Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Зеброви амадини

Модератор: nikigeen

Re: Зеброви амадини

Мнениеот cecko_iliev88 » Нед Дек 16, 2012 1:22 pm

Не, според мен няма да излезе нищо от това яйце, добрата двойка финки не остават нито за момент яицата в гнездото без да лежат върху тях и още повече сега е студено времето яицата изтиват много бързо, пък и неиният мъжки е починал и нали се сещаш че няма никои да доиде да гледа чужди яица и пиленца. общо взето през зимата е трудно тяхното размножаване остави ги да почиват и да се подготвят за пролетта.
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот zebra_finch » Съб Яну 05, 2013 1:57 pm

Честита Нова Година приятели ! Искам да попитам давате ли някакви витамин на финките си и какви точно ! Ще се радвам да ми кажете ! Благодаря предварително ! :D
Аватар
zebra_finch
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 6:11 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот cecko_iliev88 » Нед Яну 06, 2013 10:11 am

Аз последно давах на моите амадини преди няколко дни витамини и минерали. Купих си Колумбовит от аптеката(нямаха нищо друго) разредих го за да давам на фазаните и гълъбите и си мисля да не ощетявам амадините да им дам и на тях така че им напълних поилките.
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот zebra_finch » Нед Яну 06, 2013 10:53 am

cecko_iliev88 написа:Аз последно давах на моите амадини преди няколко дни витамини и минерали. Купих си Колумбовит от аптеката(нямаха нищо друго) разредих го за да давам на фазаните и гълъбите и си мисля да не ощетявам амадините да им дам и на тях така че им напълних поилките.

Баща ми ми предлагаше същото ама аз докато се наканя и то свършило ! В понеделник ше ида да вида кво се продава. Аз по принцип гледам да им давам храна богата на витамини и минерали ама знаело човек ! Благодаря ти ЦеЦко :drinks:
Аватар
zebra_finch
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 6:11 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот cecko_iliev88 » Нед Яну 06, 2013 11:25 am

няма лошо да се дават и допълнително витамини и минерали през този сезон когато е ограничено разнообразието от храна, а за пролетта преди снасянето е задължително даването на витамини
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот zebra_finch » Нед Яну 06, 2013 2:29 pm

cecko_iliev88 написа:няма лошо да се дават и допълнително витамини и минерали през този сезон когато е ограничено разнообразието от храна, а за пролетта преди снасянето е задължително даването на витамини

А какво точно им даваш тогава препоръчай ми нещо !
Аватар
zebra_finch
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 6:11 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот refab » Нед Яну 06, 2013 9:48 pm

zebra_finch написа:
cecko_iliev88 написа:..................витамини

А какво точно им даваш тогава препоръчай ми нещо !


Има витамини в някои магазини - онлайн и обикновени, специално за малки птици, напр. Omni-vit на Oropharma на прах. Цената е близо 14 лева. Също и други видове комбинации на витамини на същата фирма. Има и течна форма на витамини на фирмата CeDe, които са голяма и малка опаковка, втората - съответно - по-евтина.

TERIER, ето снимки на женската зеброва със сиви бузи ( на по-заден план) и мъжката така от същото люпило. На мъжката бузите се появиха по-късно.

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Зеброви амадини

Мнениеот cecko_iliev88 » Нед Яну 06, 2013 10:43 pm

На мен всичките ми амадини са бяла мутация-White Zebra Finch. И се питам дали някои от вас съфорумци има от същата мутация т.к си търся една женска птичка за пролетта
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот rosko_koki » Пон Яну 07, 2013 6:43 pm

Аз имам една бяла госпожица ,но е чисто бяла само малко по гърба има сиво .

http://imageshack.us/photo/my-images/69/pc060015.jpg/
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот cecko_iliev88 » Пон Яну 07, 2013 9:49 pm

rosko_koki написа:Аз имам една бяла госпожица ,но е чисто бяла само малко по гърба има сиво .

http://imageshack.us/photo/my-images/69/pc060015.jpg/

Не е чиста мутацията като я чифтосам с моите ще си разваля птичките подителите и също не са бели
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот rosko_koki » Пон Яну 07, 2013 10:45 pm

Е аз не разбрах че искаш чиста . :D :oops:
Аватар
rosko_koki
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 7:01 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот zebra_finch » Пон Яну 07, 2013 11:15 pm

Добре а я ми кажете с какво в най-добре да чифтосам такава бяла амадинка ! Защото имам две чисто бели женски , но просто бели не бяла мутация !
Аватар
zebra_finch
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Авг 31, 2012 6:11 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта