Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Модератори: nikigeen, yuri

Пиленца на вън

Мнениеот sandan » Вто Май 19, 2009 10:10 am

Имам пиленца (кокошки ) на 15 дни ,мога ли вече да ги отглеждам на вън ?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот nikigeen » Вто Май 19, 2009 5:48 pm

Още е рано.През деня да ,но през нощта температурите все още са ниски.Когато станат на 5-6 седмици вече може изцяло да са навън.Погледни темата "Основи на инкубацията"
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот sandan » Вто Май 19, 2009 7:45 pm

nikigeen написа:Още е рано.През деня да ,но през нощта температурите все още са ниски.Когато станат на 5-6 седмици вече може изцяло да са навън.Погледни темата "Основи на инкубацията"


Прегледах темата ,само температурата ли е критерия ?
При нас през деня е 30 през нощта е 20-22 градуса.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот nikigeen » Вто Май 19, 2009 8:22 pm

Именно температурните колебания.Пуха не успява да създава необходимата терморегулация на организма
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Пиленца на вън

Мнениеот иван росинов » Вто Май 19, 2009 10:30 pm

Преди 7 години гледах в нас в продължение на 4 години по 160-200 пилета всяка пролет и по това време винаги са били на вън,даже и да са малки!Няма по-голям враг за тях от застуелия въздух!Ако са в затворено помещение то им трябва специална вентилация.Най добре в момента е да са вън, в защитено от течения заграждение и над тях да се постави кварцова лампа като в центъра на излъчването и да бъде около 27-28 градуса.По този начин 4 години нямах смъртен случай!!!Така растат възможно най-здравите пилета ,е заедно със смеските и лекарствата!Като поотраснат ако можеш всеки ден по два пъти да им предоставяш прясна накълцана люцерна(бях засял 200кв.м.) никога няма да се накълвават едно-друго и ще имаш най-хубавите и екологично чисти яйца!
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот duchka_ » Сря Юли 15, 2009 8:51 pm

Здравейте аз съм нова тук и малко не съм наясно с отглеждането на малки.Сега към въпроса.
Излюпи ни се пиленце преди два дни,което е японско кокошче или петле,но не съм запозната как точно да го гледам.Някакви съвети можете ли да дадете.Сега го гледаме вкъщи,завито е на топло,но имам въпрос относно това какви лекарства и храни трябва да се вземат по-специално за отглежданео му.Благодаря предварително!
:cool:
duchka_
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 8:50 pm
Местоположение: varna

Мнениеот Емо » Сря Юли 15, 2009 10:11 pm

duchka_ написа:Здравейте аз съм нова тук и малко не съм наясно с отглеждането на малки.Сега към въпроса.
Излюпи ни се пиленце преди два дни,което е японско кокошче или петле,но не съм запозната как точно да го гледам.Някакви съвети можете ли да дадете.Сега го гледаме вкъщи,завито е на топло,но имам въпрос относно това какви лекарства и храни трябва да се вземат по-специално за отглежданео му.Благодаря предварително!
:cool:


Ще опитам да помогна !

Добра храна за малките пиленца е готов комбиниран фураж - в него има всичко смлени житни култури, витамини минерали - продава се в големи разфасовки, а на теб ще ти трябва шепа две - мисля че във фражните складове продават и размерени торбички ! Например стартер за пуйчета - първа фаза !

Пресна водичка и да се сменя често че се замърсява!

Пиленцето има ли си майка :wink: или е от инкубатор!

Най-добре ще се чувства при майка си!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот nikii » Чет Юли 16, 2009 9:29 am

duchka_ написа:Здравейте аз съм нова тук и малко не съм наясно с отглеждането на малки.Сега към въпроса.
Излюпи ни се пиленце преди два дни,което е японско кокошче или петле,но не съм запозната как точно да го гледам.Някакви съвети можете ли да дадете.Сега го гледаме вкъщи,завито е на топло,но имам въпрос относно това какви лекарства и храни трябва да се вземат по-специално за отглежданео му.Благодаря предварително!
:cool:

Здравей аз ги гледам така слагам ги в кашон отгоре им пускам отоплителна лампа като преценявам на каква височина да е за да не му е твърде топло или студено,,а и може да покриеш единия край на кашона с пластмаса или друг материал за да се получи сянка ,но когато е слънце стой на слънце :D Първите дни водата я слагам в капачка а храната както казва Емо може да е стартер за пуйчета или за пилета по късно почвам да им давам зеленина и пясак лекарства не им слагам .При мен този начин действа !!

УСПЕХ ! :wink:
Хората вярват в това, в което искат да вярват !
Good luck Chuck
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

Мнениеот duchka_ » Чет Юли 16, 2009 11:13 am

Благодаря за помощта.Храната и аз я давам същата...това е добре:)
Иначе пиленцето си има майка,но тя не го иска.Само лежи и не става.Нзе зная дали това е нормално.Сега си го гледам вкъщи.:)Нз дали трябва да опитам да го оствя на майката?!?!
duchka_
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 8:50 pm
Местоположение: varna

Мнениеот nikii » Чет Юли 16, 2009 3:04 pm

Каква е причината майката да не става (болна или чака още неизлюпени яйца).!
Моя съвет е да оставиш пилето под нея и да изхвърлиш ако има други яйца ако лежи без яйца затваряш гнездото да не се връща в него .Ако майката е здрава няма нища по добро от нея за пилето :cool:
Хората вярват в това, в което искат да вярват !
Good luck Chuck
Аватар
nikii
потребител
потребител
 
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 4:50 pm
Местоположение: Брежани (Благоевградско)

Мнениеот duchka_ » Нед Юли 19, 2009 9:50 pm

благодаря ви ще се опитам да сложа пилето под кокошката
duchka_
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 8:50 pm
Местоположение: varna

Мнениеот didotnt » Нед Юли 19, 2009 10:01 pm

duchka_ написа:благодаря ви ще се опитам да сложа пилето под кокошката
Подлагай го вечер когато кокошката не вижда!
didotnt
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 6:06 pm
Местоположение: Добрич

Следваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта