Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Амадини

Модератор: nikigeen

Мнениеот Paulina » Съб Юни 13, 2009 9:41 pm

seb написа:Сега следващия въпрос:Някъде в форума (не знам къде), четох, че на папагалите се дава или престояла, или варена вода.На амадините трябва ли да се вари вода или да преседява?

Много, ама много благодаря предварително!!!


Приятна вечер :) :drinks:


Кой каквото ще да казва , моите са от години на чиста дъждовна вода . Когато нямам такава им давам съвсем нормална от чешмата ( без да я преварявам или оставам да престои ) .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот seb » Съб Юни 13, 2009 10:21 pm

Толков дъждовна вода от къде я взимаш?
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот Paulina » Съб Юни 13, 2009 10:44 pm

seb написа:Толков дъждовна вода от къде я взимаш?


E , за да я имам първо трябва да вали . . . :D

Ето виж :

Изображение

Това са 200 литра . И сега си представи 2 такива от двете страни на волиерата ( светлата тръба е свързана с улука ) .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот seb » Нед Юни 14, 2009 11:03 am

Горе долу, разбрах.Само още нещо да те питам, галети хубаво ли е да се дават.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот Paulina » Нед Юни 14, 2009 11:15 am

seb написа:Горе долу, разбрах.Само още нещо да те питам, галети хубаво ли е да се дават.


Да ти кажа , не знам !

Ако имаш в предвид галета , която всъщност е дребно настърган хляб - то да ти кажа - аз никога не съм давала !

Така , че не знам . Аз лично го смятам за излишно !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот seb » Нед Юни 14, 2009 3:01 pm

След толкова яйца(общо 7) се предадох.Се неулучвам момента.Първия път снесоха 4 яйца на пода Февруари месец (направо ме разбиха).Втория път легнаха в гнездото, снесоха 2 яйца и не искаха да мътят.А това с яйцето на пода, беше 7то яйце.Отказвам се за тази година.Разделих женската от мъжката, и сега всичко е наред.Мъжкия пощурява да пее, а пък женската, дажене й липсва мъжа й.Яде, къпе се, пие, чурулика радостно.Женската е в малко по-голяма клетка, но нямам други възможности.Зебровите амадини не се виждат.

А между другото Паулина от месец искам да те питам нещо.

Взимаш ли насила да изхранваш малките амадини, и на колко дена ги взимаш ?


Благодаря, предварително.Лек ден :) :wink: :drinks:
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот Paulina » Нед Юни 14, 2009 5:46 pm

Нормално е да снесат толкова рано , защото в жилището е топло !

Не , малки никога не взимам на сила да изхранвам , защото си е много работа ! Това ще рече нощно хранене ( през 2 до 3 часа ) , взимане на малките с мен на работа ( а понякога работя по 12 часа ) , дори и при познати не можеш да отидеш - те трябва да са с теб . А и ти трябват условия за приготвяне на пресната храна и когато ги транспортираш с теб трябва да помислиш как ще им осигуриш необходимата топлина ( докато са още голи ) !

Когато се наложи да подхранвам малките по принцип ги връщам обратно в гнездото и наблюдавам как се развиват . Ако шансовете са лоши , то гледам да ги прехвърля в друго гнездо , където има горе-долу същите на големина мъници . Пък ако няма друго гнездо - или поемаш цялата работа върху себе си или пък ( с риск малките да умрат ) ги оставяш при родителите !

Взимала съм вълнисти папагали с мен , защото майката не хранеше достатъчно и малките бяха много слаби , затова знам колко е трудоемко !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот seb » Нед Юни 14, 2009 8:09 pm

Според мен, темата става доста интересна.Мерси много, за отговорите, който ми даде.Имала ли си някога проблемна двойка?Ще качиш ли малко снимчици на твойте.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот Paulina » Нед Юни 14, 2009 9:18 pm

seb написа:Според мен, темата става доста интересна.Мерси много, за отговорите, който ми даде.Имала ли си някога проблемна двойка?Ще качиш ли малко снимчици на твойте.


Проблемни птици има навсякъде .

Ето ти и снимки :

Изображение

За съжаление при качването губят на квалитет !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Paulina » Нед Юни 14, 2009 9:30 pm

А този мъжки :

Изображение

счупи преди една година крачето . Въпреки това успешно се справя с "нормалния" начин на живот . Само зимата го прибирам да изкара студените месеци в холната волиера . Единственият недостатък за него е , че ще си остане ерген . . .

:cool:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот seb » Пон Юни 15, 2009 8:56 am

Хубави птици !
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот seb » Вто Юни 16, 2009 12:32 pm

Ще попитам още нещо.Понеже от толкова много люпила, птиците май се измориха и реших да кажа Край на рзмножаването за тази година и гиразделих в отделни клетки.Нито се чуват, нито се виждат.Женската е в хола и там е доста уживено, чурулика си, яде си, даже не се страхува вече от нас.Но въпроса с мъжкия не е така.Той все пак си яде и пие, но постоянно лудее, не спира и пее много силно (което на мен ми харесва), мисля, че му е мъчно, в другата тема за японски амадини писах, че ще се наложи да ги събера за един месец с женска японка и се питах дали ще се разбират?

От мъжкия ми зебров амадин и тази японска амадина дето ще си взема няма да правя хибриди, а просто за забавление.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта