Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Квачка и малки пиленца помогнете...

Мнениеот Mira_Petrova » Нед Авг 07, 2011 3:34 pm

DZATARA написа:Здравейте отглеждам си обикновени селски кокошки и няколко носачки и едно петле.От начало ей така за удоволствие и домашни яйчица обаче една от кокошките ми се разкваца чудех се какво да я правя дали да я топна в студена вода или да си я насадя.И така се подпалих,взех десет яйца от мойте 3-ти токущо снесени и седем от събраните не са били в хладилник отделих кокошката в зайчарника в една клеткаи така до днеска попрочетох тук и разбрах че мъти 21 дена това е точно 25-ти разбрах също че трябва да са отделни от другите кокошки проблема обаче е че мога да им отделя място под една от терасите ми на къщата което си е от вън просто мога да я заградя с рабица да не влизат котки и другите кокошки.Ще съм благодарен на всяко мнение как да приспособя и какво да сложа на пиленцата с квачката с какво да ги захранвам прочетох че е добре със сварен жълтък и смески стартови за пилета просто за всяко едно мнение ще съм благодарен.

И моите пиленца трябва да се излюпят на 25ти копринки са :)
Mira_Petrova
потребител
потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 1:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот Димитър.Д » Чет Авг 11, 2011 6:38 pm

Здравйте мисля че това е темата , в която мога да питам за проблема който имам от извстно време.Имам няколко кокошки , които бяха в стато с два петела,но вече от 3 месеца не са с петли и две от тях продължават да с омъкнати пера по гърба и ме притеснява , да няма някъкъв проблем с тези кокошки и кога би трябвало да си обновят оперението? Ако някой е имал подобен проблем да каже какво е станало! Благодаря !
Аватар
Димитър.Д
потребител
потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 4:42 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот Paulina » Нед Авг 14, 2011 10:44 am

Димитър.Д написа:Здравйте мисля че това е темата , в която мога да питам за проблема който имам от извстно време.Имам няколко кокошки , които бяха в стато с два петела,но вече от 3 месеца не са с петли и две от тях продължават да с омъкнати пера по гърба и ме притеснява , да няма някъкъв проблем с тези кокошки и кога би трябвало да си обновят оперението? Ако някой е имал подобен проблем да каже какво е станало! Благодаря !

Проблема при кокошките ти е , че те се скубят сами - много лош и трудно обратим факт !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот Димитър.Д » Нед Авг 14, 2011 11:22 am

Мерси за отговора Paulina.Надявах се да е малко по-различен чесно казано и сега тези две кокошки какво да ги правя те тогава и до зимата няма да се оправят! А пък едната ми е любимка качулата с гащички много интересна.Ще ги изчакам още малко и ако ли не за жалост ще хапваме пилешко :D .
Аватар
Димитър.Д
потребител
потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 4:42 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот suf_effe » Нед Авг 14, 2011 1:46 pm

oт известно време гледам чифт Шабо свободно в двора ми,и ги пребирам само вечер.Въпроса ми е има ли опасност за тях от соколи и др.грабливи птици?
Аватар
suf_effe
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 11:05 pm
Местоположение: Южно Черноморие

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот Ibrahim » Нед Авг 14, 2011 1:51 pm

suf_effe написа:oт известно време гледам чифт Шабо свободно в двора ми,и ги пребирам само вечер.Въпроса ми е има ли опасност за тях от соколи и др.грабливи птици?


ами незнам точно но винаги има опасност от всякакви хищници :) и аз гледам няколко кокошки свободно по двора ама от 15 останаха 9 само за тази година :) и се принудих да ги пусна в ограждението за другите :) а сега правя отделна за декоративните :D
Аватар
Ibrahim
бан
бан
 
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 12:49 am
Местоположение: с.крайще

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот suf_effe » Нед Авг 14, 2011 2:02 pm

а дали птици ти ги окрадаха или някои от тези белки
Аватар
suf_effe
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 11:05 pm
Местоположение: Южно Черноморие

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот Ibrahim » Нед Авг 14, 2011 2:09 pm

не белка за сега не е влизала при мен или несъм виждал но лисица ми е хващала и ястреби даже ястребите хванаха 2-3 и най добрата ми кокошка за яйца дори вчера видях 1 малак но може да си хване всякаква птица :) затова ако ги отглеждаш по двора ги наглеждай ;) успех
Аватар
Ibrahim
бан
бан
 
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 12:49 am
Местоположение: с.крайще

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот suf_effe » Нед Авг 14, 2011 2:22 pm

да при вас има и лисици верно и ястреби че и орли :).мене лично тези соколи (дугани)ме притесняват,други хищници нямаме
Аватар
suf_effe
потребител
потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 11:05 pm
Местоположение: Южно Черноморие

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот dr_lukanov » Нед Авг 14, 2011 4:16 pm

След три месеца вече би трябвало да има оперение на оголените гърбове. Лошото е, че подрастващите пера са най-апетитни ..... Другата особеност е, че обикновено тези с цяло оперение са агресорите. Моят съвет е да отделиш кокошките с гол гръб, за около 2-3 месеца ще им поникнат перата, следващото нещо е да се обогати фуража: добави концентриран фураж; разшири птиците и им давай на воля зелен фураж.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот Димитър.Д » Нед Авг 14, 2011 6:35 pm

Благодаря за съвета Др.Луканов! Не мислех че дългото време без оперяване на голото гребче се дължи ,на това че останалите кокошки от стадото проявяват апетит към новите им перца.Ценен съвет ще го спазя стриктно за да има по-бърз ефект.Само трябва да помисля къде да сложа тези две калпазанки :D ,мисля да ги отделя при новите ми пилета те са кротки а и тези двете не са агресивни към останалите.
Аватар
Димитър.Д
потребител
потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 4:42 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот Paulina » Нед Авг 14, 2011 7:01 pm

Димитър.Д написа:Благодаря за съвета Др.Луканов! Не мислех че дългото време без оперяване на голото гребче се дължи ,на това че останалите кокошки от стадото проявяват апетит към новите им перца.Ценен съвет ще го спазя стриктно за да има по-бърз ефект.Само трябва да помисля къде да сложа тези две калпазанки :D ,мисля да ги отделя при новите ми пилета те са кротки а и тези двете не са агресивни към останалите.

Дано ти помогне съвета на Христо !
Моите , макар и отделени няма скоро да се оперушинят , просто защото се скубят сами :!
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта

cron