Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Кокошката ми кукурига, като петел защо ?

Мнениеот ZDRAVKO » Вто Фев 22, 2011 11:13 pm

Аз също лреди няколко месеца имах кокошка която пееше но се оправи вече снася и от доста време не сам я чувал да пее
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Кокошката ми кукурига, като петел защо ?

Мнениеот rumen b » Сря Фев 23, 2011 12:56 am

dr_lukanov написа:Дължи се на хормонален дисбаланс, което по своему не е голямо нещастие, освен ако кокошката не е ценна. Такава кокошка не снася и се държи като мъжка птица, с времето ще придобие и белезите такава (е не напълно :wink: ).


Док., преди години и аз имах такава кокошко , но си снасяше и лягаше да мъти........, а и излюпваше пиленца .
Аватар
rumen b
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Чет Мар 11, 2010 1:04 pm

Re: Кокошката ми кукурига, като петел защо ?

Мнениеот dr_lukanov » Сря Фев 23, 2011 1:06 pm

Хермафродитизма (лъжлив) се среща грубо един път на 1000-2000 птици. Най-често кокошката придобива белези на петел, отолкото обратното. По принцип такива птици не снасят, когато са развили белезите на мъжка птица и обратното. Това лесно може и да се предизвика, като се отстрани левият яйчник, тогава от десните рудиментирани гонади се развива тестисо-подобна структура продуцираща андрогени, следователно и получават белезите на петел. Често това се случва след стрес, линеене, мътене, липса на петел и др.. Най-често смяната се дължи на атрезия на левият яйчник, тогава десният започва да функционира, отделяйки мъжки полови хормони, яйца няма как да се снесат. При възстановяване на хормоналният баланс и възобновяване на яйчниковата функция птицата, ще се върне към първоначалният си вид и ще снася. При истинските хермафродити- когато имат едновременно и яйчник и тестис (това е много по-рядко явление 1:10 000, но има описани случаи при линия Кохин бантам при 2,5% от птиците) птицата има и тестис (десен) и яйчник (ляв).
И аз съм имал през годините подобни птици (за мой късмет скоро не съм имал такива), които от кокошки се "превръщат" в петли, но не съм чакал никоя да пронесе отново :wink: .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Кокошката ми кукурига, като петел защо ?

Мнениеот angelkostov » Сря Фев 23, 2011 6:49 pm

Миналата година имах две кукуригащи кокошки и то докато бяха квачки с пилета , но след време спряха да кукуригат и започнаха да снасят , даже легнаха повторно.
angelkostov
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 5:11 pm
Местоположение: sofia

Re: Кокошката ми кукурига, като петел защо ?

Мнениеот larivederi » Чет Фев 24, 2011 1:41 pm

На село имаше една кукуригаща кокошка но беше много стара,вероятно както при хората така и кокошкити изкукуригват а бабами все казваше"пази боже кокошка пропеели направо пали курника"Това е от веселата страна а за другото несе притеснявай това са само суеверия.ААААА и един съвет от мене като се постопли времето налейси една биричка седни на сянка и си я послушай може пък точно тя дае златната кокошка и дате дари със здрави златни пиленца :drinks: :cool:
larivederi
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 11:57 am
Местоположение: Габрово

Re:

Мнениеот venkata » Нед Мар 06, 2011 10:16 pm

metko_12 написа:Защо пък да не легне?Аз преди като ги гледах такива бантамовидни само ги следях къде ще легнат и след това ги местих.Никога не съм имал проблеми с тях.Но от друга страна като пробвам с кокошка нормален размер никога не се получава. :think:


аз съм съгласен но при мен и с голями
кокошкеи става
:think: :think:
venkata
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 7:49 pm

Re: Какво да правя с една кокошка, която мъти?

Мнениеот Тошко » Нед Мар 06, 2011 11:44 pm

аз съм местил и брами и шабета и пуйки и много други,но никога несъ си оставяли яйцата :shock:
dark_messiah1 тава ми беше стария ник
Аватар
Тошко
потребител
потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 7:59 pm
Местоположение: Плевен

размножаване

Мнениеот todoresko77 » Чет Мар 24, 2011 8:11 pm

имали вероиатност вси4ките йайца да са неплодни и каква е при4ината,ако об6то взето си спазвал правилата :oops:
todoresko77
потребител
потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 7:10 pm

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот mike123 » Чет Мар 24, 2011 8:38 pm

Колега петел имаш ли при кокошките? :think:
mike123
потребител
потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 9:09 am
Местоположение: Плевен

Яйца с оцветена черупка

Мнениеот Ivkonnii » Нед Мар 27, 2011 10:29 pm

Колеги днес като събирах яйцата си ми направи впечатление, че една от копринките ми е снесла яйце с лилава черупка. На какво се дължи това?
Да черпим от живота мечти, да даваме на мечтите живот!!
Ivkonnii
потребител
потребител
 
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 5:02 am

Re: Дребни яйца

Мнениеот dr_lukanov » Нед Мар 27, 2011 11:24 pm

На това с какво се е хранила (най-вероятно)!
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Дребни яйца

Мнениеот Ivkonnii » Пон Мар 28, 2011 11:50 pm

dr_lukanov написа:На това с какво се е хранила (най-вероятно)!


Всеки ден се хранят с едно и също - смески и царевица, но за първи път се снася такова яйце.
Да черпим от живота мечти, да даваме на мечтите живот!!
Ivkonnii
потребител
потребител
 
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 5:02 am

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron