Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Модератори: nikigeen, yuri

Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот DZATARA » Съб Апр 16, 2011 12:58 pm

Здравейте отглеждам си обикновени селски кокошки и няколко носачки и едно петле.От начало ей така за удоволствие и домашни яйчица обаче една от кокошките ми се разкваца чудех се какво да я правя дали да я топна в студена вода или да си я насадя.И така се подпалих,взех десет яйца от мойте 3-ти токущо снесени и седем от събраните не са били в хладилник отделих кокошката в зайчарника в една клеткаи така до днеска попрочетох тук и разбрах че мъти 21 дена това е точно 25-ти разбрах също че трябва да са отделни от другите кокошки проблема обаче е че мога да им отделя място под една от терасите ми на къщата което си е от вън просто мога да я заградя с рабица да не влизат котки и другите кокошки.Ще съм благодарен на всяко мнение как да приспособя и какво да сложа на пиленцата с квачката с какво да ги захранвам прочетох че е добре със сварен жълтък и смески стартови за пилета просто за всяко едно мнение ще съм благодарен.
Аватар
DZATARA
VIP
VIP
 
Мнения: 172
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 8:52 pm
Местоположение: София

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот david_67 » Съб Апр 16, 2011 3:33 pm

DZATARA написа:Здравейте отглеждам си обикновени селски кокошки и няколко носачки и едно петле.От начало ей така за удоволствие и домашни яйчица обаче една от кокошките ми се разкваца чудех се какво да я правя дали да я топна в студена вода или да си я насадя.И така се подпалих,взех десет яйца от мойте 3-ти токущо снесени и седем от събраните не са били в хладилник отделих кокошката в зайчарника в една клеткаи така до днеска попрочетох тук и разбрах че мъти 21 дена това е точно 25-ти разбрах също че трябва да са отделни от другите кокошки проблема обаче е че мога да им отделя място под една от терасите ми на къщата което си е от вън просто мога да я заградя с рабица да не влизат котки и другите кокошки.Ще съм благодарен на всяко мнение как да приспособя и какво да сложа на пиленцата с квачката с какво да ги захранвам прочетох че е добре със сварен жълтък и смески стартови за пилета просто за всяко едно мнение ще съм благодарен.





Здравей ! Нека първо се излюпят пиленцата живи и здрави и можеш да преместиш квачката с пилетата където намериш за добре ,но на обесопасено място от хиштници! Направо захранваш със концентриран фураж за пилета /стартер / препоръчвам ти "ПРОВИМИ" и вода разбирасе ! Но ако квачката не е добър родител което се случва можеш да ги отделиш в кашон с изскуствено отопление /нормална крушка / като първият ден температурата вътре трябва да е 36 градуса и всеки следващ ден да я понижавеш с един градус .Пилета отглеждани на по-ниски температури се оперяват по-бързо.
Пиши като се излюпят пилетата!
Успех!
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот DZATARA » Съб Апр 16, 2011 4:00 pm

Ще пиша задължително,само едно уточнение какво се разбира под добра майка ако е добра значи ли това че тя ще може да ги отгледа навън в смисъл то е пространство под тераса и мисля да го заградя хубаво да не е нещо да им е студено това имам в предвид.Отдолу да постелям слама примерно?
Аватар
DZATARA
VIP
VIP
 
Мнения: 172
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 8:52 pm
Местоположение: София

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот david_67 » Съб Апр 16, 2011 4:33 pm

Добра майка означава добре да се грижи за малките си /да ги покрива и топли и насърчава/. Според мен мястото което си определил е добро ,сламата също!
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот DZATARA » Съб Апр 16, 2011 6:14 pm

Благодаря ти ще пиша какво се е случило,по между другото кокошката почти не става да яде и пие подавам и пред човката храна и вода и така се храни предполагам че е нормално това?
Аватар
DZATARA
VIP
VIP
 
Мнения: 172
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 8:52 pm
Местоположение: София

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот david_67 » Съб Апр 16, 2011 6:51 pm

Да нормално е остави и вода и храна и тя като огладнее достатъчно ще стане да се нахрани и напои!
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот Ivkonnii » Съб Апр 16, 2011 8:46 pm

DZATARA написа:Благодаря ти ще пиша какво се е случило,по между другото кокошката почти не става да яде и пие подавам и пред човката храна и вода и така се храни предполагам че е нормално това?


Нормално е кокошката да се безпокои за яйцата и да не иска да става, но не бива да се прекалява с "неставането". Някои кокошки и пуйки са доста упорити и това, че не искат да стават може да ги доведе до летален край.
Да черпим от живота мечти, да даваме на мечтите живот!!
Ivkonnii
потребител
потребител
 
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 5:02 am

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот DZATARA » Съб Апр 16, 2011 10:18 pm

Ivkonnii написа:
DZATARA написа:Благодаря ти ще пиша какво се е случило,по между другото кокошката почти не става да яде и пие подавам и пред човката храна и вода и така се храни предполагам че е нормално това?


Нормално е кокошката да се безпокои за яйцата и да не иска да става, но не бива да се прекалява с "неставането". Някои кокошки и пуйки са доста упорити и това, че не искат да стават може да ги доведе до летален край.





Аз за това се притеснявам и от време на време веднъж два пъти дневно влизам и подавам купичката с храната и купичката с водата пред човката и тя си хапва дано успее да ги изведе много ще ме зарадва...
Аватар
DZATARA
VIP
VIP
 
Мнения: 172
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 8:52 pm
Местоположение: София

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот Радо_88 » Нед Апр 17, 2011 9:17 am

Следи я един ден дали сама става да се храни, защото ако въобще не става нищо няма да излезе, яйцата трябва да се охлаждат поне веднъж дневно. Не се притеснявай когато огладнее сама ще стане, от квачките който съм насадил една става веднаж на два три дни и я дигам насила за да се охладят яйцата.
Аватар
Радо_88
потребител
потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Апр 20, 2010 6:32 pm
Местоположение: София

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот DZATARA » Нед Апр 17, 2011 10:27 am

Радо_88 написа:Следи я един ден дали сама става да се храни, защото ако въобще не става нищо няма да излезе, яйцата трябва да се охлаждат поне веднъж дневно. Не се притеснявай когато огладнее сама ще стане, от квачките който съм насадил една става веднаж на два три дни и я дигам насила за да се охладят яйцата.




Това с охлаждането незнам според мен не става въобще да я повдигам насили ли?
Аватар
DZATARA
VIP
VIP
 
Мнения: 172
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 8:52 pm
Местоположение: София

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот gusenica » Нед Апр 17, 2011 11:00 am

Здравейте и от мен
И аз имам един въпрос-преди известно време си събирах яйца за инкубатора,но едното ми роузкомбче се залежа(разквачи) 2 дни лежеше без даже да има яйца-съответно веднага върнах яйцата,които бяха събирани 6 дни и бяха 6 на брой-но в последствие се усетих,че съм допуснал грешка,като не съм я отделил или поне заградил от останалите 2 ярки и петлето-положението е следното-независимо,че направих още един полог другите са снасяли при нея и в един момент от 6 станаха 16 -днес е 20-тия ден-ще взема мерки и ще заградя да нямат достъп другите кокошлета и петлето,но какво ще стане с това неедновременно "допълване" на яйцата в полога-диапазона от време е много голям-ако се излюпят 1-вите 6 да речем от 1-вия ден-може ли в последствие да се очаква и други да се излюпят ?
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот Ivkonnii » Нед Апр 17, 2011 9:16 pm

gusenica написа:Здравейте и от мен
И аз имам един въпрос-преди известно време си събирах яйца за инкубатора,но едното ми роузкомбче се залежа(разквачи) 2 дни лежеше без даже да има яйца-съответно веднага върнах яйцата,които бяха събирани 6 дни и бяха 6 на брой-но в последствие се усетих,че съм допуснал грешка,като не съм я отделил или поне заградил от останалите 2 ярки и петлето-положението е следното-независимо,че направих още един полог другите са снасяли при нея и в един момент от 6 станаха 16 -днес е 20-тия ден-ще взема мерки и ще заградя да нямат достъп другите кокошлета и петлето,но какво ще стане с това неедновременно "допълване" на яйцата в полога-диапазона от време е много голям-ако се излюпят 1-вите 6 да речем от 1-вия ден-може ли в последствие да се очаква и други да се излюпят ?


И при мене се е случвало така, но не се притеснявай. Както казваш може да се излюпят пиленцата на етапи, а кокошката лежи няма проблеми. Ако всичко е нормално ще се излюпят и другите пиленца. Успех! Покажи какво се е излюпило. :cool:
Да черпим от живота мечти, да даваме на мечтите живот!!
Ivkonnii
потребител
потребител
 
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 5:02 am

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта