Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Схема на зеброва амадина с означения

Модератор: nikigeen

Схема на зеброва амадина с означения

Мнениеот refab » Чет Юли 25, 2013 3:52 pm

Публикувам тази много добре направена схема, на която единствено неудобство е, че означенията не са на български. Това, обаче, не би трябвало да е съществен проблем, при положение, че го има "Гугъл преводач", напр. За база е използвана снимка на най-стандартнита, така да се каже, разновидност, известна като сива, срещаща се изначално в природата.
Един от мотивите ми за да я публикувам, е желанието ми да популяризирам зебровите амадини. По този повод (популяризирането) ще отбележа без да съм искал разрешение от Териер и без да съм го уведомил предварително, че той, напр., разполага с някои интересни и ценни мутации, които са напълно съпоставими с най-добрите образци, представяни в италиански сайтове чрез снимки. Идеята ми е, че и в България съществува възможност за добра селекция, макар и свързана със затруднения - достъпа до продавачите (не повече от няколко(?) човека, всъщност) и ограничеността на предлагането, транспорта и т.н.
От личен опит вече знам, че при зебровите амадини най-резултатно ( в сравнение с други екзотични и с канарчета) и с относителна лекота, но и с някои познания, разбира се, се получават хубави и стойностни мутации. Цената на "масовите" зебровите амадини е близо до символична. Тази на мутациите би трябвало да е по-висока, но и така, ще е по-малка от тази на неелитни цветни канарчета, напр., много от които отстъпват по красота на доБре селектирани зеброви амадини. Друго съществено предимство на зебровите амадини е, че те се размножават целогодишно, а мисля, също така, че са по-здрави и непретенциозни от канарчетата.

Изображение
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта