Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот Paulina » Пон Апр 11, 2011 12:31 pm

stoev_0028 написа:искам да попитам защо кокошките си ядът яйцата и как да го предотвартя!



Има две възможности да се "скрие" яйцето , когато кокошката го снесе - или правиш пода наклонен на едната страна , за да се търколи яйцето ( но не трябва да слагаш много сено , слама , трици или каквото използваш там за дъното ) или изрезваш на дъното една дупка по средата , малко по-голяма от яйцата , за да могат през нея да пропаднат . "Чекмеджето" , където "падат" яйцата се намира под дъното на полога . При първата възможност е страничен прицеп , в който се търкулват яйцата . Виж линка и снимката под него за двата варианта.
http://www.kleintierzuchtbedarf-rhein.d ... 03934.html


Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Дребни яйца

Мнениеот lapsuss » Вто Апр 12, 2011 10:06 am

Ами въпросът е в промяната на оцветяването.Ако преди са били с един цвят-сега с друг-лошо.Провери доколко са здрави черупките на тези яйца-дали са слаби или твърде калцирани.Движат ли се достатъчно кокшките?Май пишеш че се движат?
lapsuss
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 12:26 pm

Проблем с новоизлюпени пиленца

Мнениеот sandan » Чет Апр 14, 2011 10:55 am

Излюпих 20 пиленца (от кокошка) и двете най- дребни са натиснати изглежда от другите, в резултат на което стоят "разкрачени". Ако им привържа крачетата едно за друго ,ще мога ли да им помогна ?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Проблем с новоизлюпени пиленца

Мнениеот lapsuss » Чет Апр 14, 2011 11:16 am

Най-вероятно са се излюпили последни и другите са ги смачкали.Аз ги отделям за 3-4 часа от другите и ги слагам под кварц, за да не ги изпотъпчат останалите.Недей им вързвай краката.
Ако има досатъчно пространство и няма опасност другите да ги тъпчат 2 пиленца трябва да укрепнат от самосебеси.
lapsuss
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 12:26 pm

Re: Проблем с новоизлюпени пиленца

Мнениеот sandan » Чет Апр 14, 2011 12:51 pm

Може би не ме разбрахте, малките лежат на пода с разперени настрани крака и немогат да се изправят.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Проблем с новоизлюпени пиленца

Мнениеот venera80 » Чет Апр 14, 2011 1:05 pm

Пиленцата с кокошка ли са или от инкубатор? Питам за да знам дали са с майката или са самички в кашон под лампа. От това, което казваш оставам с впечатление, че не са намачкани, а това е една аномалия, който се появява при излюпване особено ако е по изкуствен начин. При нас често се получава този проблем - аз им слагам на пода мека памучна кърпа /от тези дето бабите ни си бършеха масите или завиваха баници/ за да могат да се закрепят и да започнат да стъпват нормално, пробвала съм и да връзвам крачетата с прежда едно за друго - така че може да направиш и това. Но през няколко часа им топи човчиците във водата за да може да не се обезводняват и да укрепнат.
venera80.dir.bg
venera80
потребител
потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 8:41 am
Местоположение: Добрич

Re: Проблем с новоизлюпени пиленца

Мнениеот mike123 » Чет Апр 14, 2011 1:53 pm

Здравейте,аз имах същия проблем с едно пиле.Онзи ден отивам да видя какво става в инкубатора и го гледам мъника се разкрачил,и не може да стане.Преместих го в кашона (при другите пилета),но го мачкаха,отделих го за един ден и се оправи от само себе си.Вече е добре. :wink:

пп.Дано и твойте колега,да се оправят! :wink:
mike123
потребител
потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 9:09 am
Местоположение: Плевен

Re: Проблем с новоизлюпени пиленца

Мнениеот lapsuss » Чет Апр 14, 2011 1:57 pm

mike123 написа:Здравейте,аз имах същия проблем с едно пиле.Онзи ден отивам да видя какво става в инкубатора и го гледам мъника се разкрачил,и не може да стане.Преместих го в кашона (при другите пилета),но го мачкаха,отделих го за един ден и се оправи от само себе си.Вече е добре. :wink:


И аз действам по същия начин.Отделям го и после го прибавям. :wink: :wink: :wink:
lapsuss
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Апр 08, 2011 12:26 pm

Re: Проблем с новоизлюпени пиленца

Мнениеот yuri » Чет Апр 14, 2011 3:28 pm

Сложи ги на грапава повърхност, за да не се пързалят. Връзването също помага. За няколко часа би трябвало да се оправят.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Проблем с новоизлюпени пиленца

Мнениеот dr_lukanov » Чет Апр 14, 2011 3:34 pm

Случва се, особено с едрите породи поставени на вестник или кашон, а също и с пуйчета бройлери. С конец трябва да се превържат краката така, че да могат да ходят, но и да не ги разкрачват отново. След около 1-2 седмици, когато пилето укрепне се отстраняват тези своеобразни "букаи", трябва да се следи степента на стегнатост на крака. Пода трябва да е покрит с грапаво велпапе или парцал през първите два-три дни.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблем с новоизлюпени пиленца

Мнениеот sandan » Чет Апр 14, 2011 5:27 pm

Благодаря на всички за отговорите. Причината при мен беше хлъзгавия под, коригирах грешката и с други малки няма проблем.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Проблем с новоизлюпени пиленца

Мнениеот venera80 » Чет Апр 14, 2011 5:38 pm

Аз лично не бих ги отделила от другите - поне при мен първия ден пиленцата не са достатъчно енергични и активни за да мачкат другите, освен това при отделянето им нямат възможност да се топлят едно в друго, а и отделени от другите ще забавят заработването на инстинкта за хранене /кълвене/ когато са със здрави пиленца, водейки се по тях ще проядат и пропият вода, което ще им помогне да укрепнат по бързо и да се вдигнат на крака. Поне това е от моя личен опит, но разбира се, трябва да се реагира според случая.
venera80.dir.bg
venera80
потребител
потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 8:41 am
Местоположение: Добрич

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта