Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Хибрид между японска и зеброва амадина ??

Модератор: nikigeen

Хибрид между японска и зеброва амадина ??

Мнениеот seb » Пон Май 11, 2009 11:31 am

Здравейте, хора.Много исках да попитам и се надявам че е на правилното място в форума.Чудех се дали може да се размножи зеброва и японска амадина?Интересно ми е дали поколението ще е безплодно и намалява ли се живота на птичката?
Благодаря предварително !
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот hulio » Пон Май 11, 2009 12:26 pm

И аз това ще пробвам сега. Събрах женска зеброва и мъжка японска - вече започнаха да се "обичат":-) Още не съм им сложил гнездо, но скоро ще го направя. В интернет прочетох, че се хибридизират успешно, но поколението е безплодно (което си е голям плюс, защото финките се въдят толкова много, че не е зле да имаме и такива, които не се въдят като мишки:-). Ето и снимки на такъв хибрид:
http://www.birdboard.com/forum/canaries ... ating.html
hulio
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 9:44 am

Момченца, не си играйте на ...

Мнениеот Станислав » Пон Май 11, 2009 4:18 pm

... дядо Господ!
seb написа:Здравейте, хора.Много исках да попитам и се надявам че е на правилното място в форума.Чудех се дали може да се размножи зеброва и японска амадина?Интересно ми е дали поколението ще е безплодно и намалява ли се живота на птичката?
Благодаря предварително !

Вземи почети и ще научиш!

hulio написа:И аз това ще пробвам сега. Събрах женска зеброва и мъжка японска - вече започнаха да се "обичат":-) Още не съм им сложил гнездо, но скоро ще го направя. В интернет прочетох, че се хибридизират успешно, но поколението е безплодно (което си е голям плюс, защото финките се въдят толкова много, че не е зле да имаме и такива, които не се въдят като мишки:-). Ето и снимки на такъв хибрид:
http://www.birdboard.com/forum/canaries ... ating.html

Пробите вече са правени, от много по-кадърни от теб!
Форумът на д-р Менгеле го закриха, заедно с резервата за хора!
Кой си ти, че да си правиш опити? Въпросът ми важи за всички кръстосвачи, мулетари и хибридари!
Ами утре, ако харесам сестричката ти, да я заплодя с 100 килограмова горила, щото във фантазиите си очаквам да ми изкара приклекнало ходещи мадами с рошави бутове и сочни устни? А? Кво ши ми запееш тогава?
Щот си големия, силния, за Господ се имаш и можеш да си правиш опити с малките, слабите, беззащитните! Заради любопитството, кво ще стане - еднооки ли ще са, еднокраки ли, неми, пеещи, хълцащи ... И то защото те мързи да видиш, че други вече са си играли на богове, макар и контролирано.
Кой си ти, че след като си ги затворил, поставени са в необичайни и ненормални условия, сега и насилствено ще ги събираш! Ясно е, че при липса на естествен партньор(важи и за видово еднаквите и за разновидовите) може да се кръстосат! И какво ще "направиш" - по-красива или по-пееща птица? И колко ще живее? И ще има ли поколение?
В крайна сметка можеш да и врътнеш главичката или да я кръстосаш с теркотения под! Става за секунда, тежи петдесетина грама, не хапе ...

п.п. Писаното се отнася за всички "хибридизатори", не само за двамата от кръжока юнны генетик. На хулио мога да препоръчам да се разгледа за друг форум, ако не се усеща, че на форум за любители на птици да обясняваш плюсовете от получаването на безплодни птици, щото се били навъдили като мишки, на мен ми бие не само на необразованост, а и на известна умствена недостатъчност ...
Станислав
бан
бан
 
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:01 pm

Re: Момченца, не си играйте на ...

Мнениеот monkata95s » Пон Май 11, 2009 4:52 pm

Станислав написа:... дядо Господ!
seb написа:Здравейте, хора.Много исках да попитам и се надявам че е на правилното място в форума.Чудех се дали може да се размножи зеброва и японска амадина?Интересно ми е дали поколението ще е безплодно и намалява ли се живота на птичката?
Благодаря предварително !

Вземи почети и ще научиш!

hulio написа:И аз това ще пробвам сега. Събрах женска зеброва и мъжка японска - вече започнаха да се "обичат":-) Още не съм им сложил гнездо, но скоро ще го направя. В интернет прочетох, че се хибридизират успешно, но поколението е безплодно (което си е голям плюс, защото финките се въдят толкова много, че не е зле да имаме и такива, които не се въдят като мишки:-). Ето и снимки на такъв хибрид:
http://www.birdboard.com/forum/canaries ... ating.html

Пробите вече са правени, от много по-кадърни от теб!
Форумът на д-р Менгеле го закриха, заедно с резервата за хора!
Кой си ти, че да си правиш опити? Въпросът ми важи за всички кръстосвачи, мулетари и хибридари!
Ами утре, ако харесам сестричката ти, да я заплодя с 100 килограмова горила, щото във фантазиите си очаквам да ми изкара приклекнало ходещи мадами с рошави бутове и сочни устни? А? Кво ши ми запееш тогава?
Щот си големия, силния, за Господ се имаш и можеш да си правиш опити с малките, слабите, беззащитните! Заради любопитството, кво ще стане - еднооки ли ще са, еднокраки ли, неми, пеещи, хълцащи ... И то защото те мързи да видиш, че други вече са си играли на богове, макар и контролирано.
Кой си ти, че след като си ги затворил, поставени са в необичайни и ненормални условия, сега и насилствено ще ги събираш! Ясно е, че при липса на естествен партньор(важи и за видово еднаквите и за разновидовите) може да се кръстосат! И какво ще "направиш" - по-красива или по-пееща птица? И колко ще живее? И ще има ли поколение?
В крайна сметка можеш да и врътнеш главичката или да я кръстосаш с теркотения под! Става за секунда, тежи петдесетина грама, не хапе ...

п.п. Писаното се отнася за всички "хибридизатори", не само за двамата от кръжока юнны генетик. На хулио мога да препоръчам да се разгледа за друг форум, ако не се усеща, че на форум за любители на птици да обясняваш плюсовете от получаването на безплодни птици, щото се били навъдили като мишки, на мен ми бие не само на необразованост, а и на известна умствена недостатъчност ...




Бооже :shock: ............ защо го подкара с толко лошо бе човек ...... в крайна сметка темата е създадена за да пита ако някой е правил подобно нещо до сега дали е имало услужнение и най-главното хората да дават мнения ..... ясно че и ти си имаш мнение ма какво го нападаш .............. ти да не си от някоя секта ????????

Супер грубо се държиш и не виждам какво лошо са напраили хората ........ птиците ми се струва че ако не искат няма да излюпят малки няма да го направят ...... извинявай че питам ама ти на колко си ????? Приличаш на някое пале на 10 години , което е "природозащитник" . Това да не се смесват пилетата ми звучи като : забранени са браковете м/у цветнокож и бял или м/у българин и анличанин и подобни обезумели глупости ........ хора ВЗЕМЕТЕ СЕ В РЪЦЕ БЕ !!!!! Просто не е умесно за този форум с толкова напдаки упреци и тн .............. фани прочети първо правилата !!!!
Аватар
monkata95s
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 3:40 pm
Местоположение: перник

11 навърших в ...

Мнениеот Станислав » Пон Май 11, 2009 5:17 pm

... четвъртък!
monkata95s написа:Бооже :shock: ............ защо го подкара с толко лошо бе човек ...... в крайна сметка темата е създадена за да пита ако някой е правил подобно нещо до сега дали е имало услужнение и най-главното хората да дават мнения ..... ясно че и ти си имаш мнение ма какво го нападаш .............. ти да не си от някоя секта ????????

Супер грубо се държиш и не виждам какво лошо са напраили хората ........ птиците ми се струва че ако не искат няма да излюпят малки няма да го направят ...... извинявай че питам ама ти на колко си ????? Приличаш на някое пале на 10 години , което е "природозащитник" . Това да не се смесват пилетата ми звучи като : забранени са браковете м/у цветнокож и бял или м/у българин и анличанин и подобни обезумели глупости ........ хора ВЗЕМЕТЕ СЕ В РЪЦЕ БЕ !!!!! Просто не е умесно за този форум с толкова напдаки упреци и тн .............. фани прочети първо правилата !!!!


А ти фани някой да те научи на четене с разбиране!

Мод:С последното изречение и ти доказваш същото за себе си!Ще оставя "великия" ти пост по - горе и ти препоръчвам занапред - малко по-тактично и внимателно.И не забравяй ,че дори и месцето ,което хапваш от магазина ,било то пилешко или друго ,както и плодовете и зеленчуците ,са продукт от хибридизацията!!!
Станислав
бан
бан
 
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:01 pm

Хибриди

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Май 11, 2009 6:59 pm

Ето два случайно получени хибрида без техните родители да са поставяни при "ненормални" условия.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Великият ми пост ...

Мнениеот Станислав » Пон Май 11, 2009 8:06 pm

... ако искаш си го разпечатай и си го чети!
Може пък ти да почнеш да четеш с разбиране.
Мод:С последното изречение и ти доказваш същото за себе си!Ще оставя "великия" ти пост по - горе и ти препоръчвам занапред - малко по-тактично и внимателно.И не забравяй ,че дори и месцето ,което хапваш от магазина ,било то пилешко или друго ,както и плодовете и зеленчуците ,са продукт от хибридизацията!!![/quote]
И не ми се включвай с постоянните спекулации за това, че хапваме хибриди. Знам го и ми харесват. Правим го за да ни има. Ако трябва ще излезем да ловуваме, ще ги трепем и пак ще ни има. Защото сме на върха на пирамидата.

Тука въпроса е : Каква е ползата от тоя бройлер, който ще изкара някой от тия доморасли генетици? Подобни опити са правени хиляди пъти! И кво - "най-красивото" канарче, един гърбав Квазимодо, или ония рошавите, дето се оплитат в перушината си като ходят, та камо ли да хвръкнат ...
Или нашите ще направят нещо невиждано и нечувано, всички ще ахкат и ще охкат ...

По-тактично и внимателно - бре, да не сме събрани тука само изнежени хибриди, от клетка, че малко словесна буря може да ни разроши перушината? И пиши ти кой си, а не ми стой зад мод.
И мен ме дразни, че три хлапета се изкъртват да питат най-елементарни бебешки неща, вместо да прочетат нещо и да си открият отговорите сами. И ме дразни не това, че питат, защото явно са възпитани като канарчета - да отварят усти и да писукат, а това че питат неграмотно! Отвартително неграмотно, и никой от големите, не им каза веднъж барем, къде се пише с и къде з ... Ама като гледам и как пишат "големите", та ми става ясно как ще "пропеят" малките ...

Както и да е, имал съм мнение, казал съм го по повод мераците на юнаците ....
Или трябваше да си открия тема : Какво ви е мнението за ...
Станислав
бан
бан
 
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:01 pm

Мнениеот Paulina » Пон Май 11, 2009 8:37 pm

Aз подкрепвам Станислав и това няма нищо общо със секта или нещо подобно !!! Птици наистина не трябва да се кръстосват , просто защото това "на нас" ни се иска ! въпреки , че аз нищо не кръстосвам освен еднакви птици със различни цветове

А monkata95s две думи и към теб :

птиците не люпят защото искат , а защото ги кара инстинкта да правят това през точно определено време на годината . Какво лошо има в това да си природозащитник ??? Макар , че тукашния случай няма нищо общо с природозащита , а с опазване и запазване на чистият вид на определено животно ! И това със забранените бракове е доста неподходящ пример , защото ако искаш него да го използваш , би трябвало да вземеш например сива и бяла амадина - разбираш ли - те пак са от един вид . Не можеш да даваш хората за пример , защото човекът като такъв вид живо същество е единствен на света , а птицата не е !

Един пример :

Знаеш ли , че вече е почти невъзможно да се намерят оригиналните , малки зеброви амадини , наречени " Timor " , защото всеки кръстосва така , както на него му харесва !?!
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikigeen » Пон Май 11, 2009 10:29 pm

То не е особено трудно да се види кой е модератор или ти харесва да се правиш на умник ,мислейки ,че съм някое от децата.
Имал си мнение ,споделил си го,форумите са за това,но именно това че поднасяш "ивберовия" си изказ към деца не е добре.Май можеше както Паулина ,да им обясниш без да ползваш простията със сестричката и горилата!Това имах предвид с тактично и внимателно.

И не ми копирай забележките ,за да ги използваш,за да спамиш!!!
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот hulio » Пон Май 11, 2009 10:41 pm

Не мога да повярвам какви отговори се пишат в този сайт и буди недоумение фактът, че модераторите са така снизходителни към хора, които по такъв груб и вулгарен начин обиждат другите. Освен това е доста смешен стремежът да пазим японската амадина от хибридизиране, след като и тя самата е получена по такъв път и даже не се знае със сигурност точно от кои видове. Колкото до моята шега, че финките се въдят като мишки-не мислех, че ще се приеме като проява на лош вкус, а просто беше една невинна шега, след като моята двойка зеброви за 2 години отгледаха около 12-13 малки.
Едно е сигурно - подобни изказвания ще ме накарат все по-рядко да се включвам в дискусиите от страх някой псевдоприродолюбител да не изсипе върху мен словоизлияния, от които и таксиджия с дългогодишен трудов опит би се притеснил.
hulio
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 9:44 am

Мнениеот Мъро » Пон Май 11, 2009 11:24 pm

ами ти кой си г-н Станислав че се държиш по този начин с хората.Кой се крие и зад какво незнам като си толкова смел защо не го написа този пост в раздела"местни птици и хибриди" ами тука се караш на децата ако въобще са деца.Май ти трябва да почетеш малко защото както каза колегата Хулио такава птица като японската амадина в природата няма.Ама като застанете зад комповете много смели ставате всички и големи природозащитници сте,а по изложбите не съм видял някой да каже и думичка на тези дето продават диви птици,ако имате излишна енергия излейте я там а не тука във форума.
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот Paulina » Вто Май 12, 2009 12:43 am

Не е съвсем вярно , че японска амадина в природата няма - и тя си има пра-родители ! Вярно , носи друго име , но и кучето не е било навремето куче . . .

Та прародителя се казва : Spitzschwanz-Bronzemännchen , или пък : White-rumped Munia , а на руски и : Острохвостая бронзовая амадина ,
латинско име : (Lonchura acuticauda syn. Lonchura striata),

И преди да ми се нахвърлите : става въпрос за пра-родителя ( който и до днес съществува в дивата природа , а не за това с какво е кръстосвана след това !!!
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Следваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта