Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Амадини

Модератор: nikigeen

Мнениеот seb » Вто Юни 16, 2009 12:43 pm

Знам че, малко повече постово изредих, нотова е сериозно, бихте ли ми казали каде мога да си купя амадини в София, не на Подуяне.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот Paulina » Вто Юни 16, 2009 1:05 pm

Забрави японките и си вземи още един чифт зеброви . Така имаш още една птица за всяка една от другите ( женска + женска и мъжка + мъжка ) , за да не са сами , когато са разделени . При успешни люпила ( наесен или догодина ) ще имаш и различни по родство птици , които можеш да кръстосваш помежду им .

При това , ако намериш различни по цвят птици ( дори и на Подуяне ) ще ти е със сигурност и по-лесно да ги различаваш .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот seb » Вто Юни 16, 2009 4:38 pm

Паулина, послушах съвета ти.Днес тръгнах до женския пазар, знам че там има един зоомагазин, много мизерен.Там никога не съм си купувал пиле, но съм влизал.Видях около 7 финки (зеброви), наблъскани, в клетки където се объчават канарите да пеят.Взех една много интересна женска.Бял корем и карамелен гръб.Обаче, щом ги събрах с най-хубавия мъжки, който цял месец не се е........Така й се нахвърли, че я посреща подобаващо, сега тя седи само на хранилката и не иска да мръдне, сигурно е от стреса.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот Paulina » Вто Юни 16, 2009 5:10 pm

seb написа:Паулина, послушах съвета ти.Днес тръгнах до женския пазар, знам че там има един зоомагазин, много мизерен.Там никога не съм си купувал пиле, но съм влизал.Видях около 7 финки (зеброви), наблъскани, в клетки където се объчават канарите да пеят.Взех една много интересна женска.Бял корем и карамелен гръб.Обаче, щом ги събрах с най-хубавия мъжки, който цял месец не се е........Така й се нахвърли, че я посреща подобаващо, сега тя седи само на хранилката и не иска да мръдне, сигурно е от стреса.


Този магазин и аз го знам - навремето беше по-добър ! В София има и други магазини - разходи се !

Сложи "новата" женска при "старата" женска и и дай няколко седмици време да свикне със всичко . И я наблюдавай дали е жива и здрава , че да не ти донесе някоя болест , знае ли човек . . . :think:

При мъжкият трябва да сложиш друг мъжки , че да се кротне малко и да не е сам .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот seb » Вто Юни 16, 2009 6:08 pm

Мерси, точно това направих, тоста е плашлива.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот seb » Сря Юни 17, 2009 3:30 pm

Явно новото пиле няма да го размножавам.Много е слабичко и младо, май е таз годишно, иначе не виждам симптоми на болест, яде, пие и подскача по цял ден.
seb
потребител
потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 2:17 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пет Юни 19, 2009 12:06 am

seb,виждам влечат те тръпката на неизвестното.Пробвай с дзъдки!Лесни за отглеждане ,пък и доходоносни. :cool:
Само да не попаднеш на други природозащитници.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

999

Мнениеот viktor999 » Пет Юли 10, 2009 6:55 pm

ИСКАМ ДА СИ КУПЯ ПАПАГАЛИ И ПОЙНИ ПТИЦИ ДА ГИ ГЛЕДАМ В ГОЛЯМА ВОЛИЕРА НА ДВОРАЛ ДАЙТЕ МИ САВЕТ
viktor999
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 6:28 pm

Re: 999

Мнениеот Paulina » Пет Юли 10, 2009 8:42 pm

viktor999 написа:ИСКАМ ДА СИ КУПЯ ПАПАГАЛИ И ПОЙНИ ПТИЦИ ДА ГИ ГЛЕДАМ В ГОЛЯМА ВОЛИЕРА НА ДВОРАЛ ДАЙТЕ МИ САВЕТ


Какъв съвет по-точно ти трябва ? Гледал ли си папагали и пойни птици , разбираш ли от тях ? Напиши нещо по-подробно !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот viktor999 » Съб Юли 11, 2009 3:04 pm

сега започвам и се чудя как да започна
viktor999
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 6:28 pm

Мнениеот Paulina » Нед Юли 12, 2009 2:39 am

viktor999 написа:сега започвам и се чудя как да започна

Зависи колко ти е голям меракът . . . пък и джобът . . . Започни с две вълнисти и виж дали ти се удава . . .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Христо Василев » Чет Окт 08, 2009 5:20 am

guld написа:seb,виждам влечат те тръпката на неизвестното.Пробвай с дзъдки!Лесни за отглеждане ,пък и доходоносни. :cool:
Само да не попаднеш на други природозащитници.

Що е то "дзъдки"
Христо Василев
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Юни 18, 2008 9:29 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Екзотика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта