Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Къщичка - гнездо за гулдоми амадини

Модератор: nikigeen

Къщичка - гнездо за гулдоми амадини

Мнениеот refab » Вто Окт 22, 2013 8:50 pm

Изображение

Прието е, че този модел на гнездо при гулдовите амадини няма добра алтернатива. Основният момент е, че то се състои от две помещения ( с връзка - вход, помежду им), от които само едното има пряк отвор (вижда се на снимката) към външността. По този начин - в тъмната вътрешна камера, се осигурява на гулдовата амадини необходимото спокойствие за мътене и изхранване на малките. Ясно е, че една от причините - освен обикновено незнаене, за да не се използва в България този вид гнездо, е фактът, че много хора разчитат на това, че японски амадини ще мътят яйцата и ще изхранят малките гулдови амадини.

Ще си позволя да посоча някои от малкото отглеждачи в България, при които има гулдови двойки които сами си "реализират" поколението: Влади от Елин Пелин, ТЕРИЕР, sventovi ( Петя), Трендо.... В интерес на истината, доколкото знам, поне някои от тях не използват гнезда с тъмна камера.
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Къщичка - гнездо за гулдоми амадини

Мнениеот Tошков » Сря Окт 23, 2013 10:41 am

Аз ползвам гнездо с кръгъл отвор (това намерих на подуенския пазар) вече два размножителни сезона, за сега гулдите се справят сами без асистентки.
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Re: Къщичка - гнездо за гулдоми амадини

Мнениеот Tошков » Сря Окт 23, 2013 11:09 am

Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Re: Къщичка - гнездо за гулдоми амадини

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Окт 23, 2013 3:43 pm

Пластмасата я избягвам заради влагата която се образува и за това че е студен материал. На подлаганите вносни гулдови и къщичка мезонет да им предложиш пак ще снесат на пода и няма да мътят.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Къщичка - гнездо за гулдоми амадини

Мнениеот Tошков » Сря Окт 23, 2013 4:45 pm

Съгласен съм с теб най-добре е материалът да е естествен. За сега не съм имал проблем с влага, дъното на гнездото е решетка, а и на покрива има решетка покрита с капаче но пак влиза въздух. Пролетта за моите птици идва септември времето застудява и даже на дъното слагам хартия която да затвори дупките и да е по топло. Моите птици (чифт) ги гледам в клиниката ми и пак си вадят сами , важен е материала.
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Re: Къщичка - гнездо за гулдоми амадини

Мнениеот stoianov » Сря Окт 23, 2013 4:59 pm

Ако може и аз да се "вградя" в темата. :D
Не разбрах кое е най-доброто гнездо за гулдови амадини?
Ей така да знам, ако по-нататък реша да ги развъдя.
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Къщичка - гнездо за гулдоми амадини

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Окт 23, 2013 7:34 pm

Това което наподобява естественото и гнездо в природата.Тези с предверие дават добър резултат и се препоръчват от развъдчиците в чужбина. Аз използвам дървени гнездилки с размери 12-12 на 18см. Пласмасата въпреки отворите които има в този сезон дава конденз особено ако люпилото е по голямо и има повечко гнездови материал. Миналата година сложих електрически влагоуловител да реша проблема които се поличи по тове време след есеннните дъждове и захлаждане.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ


Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта