Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Проблем със зеброва амадина

Модератор: nikigeen

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот nightingale » Вто Окт 22, 2013 9:03 pm

Гнездилката не е чак толкова лоша.
В такива успешно съм въдил тръстикови астрилди.
Наистина е по-трудничка за обслужване ,но пък се доближава до естествените гнезда на тъкачите , което е плюс при по-капризните и плашливи птици.
Колкото до осветлението - това са екваториални и тропични птици и като такива , светлинният ден при тях не е фактор номер едно.
В тези пояси дължината на деня е равна на ноща или разликата е малка.
Разбира се при осезаемо намаляване на деня ще има проблеми.
В ширини стимулите за размножаване са други.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот nightingale » Вто Окт 22, 2013 9:06 pm

Исках да кажа ''в тези ширини'' стимулите са други.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот stoianov » Вто Окт 22, 2013 9:38 pm

refab написа:
:D Е, стоянов - сам се изложи здравата!... По този повод ще припомня:Това, което човек сам си направи, никой друг не може да му го направи. :wink:
Виж сега, никой сериозен отглеждач на екзотични птици не би разчитал на гнездото, което според теб е идеално, едва ли не!... Причините, или минусите на този тип гнездо са следните:

1. Няма добър достъп до яйцата - за наблюдение, а също и за да може лесно да се отстраняват неоплодени такива, а също и евентуално да се махат умрели малки;
2. Няма възможност за напр. частична хигиена по време на изхранването на малките;
3. Увеличена е вероятността да изпаднат малки от гнездото, особено в мига, в който родителите излитат от него - тогава то за момент се наклонява леко назад;
4. Други; :think:

Ха, да видим дали ТЕРИЕР ще одобри достатъчно твоят фаворит сред гнездата!? :o

П.п. Не бе, стоянов, умерено се изложи ( а не "здравата" :cool: ), а и почти на всеки се случва понякога да се изложи. :D Предполагам, че ти, просто, гледаш зеброви амадини заради количеството и ги оставяш на самотек. От тази гледна точка наистина типа гнездо, което препоръчваш горещо, може би горе-долу върши работа!? :D


:lol: :lol: :lol: :lol:
Пак бързаш колега.... да се измъкнеш от ситуацията.Не си виждал такова гнездо нали, не си го държал или използвал ...Е аз съм.
1.Има достъп до яйцата през голямата дупка отзад/която ти не виждаш на снимката/
3 няма шанс малките да изпаднат
4 измисли нещо друго....
Никой сериозен отглеждач не би питал какво гнездо да сложи , А ЩЕ ЗНАЕ.
Тук става въпрос за момиче което не знае кога и какво гнездо се слага а какво остава да пипа вътре.Правиш ли разлика?
Иначе съм съгласен, че тези гнезда са неудобни при повече клетки и птици.


А сега да ти кажа, НИКОГА не съм гледал птици заради количеството и НИКОГА не съм ги оставял на самотек.И никога ням да го направя!!!
Осигурявам на птиците си условия и пространство каквито ти нямаш на твоята тераса/таван/ъгъл от стая и др.При мен неоплодени яйца и мъртви малки се изхвърлят от родителите, аз наблюдавам и се намесвам в много краен случай.
А като пиша птици, нали се сещащ, че нямам само финки като теб.

Точно заради такива като теб не искам да пиша тук и спряха да пишат и хора, от които можехме да научим много ние /непросветените, непрофесионалистите и т.н с една дума аматьорите/

пп.Само не разбрах, ти каква работа имаш да бъркаш и ровиш в гнездата на птиците ти? :think:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот didony » Вто Окт 22, 2013 9:49 pm

Ето как се справиха моите пилета.Сложих им гнездилка за канарчета и малко трева на пода на клетката и те сътвориха сами своя дом.
http://prikachi.com/images.php?images/423/6682423j.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/399/6682399i.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/400/6682400U.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/401/6682401o.jpg
didony
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Ное 19, 2011 8:00 pm

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот stoianov » Вто Окт 22, 2013 10:10 pm

didony написа:Ето как се справиха моите пилета.Сложих им гнездилка за канарчета и малко трева на пода на клетката и те сътвориха сами своя дом.
http://prikachi.com/images.php?images/423/6682423j.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/399/6682399i.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/400/6682400U.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/401/6682401o.jpg


:| :|
Обаче гнездото ми е познато отнякъде....
Какво ще кажеш колега Refab?
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот refab » Вто Окт 22, 2013 10:34 pm

стоянов:
stoianov написа: 3. Увеличена е вероятността да изпаднат малки от гнездото, особено в мига, в който родителите излитат от него - тогава то за момент се наклонява леко назад;
4. Други; :think:



.......................................................
1.Има достъп до яйцата през голямата дупка отзад/която ти не виждаш на снимката/
3 няма шанс малките да изпаднат
4 измисли нещо друго....
.............................................
Иначе съм съгласен, че тези гнезда са неудобни при повече клетки и птици.


.................................................................

Точно заради такива като теб не искам да пиша тук и спряха да пишат и хора, от които можехме да научим много ние /непросветените, непрофесионалистите и т.н с една дума аматьорите/

пп.Само не разбрах, ти каква работа имаш да бъркаш и ровиш в гнездата на птиците ти?
:think:[/quote]

Повишената възможност за падане наистина в по-малка степен се отнася за конкретния вид гнездо, което е на снимката, която си представил. Ти, обаче, си добавил: " и във всичките му разновидности", т.е. явно имаш предвид и онези гнезда (като круша), които висят и се люлеят.

Ясно е защо не "ровиш в гнездата на птиците": предполагам, че ти нямаш желанието и практиката да им слагаш пръстени. (това е другото, което измислих :wink: )

:D Щом като не искаш да пишеш тук - не пиши, защото май се получава, че "хем те сърби, хем те боли" : от маса време ти периодично опитваш да подхващаш уж остроумно-закачлив "разговор" и да се "вграждаш" в мои теми. Правиш го по начин, който ти позволява и диктува манталитета ти, но предполагам и един друг твой, съзнаван или несъзнаван, мотив - май ти е малко скучно в живота. За мен е интересно (донякъде, разбира се), също така, че когато не получаваш удоволетворение от (псевдо) остроумното ти "заиграване" и когато получиш подобаващ отговор, бая се поозлобяващ и си показваш една неоправдана и не особено лицеприятна и "неджентълментска" твоя страна... :o Ех, стоянов, големи птицевъдецо, интелигентен и мъдър! :o :D
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот refab » Вто Окт 22, 2013 10:36 pm

didony написа:Ето как се справиха моите пилета.Сложих им гнездилка за канарчета и малко трева на пода на клетката и те сътвориха сами своя дом.
...........................


И аз използвам модифицирани гнезда за канарчета, от италианските, които се предлагат на пазара.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот stoianov » Сря Окт 23, 2013 8:53 pm

Пак съм аз. :D :mrgreen:
Предварително се извинявам на Tsvety, че с колегата Refab и развалихме темата.

refab написа:Зебровите амадини могат да се размножават целогодишно. Мисля, обаче, че значение има и продължителността на дневната светлина, т.е. може да се наложи удължаването и с изкуствена светлина .......
Eто някои подходящи гнезда...
При този тип гнезда трябва да я има и грижата, според мен, да се сложи вътре достатъчно материал, така че нивото да не остане прекалено ниско.
И аз използвам модифицирани гнезда за канарчета, от италианските, които се предлагат на пазара.


Колега, първо темата не е твоя, и второ аз мога да се вграждам където си искам. :cool: АЗ нямаше да пиша, но не мога да те оставя да заблуждаваш колежката.Щото от твоите думи излиза, да си купи някакво гнездо пр. за папагалчета, да му сложи половин чувал талаш, 10 метра наразян канап на ситно и малко кокосови фибри и това е идеалното гнездо.А и да не забравим ламбата да свети цяла нощ...и музиката на макс...
Това според теб е най-добрия вариант, но всъщност ти използваш гнезда да канарчета. :shock: :shock: :shock:

refab написа:
Повишената възможност за падане наистина в по-малка степен се отнася за конкретния вид гнездо, което е на снимката, която си представил. Ти, обаче, си добавил: " и във всичките му разновидности", т.е. явно имаш предвид и онези гнезда (като круша), които висят и се люлеят.
Ясно е защо не "ровиш в гнездата на птиците": предполагам, че ти нямаш желанието и практиката да им слагаш пръстени. (това е другото, което измислих :wink: )
D Щом като не искаш да пишеш тук - не пиши, защото май се получава, че "хем те сърби, хем те боли" : от маса време ти периодично опитваш да подхващаш уж остроумно-закачлив "разговор" и да се "вграждаш" в мои теми. Правиш го по начин, който ти позволява и диктува манталитета ти, но предполагам и един друг твой, съзнаван или несъзнаван, мотив - май ти е малко скучно в живота. За мен е интересно (донякъде, разбира се), също така, че когато не получаваш удоволетворение от (псевдо) остроумното ти "заиграване" и когато получиш подобаващ отговор, бая се поозлобяващ и си показваш една неоправдана и не особено лицеприятна и "неджентълментска" твоя страна... :o Ех, стоянов, големи птицевъдецо, интелигентен и мъдър! :o :D


Нищо лично, но ...всичко започна от тук.
refab написа:Клетката от първата снимка е с тип "покрив", от който няма никаква полза, освен евентуално естетическа - на който му харесва такава форма. Кацалките са сложени необичайно и нерационално, според мен, а и според всички писани и неписани правила, всъщност. Иначе, явно качеството на изработката е добро.


Нещо не си ме разбрал, не съм злобен, аз по-принцип така си говоря, все пак съм от провинцията /вие софиянци казвате от село/.
Ние тук не можем да се изказваме като теб /сложно и неразбираемо/.Не четем дебели книги.Нас опита ни учи.Но пък разбираме от животни. :cool:
Не става само с четене, приятелю, трябва и акъл...
За слагането на пръстени си прав, не слагам пръстени.Ако ме питаш защо, ще ти кажа, защото НЕ ПРОДАВАМ птици.Имам над 50 птици, и ако ме питаш за дадена птица, мога да ти кажа веднага кои са и родителите /даже и баби и дядовци ако са люпени при мен/.Изключения правят някои гълъби.

Нямам какво повече да кажа....обаче ще те наблюдавам...и ако пак сбъркаш, ще те захапя в стил които отговаря на манталитета ми... :mrgreen: :mrgreen:
:drinks: :drinks: :drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот refab » Сря Окт 23, 2013 9:22 pm

stoianov написа:........................................
Нищо лично, но ...всичко започна от тук.
refab написа:Клетката от първата снимка е с тип "покрив", от който няма никаква полза, освен евентуално естетическа - на който му харесва такава форма. Кацалките са сложени необичайно и нерационално, според мен, а и според всички писани и неписани правила, всъщност. Иначе, явно качеството на изработката е добро.


Нещо не си ме разбрал, не съм злобен, аз по-принцип така си говоря, все пак съм от провинцията /вие софиянци казвате от село/.


...................................


:D Е, ти, ако се обиждаш от подобни неща - като това мое така коректно отвсякъде мнение, което си цитирал, няма що! :shock:

Впрочем, и аз си мисля, че по-скоро не си "злобен", и по този повод ще ти дам съвет: когато говориш (пишеш) формално по- "hard" неща, които за теб евентуално съдържат елемент и на добронамерена шеговитост, слагай по някой подходящ ( ако успееш да го избереш :wink: ) емотикон. Така ще се разбира по-лесно, че не го правиш -"така говореното", поради "злобност", а че имаш по-пресилена, но не враждебна критика към някой и нещо.
:D

А като не продаваш птици, купуваш ли нови (или разменяш ли), или само правиш близкородствени кръстоски? :cool:
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот stoianov » Сря Окт 23, 2013 9:58 pm

refab написа: А като не продаваш птици, купуваш ли нови (или разменяш ли), или само правиш близкородствени кръстоски? :cool:


Купувам разбира се.Без значение с пръстен или не, стига птицата да ми хареса.
Против съм близкородствени кръстоски като изключим някои породи гълъби /летачите/ там съм принуден, за да запазя някои качества.
Не разменям, накрая на сезона си оставям малките които ми харесват, а другите подарявам.
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот Tsvety » Пет Окт 25, 2013 12:18 am

[album]http://www.forum.pernati.com/gallery/album.php?album_id=179[/album]
Ето това гнездо им взех вчера - стори ми се много уютно ! :)
Днес те се престрашиха да влизат вътре , но още не го ъпгрейдват..... :D - но мъжкият(голямо идиотче) започна да слага калчище отвън на гнездото ???!!! :lol: ...... и така....... голямо забавление им е тази новост !!! качват се на покрива .... дърпат цял ден това калчище- даже се караха......
единия дърпа от едната страна другия- от другата - шоу !!! :)
Tsvety
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 8:42 pm

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот Tsvety » Пет Окт 25, 2013 12:20 am

иначе гнездото съм го хванала ор двете страни и от горе , така че да не се люлее !
Tsvety
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 8:42 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта