Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Зеброви амадини

Модератор: nikigeen

Re: Зеброви амадини

Мнениеот zebra_finch » Нед Окт 28, 2012 5:03 pm

Paulina чел съм , че имаш външна волиера за финките :cool: дай някакви идеи или снимки, че съм замислил и аз да правя ! :wink:
П.П. какви мутации на финките имаш ?
Аватар
zebra_finch
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 6:11 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот Paulina » Пон Окт 29, 2012 1:35 am

zebra_finch написа:Paulina чел съм , че имаш външна волиера за финките :cool: дай някакви идеи или снимки, че съм замислил и аз да правя ! :wink:
П.П. какви мутации на финките имаш ?

Имах , в момента нямам . В нета можеш да намериш достатъчно материал как изглежда една външна волиера .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Зеброви амадини

Мнениеот zebra_finch » Пон Окт 29, 2012 8:30 am

Paulina написа:
zebra_finch написа:Paulina чел съм , че имаш външна волиера за финките :cool: дай някакви идеи или снимки, че съм замислил и аз да правя ! :wink:
П.П. какви мутации на финките имаш ?

Имах , в момента нямам . В нета можеш да намериш достатъчно материал как изглежда една външна волиера .

:( ясно !
Аватар
zebra_finch
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 6:11 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот Zagrey » Пет Ное 16, 2012 6:37 pm

Имам нужда от малко помощ, забричките снесоха 6 яйца и сега имам 5 пилета на 18-19 дни, напуснаха къщичката и се започна едно гонене от страна на таткото и събиране на материал за ново люпило. Какви мерки мога да взема за да не се стига до ново снасяне на яйца?
Zagrey
потребител
потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 1:50 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот Paulina » Пет Ное 16, 2012 8:15 pm

Zagrey написа:Имам нужда от малко помощ, забричките снесоха 6 яйца и сега имам 5 пилета на 18-19 дни, напуснаха къщичката и се започна едно гонене от страна на таткото и събиране на материал за ново люпило. Какви мерки мога да взема за да не се стига до ново снасяне на яйца?

Махни гнездилката .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Зеброви амадини

Мнениеот zebra_finch » Чет Ное 22, 2012 11:14 pm

Здрашейте , искам да попитам дали може да ми препоръчате някаква литература относно зебровите амадини за отглеждането , развъждането и генетиката на зебровите амадини ! Ще съм особено благодарен ако бъде на български ! :D
Аватар
zebra_finch
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 6:11 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот maria_djinova » Чет Дек 13, 2012 5:25 pm

Здравейте. Имах двойка амадинки. Те започнаха да се размножават, но един ден се прибрах и намерих мъжкия паднал долу в клетката. Вчера забелязах обаче, че в гнездото има едно яйце. Има ли шанс яйцето да се развие нормално? Мисля, че няма да има повече яйца, тъй като бях чела, че женската снася по 1 на ден, а днес няма второ в гнездото. Какво мога да направя, за да й помогна? Забелязвам, че не прекарва достатъчно време в гнездото. В стаята е топло, около 23-24 градуса. Има ли смисъл на този етап да купя друг мъжки, който да се включи в мътенето?
maria_djinova
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 10:06 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот cecko_iliev88 » Чет Дек 13, 2012 7:25 pm

мъжкият жив ли е или умрял че не разбрах
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот maria_djinova » Пет Дек 14, 2012 12:14 am

cecko_iliev88 написа:мъжкият жив ли е или умрял че не разбрах

Умрял е. Все още не знам причината :/
maria_djinova
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 10:06 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот Мъро » Пет Дек 14, 2012 2:18 am

едва ли ще лежи женската сама,новия мъжки няма да се включи в това мътене.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Зеброви амадини

Мнениеот maria_djinova » Съб Дек 15, 2012 4:08 pm

Мъро написа:едва ли ще лежи женската сама,новия мъжки няма да се включи в това мътене.

Ами тя стои в гнездото известно време, но и често излиза. Мога ли да направя нещо? Ако е по-висока стайната температура дали ще има ефект?
maria_djinova
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 10:06 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот Мъро » Съб Дек 15, 2012 6:54 pm

Може и да се справи сама всичко зависи от нея,на колко градуса е.Зависи за колко време излиза от гнездото ако излиза за малко не пречи.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron