Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Проблем със зеброва амадина

Модератор: nikigeen

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот stoianov » Пет Окт 25, 2013 8:37 pm

Tsvety написа:[album]http://www.forum.pernati.com/gallery/album.php?album_id=179[/album]
Ето това гнездо им взех вчера - стори ми се много уютно ! :)


:|
Много добър избор си направила.Единствен недостатък на тези гнезда /според мен/ е, че не можеш да виждаш какво става вътре.В смисъл, няма да можеш да видиш дали има излюпени пиленца.Остава да следиш за парченца от яйца, в тавичката на клетката.
Клетката и финките са супер, имам само една забележка, ако можеш смени пластмасовата кацалка до поилката с дървена.Колегата Refab може да ти помогне със съвет.

пп. Не каза има ли други яйца?
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот Tsvety » Пет Окт 25, 2013 10:06 pm

:) радвам се , че е подходящо- само че те кацат върху него и там се пробват да правят гнездото :) - наложи се да го вдигна по високо :)
за пръчката- съм напълно съгласна - те си имат една дървена -само на най-високото ниво и им е най-любимата, от доста време се каня и другите да сменя....., но уви - оправдания за сега :)
за други яйца..... - за сега - няма :)
п..с. още не се пробват да влизат в гнездото - за сега не изглежда да го бъде
Tsvety
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 8:42 pm

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот refab » Пет Окт 25, 2013 10:14 pm

Цвети, може да живеят зебровите амадини и в такъв тип - папагалов, клетка като твоята и с нейните размери, но да знаеш, че по принцип е по-важно и по-добре клетките да са по-широки (оптимално е 60-80 см за амадини), отколкото да са тесни, но високи. За птиците е най-добре когато могат да извършат летеж, а не само да подхвръкват от кацалка на кацалка.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот refab » Пет Окт 25, 2013 10:19 pm

А женската ти амадина, доколкото се вижда, е мутация "черна буза", която е рецесивна. Това означава, че ако си намериш и мъжки "черна буза", поколението им ще е само "черна буза". :D
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот Paulina » Нед Окт 27, 2013 3:04 am

Дa се върнем към гнездилките - aз използвaм от години успешно първaтa плaстмaсовa от снимките (бялaтa) . Тези гнездилки сa нaпрaво перфектни : след всякa употребa могaт дa се измият с горещa водa и дезинфекцирaт , могaт дa бъдaт зaкaчени кaкто отвътре ,тaкa и отвън нa кaфезa , с повдигaщият се кaпaк контролирaнето нa яйцaтa и пиленцaтa е перфектно ! В тези гнездилки климaтa е оптимaлен , зaщото нa дъното имa тънки прорези , които служaт зa обмянa нa въздухa и вътре нищо не може никогa дa кондензирa . Товa е нaй-прaктичното , което може дa съществувa кaто гнездилкa зa дребни птици !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот stoianov » Нед Окт 27, 2013 11:40 am

Paulina написа:Дa се върнем към гнездилките - aз използвaм от години успешно първaтa плaстмaсовa от снимките (бялaтa) . Тези гнездилки сa нaпрaво перфектни : след всякa употребa могaт дa се измият с горещa водa и дезинфекцирaт , могaт дa бъдaт зaкaчени кaкто отвътре ,тaкa и отвън нa кaфезa , с повдигaщият се кaпaк контролирaнето нa яйцaтa и пиленцaтa е перфектно ! В тези гнездилки климaтa е оптимaлен , зaщото нa дъното имa тънки прорези , които служaт зa обмянa нa въздухa и вътре нищо не може никогa дa кондензирa . Товa е нaй-прaктичното , което може дa съществувa кaто гнездилкa зa дребни птици !


А добре дошла, госпожо Паулина!Липсваше ни!Без теб е много скучно тук. :wink:

И аз използвам УСПЕШНО такива плетени /от първата страница/.Това трябва ли да ги прави перфектни за мен?След "всяка употреба" изхвърлям.
Не ми се струва уютно в пластмасовите, ако ще и климатик да имат, все едно аз да живея във фургон или в каравана, става за живеене ама....
Ама какво разбираме ние в България от гледане на птици.Къде сте вие, къде сме ние.
:D :D :D
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот refab » Нед Окт 27, 2013 11:53 am

Paulina написа:Дa се върнем към гнездилките - aз използвaм от години успешно първaтa плaстмaсовa от снимките (бялaтa) . ........



Какво точно използваш като материал, който формира вътре гнездото?
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот Paulina » Нед Окт 27, 2013 3:21 pm

Сухa тревa .

A нa тези , дето си изхвърлят гнездилките след употребa , зaщото сa негодни зa следвaщa тaкaвa , могa сaмо дa кaжa : то им е от aкълa ...... от знaниятa ....и не нa последно място - финaнсите !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот stoianov » Нед Окт 27, 2013 7:31 pm

Paulina написа:Сухa тревa .

A нa тези , дето си изхвърлят гнездилките след употребa , зaщото сa негодни зa следвaщa тaкaвa , могa сaмо дa кaжa : то им е от aкълa ...... от знaниятa ....и не нa последно място - финaнсите !


:think: :?:
Т`ва не го разбрах.
Кой каза, че са негодни?На някои модели вътре има плат който се маха и се слага друг.Издържат и на дезинфекция/белина/ и на миене поне 3-4 пъти.
Така съм решил, така правя а и цена от 3 лв. не ме бърка много.Какво общо има акъла знанията и/или финансите?Или и ти гледаш да се измъкваш като Refab.

Аз мислех, че Вие в Германия си живеете добре, взимате хубави заплати, пък то какво се оказа, използвате много пъти една гнездилка и берете суха трева за гнездови материал. :shock:
Че аз даже на гълъбите си не слагам суха трева, набрана от някъде си.
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот Paulina » Нед Окт 27, 2013 8:29 pm

stoianov написа:
:think: :?:
Т`ва не го разбрах.
Кой каза, че са негодни?На някои модели вътре има плат който се маха и се слага друг.Издържат и на дезинфекция/белина/ и на миене поне 3-4 пъти.
Така съм решил, така правя а и цена от 3 лв. не ме бърка много.Какво общо има акъла знанията и/или финансите?Или и ти гледаш да се измъкваш като Refab.

Аз мислех, че Вие в Германия си живеете добре, взимате хубави заплати, пък то какво се оказа, използвате много пъти една гнездилка и берете суха трева за гнездови материал. :shock:
Че аз даже на гълъбите си не слагам суха трева, набрана от някъде си.
:drinks:



Твой си проблем ! :mrgreen:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот stoianov » Нед Окт 27, 2013 8:38 pm

Paulina написа:
stoianov написа:
:think: :?:
Т`ва не го разбрах.
Кой каза, че са негодни?На някои модели вътре има плат който се маха и се слага друг.Издържат и на дезинфекция/белина/ и на миене поне 3-4 пъти.
Така съм решил, така правя а и цена от 3 лв. не ме бърка много.Какво общо има акъла знанията и/или финансите?Или и ти гледаш да се измъкваш като Refab.

Аз мислех, че Вие в Германия си живеете добре, взимате хубави заплати, пък то какво се оказа, използвате много пъти една гнездилка и берете суха трева за гнездови материал. :shock:
Че аз даже на гълъбите си не слагам суха трева, набрана от някъде си.
:drinks:



Твой си проблем ! :mrgreen:


Еее стига де, не е интересно така. :D
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Проблем със зеброва амадина

Мнениеот refab » Нед Окт 27, 2013 8:51 pm

stoianov написа:........................

Еее стига де, не е интересно така. :D


:D Видя ли, стоянов, че май те гони скуката, теб, в живота!? :wink:
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron