Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Жълтоклюна зеброва амадина

Модератор: nikigeen

Жълтоклюна зеброва амадина

Мнениеот refab » Съб Юни 29, 2013 1:12 pm

Такава мутация - единична женска птица, се предлагаше днес на пазара в Подуене. Произход ( по сведение на Милчо) - от Словения. Жълтият клюн, съчетан с жълти крака е рецесивен белег.

Изображение

Изображение

Използвам случая да обърна внимание, че от гледна точка на възможност за отглеждане на интересни мутации, зебровите амадини може би дават най-големи и интересни възможности сред екзотичните птици, които може да се намерят в България. Причината за това е, че самият вид има доста и атрактивни мутации, цените са относително ниски и има периодичен внос от чужбина, който се предлага на пазара в Подуене. Приканвам любители на екзотични птици да се запознаят по-добре с мутациите на този вид амадина и да насочат внимание и усилия към селекция - така, както е в Западна Европа, а вероятно и на други места, където зебровите амадини са на особена почит.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Жълтоклюна зеброва амадина

Мнениеот refab » Съб Юни 29, 2013 1:37 pm

Ето една тема за някои от основните мутации на зебровата амадина, в която има и снимки:

http://www.hobbyuccelli.it/community/forum/viewtopic.php?t=20738
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Жълтоклюна зеброва амадина

Мнениеот Мъро » Вто Юли 02, 2013 12:53 pm

Съгласен съм че има много мутации но за цените не съм съгласен,виждал съм цена от 30 евра в холандски сайт.А това че влизат единични птици от вън по никакъв начин не помага за добра селекция,трябва да се вкарат чисти линии от вън за да се работи успешно.Но на тези цени който са на вън и цените на който се продават тука трудно ще се намери някой да работи в тази сфера.Пазара обесмисля труда ни.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Жълтоклюна зеброва амадина

Мнениеот refab » Вто Юли 02, 2013 6:50 pm

Мъро написа:Съгласен съм че има много мутации но за цените не съм съгласен,виждал съм цена от 30 евра в холандски сайт.А това че влизат единични птици от вън по никакъв начин не помага за добра селекция,трябва да се вкарат чисти линии от вън за да се работи успешно.Но на тези цени който са на вън и цените на който се продават тука трудно ще се намери някой да работи в тази сфера.Пазара обесмисля труда ни.


Не помага за достатъчно добра селекция, но все пак помага за някаква, която често е приемлива. Обикновено сред около 40 птици често има 4-5 интересни и добри. При японските амадини е по-трагично състоянието, защото поначало се появяват малки количества и рядко на пазара, освен това по правило всичките са много далеч от добрите стандарти. Съпътстващ проблем при зебровите амадини е, че хора от провинцията трудно имат достъп до пазара в Подуене, а нали вече няма и транспорт и не могат(?) да си поръчват от отглеждачи (Териер, напр. :D ). Като се добави и непознаването на мутациите и недостатъчно добрите вкус и култура на много от настоящите и потенциалните отглеждачи, резултатът е - почти никакви класни птици в цялата страна.
Всъщност, изглежда много зависи какво ще се предлага на пазара от това дали в конкретен период има по границата спънки за внос от Сърбия, напр.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Жълтоклюна зеброва амадина

Мнениеот Мъро » Вто Юли 02, 2013 11:33 pm

Щом се задоволяваш с това за каква селекция си говорим.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Жълтоклюна зеброва амадина

Мнениеот ivka77 » Съб Дек 02, 2017 9:38 pm

Здравейте! Аз също си закупих амадини преди две седмици.Всичко беше наред мъжкия обаче на втората седмица почна да се ежи иначе не даваше данни че му има нещо яде, пие,пее обаче на моменти почна да чувства слабост изглеждаше стресиран по оправи се но си остана като все едно стресиран.Почина взех друг като го пуснах той се побърка да скача из клетката.Посвикна ,спазвам всичко стриктно и най-вече за съня да попитам. Понеже вечер им се доспива към 19.30/ 20.00 някъде слагам покривало но те докато се натакмят хвъркат много.Та каква трябва да е нощната светлина за тях понеже се страхувам в тъмното да не се наранят имат къде да спат но спят на кацалки дали успяват да си отпочинат?
ivka77
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Дек 02, 2017 9:23 pm

Re: Жълтоклюна зеброва амадина

Мнениеот optimeon » Пет Яну 12, 2018 11:48 am

Те са ми любимите!

Optimystica - SEO оптимизация
optimeon
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Дек 15, 2017 1:31 pm


Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта