Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Финки. Храната на финките, размножаване и грижи за хигиената

Модератор: nikigeen

Финки. Храната на финките, размножаване и грижи за хигиената

Мнениеот lipavasiyo » Чет Яну 30, 2014 8:01 pm

Здравейте!

Мислех, че знам почти всичко от най-важното за моите финки, когато една вечер реших да ги почерпя авокадо. На следващият ден майката и бащата издъхнаха буквално в ръцете ми. Стояха безжизнени в клетката и ме гледаха още топлички докато гаснеха. Това разби сърцата ни на мен и дъщеря ми. Малко след тях почина и едното от трите малки (момиченце). Останаха едно момиче и едно момченце, които макар да са на две седмици и с размерите на зряла финка, все пак не могат да се хранят самостоятелно. Не се сещаха да хапнат от храната която съм сложила на няколко места и различна по вид (с изключение на авокадото за което прочетох твърде късно, че е отровно за тях).
Още същия ден купих една женска за да може да ги храни. Мисля, че вече го прави, защото им слага в човките и яде настървено. :-)
Смятам, че би било много полезно тук да обменим опит - всички, които обичаме птиците си за да не се случват подобни трагедии.
За отровното авокадо прочетох в раздел вълнисти папагалчета, където не съм предполагала, че е нужно да чета при положение, че имам финки. Оказа се, че много неща са сходни. Кои обаче?!?

Моля, споделете всичко, което знаете за хранителният режим на финките и за важните неща, които знаете, че са свързани с оцеляването им и здравето на птичките!
:cry: :(

Нека лицата ни греят така :D когато говорим за любимите си птички, а не да тъгуваме по тях.
Аватар
lipavasiyo
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Яну 30, 2014 7:16 pm

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта