Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Описание и класификация на породите

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Описание и класификация на породите

Мнениеот dr_lukanov » Пет Яну 27, 2012 7:34 pm

В България няма да стане, тук изискванията за порода са залегнали в промишлените основи на птицевъдството, т.е. иска се прекалено голяма група с еднакъв екстериор и продуктивност, които стабилно се предават в поколенията. Проблемът е в първата част, прекалено голям брой, наличие на обособени линии и фамилии и т.н..

Изискванията за порода за признаване в ЕЕ са представяне на събрание на ЕЕ на стандарта и на европейска изложба достатъчно зрели индивиди от двата пола. След като съдийската комисия реши че са с консолидиран тип и екстериор и се различават достатъчно (ако не се лъжа поне две отличителни разлики) от другите признати породи се започва процедура по признаване. Вероятно има и други особености, но не съм се интересувал детайлно. В този ред на мисли съм сигурен, че признаването на ЧШК ще бъде факт до няколко години, а при по-сериозна селекционна работа и на Влашките джинки.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Описание и класификация на породите

Мнениеот yuri » Пет Яну 27, 2012 11:12 pm

Благодаря за информацията. Питането ми е само информативно. Предполагам, че ако някой ден се достигне до такъв момент, БАРКВП ще съдейства, за официално признаване на нова българска порода.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Описание и класификация на породите

Мнениеот milchod » Вто Апр 10, 2012 9:52 pm

Здравейте! Не знам в тази тема ли е мястото,но искам да попитам дали някой отглежда кокошки Доркинг,и въобще за някаква информация относно тази порода.Може би вече е писано някъде из сайта,но не открих къде.
milchod
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Фев 24, 2012 10:52 pm

Предишна

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта