на този човек защото птиците се оказаха плодовити.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Финки

Мнениеот Paulina » Сря Фев 27, 2013 8:22 pm

ТЕРИЕР написа:Е това вече е диалог и даже стигахме до консенсус. Съгласен съм с теб, че новобранеца може да има късмета на начинаещия и да извади "нещо" и до тук. Резултата от това "нещо" ще е еднократен и най вероятното "нещо" неплодовито, но за сметка на това пък ефектно. Този ефект вероятно ще засили интереса на този човек в тази насока и той отново вероятно, ще се развива както казваш в тази сериозна дейност. А аз все търся някой да ми продаде крава за кон, но уви това се случи само веднъж и съм много благодарен на този човек защото птиците се оказаха плодовити.

И когато те попита някой каква е дадената птица ти какво му отговаряш ? В случая "говорим" за "коне" , "крави" и "мулета" .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Финки

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Фев 27, 2013 9:32 pm

Отговора винаги е само един и той е: Това е хибрид между тези два вида и той е плодовит или другия вариант- неплодовит. Като незнам дали е плодовит казвам че незнам и толкова. Какво толкова сложно има? За радост често казвам: Това е хибрид изваден от хибриди и те са плодовити като родителите си.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Финки

Мнениеот rosko_koki » Чет Фев 28, 2013 7:14 pm

Голям спор направихте ,просто питах ,а вие в какво го обърнахте ,но все пак разбрах ,че може да излезе нещо плодовито или не .Но за сега нямам намерение така че... Моите амадини пак снесоха 2 яйца и вече не знам какво да ги правя дали снасят постоянно заради постоянната температура 22-24 градуса в стаята ?
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

Re: Финки

Мнениеот Paulina » Чет Фев 28, 2013 8:37 pm

rosko_koki написа:Голям спор направихте ,просто питах ,а вие в какво го обърнахте ,но все пак разбрах ,че може да излезе нещо плодовито или не .Но за сега нямам намерение така че... Моите амадини пак снесоха 2 яйца и вече не знам какво да ги правя дали снасят постоянно заради постоянната температура 22-24 градуса в стаята ?

Ще си умориш птиците по този начин , ако имат гнездилка - махни я !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Финки

Мнениеот rosko_koki » Чет Фев 28, 2013 11:06 pm

Разбирам питала съм много хора и знам че не трябва имаше само 2 седмици ги бях разделила бях я сложила при малките които пораснаха ,но тя започна да ги бие и искаше при него,скоро трябва да купя нова клетка пак голяма и малките ще отидат там ,а нея и мъжкия да ги отделя .Махах гнездото снасяха или на земята или в хранилките .Та тези яйца ще я оставя да ги отгледа ако изобщо са оплодени ,и скоро ще взема клетка и ще ги разделя,но за колко време ,ако ги разделя примерно за 2 месеца ще се забравят ли? И ако си взема японска женска ,може ли да живее с моята женска и така мъжка японска с мъжка зеброва може ли ще се бият ли?

Знам че доста въпроси зададох ,но разбрах че вие сте хора които разбират доста и биха ми помогнали единствено вас мога да питам. :-|
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

Re: Финки

Мнениеот Paulina » Пет Мар 01, 2013 10:56 am

Когато им осигуриш достатъчно място родителите не бият децата си :

Изображение

Понасят се и със себеподобни , с еднакви по размери , но и с други птици :

Изображение

Даже доста по-големи представители на пернатият свят са добре дошли при тях , стига птиците да са взаимно миролюбиви една към друга :

Изображение

---------------------------

Щом при теб не става с махането на гнездилката , тогава раздели птиците по пол - бащата със синовете , а майката с дъщерите и ѝ дай време да се съвземе ! Можеш да сложиш и японските при тях , разбира се , но тесни кафези водят до агресия , защото по-слабите птици не могат да намерят място , където да се оттеглят .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Финки

Мнениеот refab » Пет Мар 01, 2013 11:45 am

rosko_koki , в кой клас си? Пишеш много неграмотно, с извинение (за констатацията)!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Финки

Мнениеот rosko_koki » Съб Мар 02, 2013 9:36 pm

Извинете ме за писането,но повечето пъти пиша от телефона и бързам, и затова се получава така .Иначе съм голяма ,но си мислих ,че ако някоя грешка направя от бързане няма да е проблем,но явно е...
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

Re: Финки

Мнениеот Мъро » Съб Мар 02, 2013 10:12 pm

Някой като няма какво да напишат по темата но много им се иска започват да се заяжда за дребни неща като правописа.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Финки

Мнениеот rosko_koki » Вто Мар 05, 2013 8:57 pm

Тези моите снесоха 2 яйца на 26.02 и 28.02 второто и едното го бутнаха и изядоха ,а другото го изкарах да го видя вчера май няма нищо вътре не е оплодено май .Но се радвам че за сега не искам пак да снася женската малко да си почине.
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта