Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Зеброви амадини

Модератор: nikigeen

Зеброви амадини

Мнениеот seb » Съб Май 23, 2009 3:17 pm

Исках да създам и такава тема за зеброви финчици защото доста хора гледат а няма кой знае инфо в нета.Аз имам точно 2 мъжки и женска.Те имат 2 неуспешни люпила и искам да взема още една женска защото май тази е старичка.Искам да попитам дали ще станат някакви кървища.А идеята ми се появи на акъла че четох че ако има 3 финки в клетката и двете са двойка третата инстинктивно се включва в мътенето и изхранването на малките.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Re: Зеброви амадини

Мнениеот Paulina » Съб Май 23, 2009 3:39 pm

seb написа:Исках да съсдам и такава тема за зеброви финчици защото доста хора гледат а няма кой знае инфо в нета.Аз имам точно 2 мъжка и женска.Те имат 2 неуспешни люпила и искам да взема още една женска защото май тази е старичка.Искам да попитам дали ще станат някакви кървища.А идеята ми се появи на акъла че четох че ако има 3 финки в клетката и двете са двойка третата инстинктивно се включва в мътенето и изхранването на малките.


Можеш да си навлечеш и беля . Ето ти един пример - зимата държах две двойки в холната волиера и имаше постоянно проблеми - и женските се "ядяха" една-друга и мъжките непрекъснато се преследваха . Сега са във външната волиера , където ятото е от горе-долу 40 птици - и размножаването и изхранването на малките протича нормално .

Защо са били неуспешни люпилата ?

В какви условия ги гледаш ( кафез , храна . . . ) ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Зеброви амадини

Мнениеот nightingale » Съб Май 23, 2009 6:35 pm

seb написа:Исках да създам и такава тема за зеброви финчици защото доста хора гледат а няма кой знае инфо в нета.Аз имам точно 2 мъжки и женска.Те имат 2 неуспешни люпила и искам да взема още една женска защото май тази е старичка.Искам да попитам дали ще станат някакви кървища.А идеята ми се появи на акъла че четох че ако има 3 финки в клетката и двете са двойка третата инстинктивно се включва в мътенето и изхранването на малките.
Колкото са повече -толкова по-малко агресия. Послушай Paulina. Koлкото до истинкът за включване от втората женска, не е така.Има доста случаи наистина когато в едно гнездо лежАт по две ,че и повече женски, но това не е правило, още по малко инстинкт. Случва се когато гнездилките не са достатъчни или са достатъчни ,но не са подходящи за видът, на неподходящо място и т.н.т.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот seb » Съб Май 23, 2009 8:27 pm

Ами Паулина имам доста за разказване.Първият и вторият път бе виновна топлофикация.Спряха топлата вода и парното на целия ни блок за незнаина за мен причина.Храня ги със специални смески за амадини или понякога чисто лудо просо, защото съм чувал че тъкачите го обожават.Два пъти в седмицата им давам по еедно твърдо сварено яйце.И 3 пътив седмицата зеленчуци /най много обичат моркова който е доста вреден по време на изхранването на малките/.Клетката не е хич малка, чел съм че в тази клетка където имам 2 финки се гледат 4 вълнисти ако кача едва ли ще се прецени колко е голяма но най много тази харесаха / слагах ги в 3 клетки и избраха тази.Къпя ги през ден заедно с вълнистите ми папагали.Имат гнездо като за вълнисти, защото другите не им харесват пък и те не спът всеки ден там може би през ден.Водата се смея 4 или 5 пъти на ден защото сега по това време си е доста горещичко пък и много акат в нея.Имам ги около година.На две седмици ги подсилвам с витамин за оперение на Витакрафт.Почиствам клетката по веднъж на ден, защото нямам възможност за по-голяма хигиена.Но най държа на къпането през ден и по колкото си искат.Имат кварцов пясък, сепийна кост.И това е.Но за да реша че искам друга женска и да ми стана 3 е защото са си умръзнали.Дори не се споглеждат преди всеки ден се оплождаха сега не си и помислят за това.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот Paulina » Съб Май 23, 2009 9:35 pm

Като го чета всичкото това имам чувството , че ти на тези птици им слугуваш . . .

Та да почнеме наред :

Това ,че са спряли парното не е основна причина за неуспешно люпило .
За съжаление ти не спомена докъде са били стигнали - яйца , малки . . .

Твърдо свареното яйце можеш да го даваш и от време на време ( или когото имат малки ) , не бях чувала , че моркова е вреден , та ако можеш ми обясни ( или някой друг от форума ) защо е вреден .

Как ги къпеш ? По принцип им се поставя една ваничка и птиците се къпят сами , когато намерят това за необходимо .

Какво разбираш под гнездо за вълнисти ? Тези малки четвъртити дървени кутии ли ? От сега ти казвам , че не са подходящи .

Моите птици също спят на кацалките , а не в гнездата .

След като сменяш 4 - 5 пъти водата на ден ще ти кажа просто и откровенно , че ти постоянно пречиш на твоите птици !
А след като се изхождат във водата трябва да поставиш поилката така , че по възможност да не попада мърсотия в нея .

При 2 птици почиствай клетката по-рядко , не всеки ден . Не , че е лошо , но пак ще повторя , че по този начин подлагаш животните на голям стрес !

А това , че са си омръзнали - хората и животните имат различно разбиране що се отнася до секс - първите го правят за удоволствие , :D вторите - за създаване на поколение ! Когато им дойде размножителния период ще видиш дали са си омръзнали . . . :wink:

Някой друг може би ще ти каже , че амадините могат да люпят по всяко време на годината - не знам , моите се придържат към строго определено време .

И още веднъж - не им пречи толкова често и ще имаш по-добри резултати !!!
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Съб Май 23, 2009 10:05 pm

seb написа:Ами Паулина имам доста за разказване.Първият и вторият път бе виновна топлофикация.Спряха топлата вода и парното на целия ни блок за незнаина за мен причина.Храня ги със специални смески за амадини или понякога чисто лудо просо, защото съм чувал че тъкачите го обожават.Два пъти в седмицата им давам по еедно твърдо сварено яйце.И 3 пътив седмицата зеленчуци /най много обичат моркова който е доста вреден по време на изхранването на малките/.Клетката не е хич малка, чел съм че в тази клетка където имам 2 финки се гледат 4 вълнисти ако кача едва ли ще се прецени колко е голяма но най много тази харесаха / слагах ги в 3 клетки и избраха тази.Къпя ги през ден заедно с вълнистите ми папагали.Имат гнездо като за вълнисти, защото другите не им харесват пък и те не спът всеки ден там може би през ден.Водата се смея 4 или 5 пъти на ден защото сега по това време си е доста горещичко пък и много акат в нея.Имам ги около година.На две седмици ги подсилвам с витамин за оперение на Витакрафт.Почиствам клетката по веднъж на ден, защото нямам възможност за по-голяма хигиена.Но най държа на къпането през ден и по колкото си искат.Имат кварцов пясък, сепийна кост.И това е.Но за да реша че искам друга женска и да ми стана 3 е защото са си умръзнали.Дори не се споглеждат преди всеки ден се оплождаха сега не си и помислят за това.
Аз пък от своя страна искам да попитам: КВАРЦОВИЯТ пясък каква роля играе, ,какво значи ''омръзнали'' една на друга амадините и за моркова.Ако можеш обесни ми защо не трябва да се дава марков по време на изхранването. А само като вметка- ТОПЛОфикация и размножителен период, който се осъществява в нашите ширини са две взаимноизключващи неща.Освен разбира се ако не знаеш много повече за тея птици от това че са семейство тъкачи :cool:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Dr. Velev » Съб Май 23, 2009 11:29 pm

А това , че са си омръзнали - хората и животните имат различно разбиране що се отнася до секс - първите го правят за удоволствие , вторите - за създаване на поколение ! Когато им дойде размножителния период ще видиш дали са си омръзнали . . .


Ей тази П .голям сексолог е . Хората как се размножават за удоволствие . Привличането на половете е безусловен рефлекс -----
Много ми е приятно да се заяждам с човек ,който прави секс за удоволствие :cool:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Paulina » Нед Май 24, 2009 12:01 am

Dr. Velev написа:
Ей тази П .голям сексолог е . Хората как се размножават за удоволствие . Привличането на половете е безусловен рефлекс -----
Много ми е приятно да се заяждам с човек ,който прави секс за удоволствие :cool:


Докторе , ако искате да се позаяждаме на тази тема - моля , няма проблем !
Ама не тук , защото seb искаше да знае нещо за зебровите амадини / финки .

Та , отворете нова тема и аз се включвам , но не забравяйте да допълните " ...........над 18 год. " ............ , че да си нямаме ядове с модераторите !!!!!!!!!!

Дерзайте ! Очаквам темата с нетърпение !!!!!!!!!!там ще ми е приятно да поспоря с някой , който прави sex само за да се размножи !!! :D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Dr. Velev » Нед Май 24, 2009 12:09 am

Веднага отварям нова тема в кошче . Една за деца и една за тези над 18 години . Мисля ,че интереса ще е голам. Трябва да съм подготвен.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот seb » Нед Май 24, 2009 9:48 am

Ами сега да ви кажа че съм чел в бгбирдс че моркова е вреден за изхранване на малките, защото се смила много трудно.Да те сами се къпят естестествено в плитки ванички или чинийки.Щом им преча ще се наложи да намалим взаимотношенията си с тях.Мислех че ще им е добре с малко по голяма гнездилка.Доколкото смяната на водата не може да се намали , защото те я изпиват бързо.Ами финките ми си решиха да снесът зимата разбира се в гнездото , защото ми беше жал да ги гледам да спят на кацалката.Яйцата ги извадих аз на 20тия ден защото мислех че ще се излюпят, но като ги извадих имаше в едното пиленце обаче не развито а другото не беше оплодено.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот Paulina » Нед Май 24, 2009 1:15 pm

seb написа:Ами сега да ви кажа че съм чел в бгбирдс че моркова е вреден за изхранване на малките, защото се смила много трудно.Да те сами се къпят естестествено в плитки ванички или чинийки.Щом им преча ще се наложи да намалим взаимотношенията си с тях.Мислех че ще им е добре с малко по голяма гнездилка.Доколкото смяната на водата не може да се намали , защото те я изпиват бързо.Ами финките ми си решиха да снесът зимата разбира се в гнездото , защото ми беше жал да ги гледам да спят на кацалката.Яйцата ги извадих аз на 20тия ден защото мислех че ще се излюпят, но като ги извадих имаше в едното пиленце обаче не развито а другото не беше оплодено.


Това , с моркова не знам кой го е написал , но бих си побъбрила с него на тази тема . . .
Аз , честно казано на моите птици такива екстри не давам , защото ако започна няма да мога да им стигна . . .
Но затова пък им давам редовно трева с корени ( по които има още рохкава пръст ) .

Щом изпиват бързо водата , помисли дали няма възможност за една по-голяма поилка ( не знам какви използваш ) .

Хич и не трябва да ти е жал , че спят по кацалките - това са птици !

А за неуспешното люпило ( поне за едното ) препиши вината на себе си - защото си извадил яйцата ! Явно поне едното е било на път да се развие , но ти не си му позволил .

Знаеш ли , поне от собствен опит мога да ти кажа , че птиците сами знаят какво става в яйцата им и съответно се държат и така - когато яйцата не са наред те или биват изхвърляни или се зарязват .

Общо казано - колкото по-малко "пречиш" , толкова по-добре !
Придържай се към този факт ( наблюдавай си птиците от разстояние ) и ги остави да бъдат просто птици !

:cool:

Ето ти една снимка на част от моите :

Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот seb » Нед Май 24, 2009 2:34 pm

Мерси на всички за всеткавичните одговори ще се постарая.Само още нещо тови месец добре ги подсилих с витамини, калции и наддадоха тегло /бяха заприличали на шушулки от 20 дена мътене/.Искам средата на юни да ги пробвам пак но ще звема още една женска и изкам да попитам каква гнездилка трябва да се сложи.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Следваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта