Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот H.MapkoB » Чет Юни 21, 2012 11:00 pm

Ами отглеждам ги уж като "щастливи кокошки". Помещението е 200 кв.м. кокошките са 1000 единствено гнездата не успях да направя повече от 130. Кокошките са вече на 11мес. и според мен проблема идва от това че сменят перата, а температурата е 29 градуса и не успявам да я сваля, много е топло. Хранилките и поилките са ми малко примитивни, но за новите стандарти нямам толкова стотинки, но вършат работа. Исках да питам дали знаете някои пинизи, за да не спират кокошките да носят дори като се преперват, един ветеринарен доктор, който също гледа кокошки и ми каза да им разбия във водата мая за хляб, това много ги стимулирало. Днес го направих и ще споделя след ден- два дали има резултат. Днес събрах 280 яйца, с парите от които не се покриват разходите им за храна, вода и ток. Приемам съвети и критики и някои тънкости, защото в сферата на носачките съм сравнително нов, от години отглеждам бройлери за месо, като не смея да твърдя че съм спец, защото винаги има нещо да се обърка. :drinks:
H.MapkoB
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 11:17 am

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот yuri » Пон Юни 25, 2012 10:23 pm

Линеенето, може да обясни проблема, но то е сезонно явление и сега не би трябвало да се случва. Температурата е малко висока, което също оказва въздействие, а може и да способства хвърянето на пера. Или ако има промяна в качеството на фуража.
Надявам се да има някой с опит в отглеждането на носачки, за да даде повече информация. А какъв хибрид са?
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот Cabral » Пон Юни 25, 2012 10:37 pm

Ако са на 11 месеца нямат причина да линеят. Вероятно е от температурата, но и тя не е чак толкова висока. Може да е комбинация от фактори. Боадисай покрива бял, или му сложи някаква изолация. но най-добре да питаш ветеринар.
Всичко за селското стопанство - породи, сортове, законодателство, практики, инвестиции, продукция - http://agrorada.com/forum
Cabral
потребител
потребител
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:38 pm

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот diso » Пон Юни 25, 2012 11:06 pm

При жеги като сегашните, от 10 нечистопородни кокошки съм събирал по 17 яйца за 2 дни, т.е. не ми се вярва да е температурата. Съгласен съм, че е рано да линеят...
Въпросът ми е: как им осигуряваш светлина - прозорци или лампи и колко часа, ако си на изкуствено осветление, казваш "разход на ток" - за какво го използваш и само в помещението ли са или излизат и навън?
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот H.MapkoB » Вто Юни 26, 2012 9:48 am

Благодаря за отговорите колеги!
Кокошките са Lohman Brown Classic, а за покрива- има излоцаия и мисля че е добра. За светлината- имам и прозорци а съм сложил и луминисцентни лампи, като лампите им светят само 14-15 часа само през деня, горе долу колкото е дълъг деня, през ноща не им пускам лампите. За рахода на ток е мн относително, защото електромера е общ за цялата къща . "казваш "разход на ток" - за какво го използваш" - това само не го разбрах?
Иначе кокошките са само в помещението засега, като мисля вариант да избия една вратичка в една от стените и да излизат и навън, имам една нива около декър и съм я засадил с овошки и да се разхождат там. :drinks:
H.MapkoB
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 11:17 am

Re: Въпроси и проблеми при отглеждането на кокошки

Мнениеот diso » Вто Юни 26, 2012 2:22 pm

Просто се чудех, дали не са в някое тъмно помещение, в което да светиш изкуствено, или пък им пускаш климатик:))
Това имах предвид за "разхода на ток".
Единствената идея, която ми хрумна беше за къс светлинен ден, колкото и невероятно да звучи, но ти я опроверга.
Съжалявам, но не се сещам каква може да е причината за твоя проблем :think:
В едно съм сигурен - разходката, освен да ги направи "още по-щастливи", едва ли ще вдигне носливостта. Иначе "нещастните" в клетките нямаше изобщо да снасят.
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Мътене на пиленца

Мнениеот cael » Нед Юли 08, 2012 3:11 pm

Имам кокошки, които снасят яйца.Искам да си завъдя малки пиленца. Как мога да ги накарам да си измътят?
cael
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Юли 08, 2012 2:31 pm

Пилето ми е нещастно!!!

Мнениеот munteanu » Сря Юли 11, 2012 9:44 am

Преди повече от два месеца ми се излюпиха 2 пиленца в инкубатора. Преди 4 дни реших, че са достатъчно големи и ги пуснах при другите ми 9 кокошки и петел. След като се криха в курника 3 дни, вчера като се прибрах виждам едното от пиленцата(женското) на двора, в първия момент се зарадвах, защото реших, че се е социализирало с дъртите, но после като го загледах, видях, че макар че си стои на краката е навело глава и почти не мърда. Едното око не си го отваря. Вдигнах го и видях, че е пълно с въшки. Явно целия кокошарник се е заразил(вероятно от бройлерите, които купих преди 2 месеца). Не знам дали е това причината за нещастието му, или пък петела да го е смачкал. Прибрах го в сандъка с лампите през нощта, но сутринта нямаше подобрение. Другото пък си е добре.
Чудя се дали това е от въшките, или от петела или пък някаква болест да е лепнало. Не съм го ваксинирал.
munteanu
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 2:55 pm

Re: Пилето ми е нещастно!!!

Мнениеот nightingale » Сря Юли 11, 2012 6:42 pm

Ами купи му черен шоколад - в него е доказано ,че се съдържа хормонът на щастието !
:cool:

Взими чукни на чичко Гугъл фразата ''анемия при птиците''
И побързай , че да не вземе да умре от ''нещастие''
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Пилето ми е нещастно!!!

Мнениеот munteanu » Чет Юли 12, 2012 10:09 am

Вчера изкъпах всички в разтвор на неостомозан, малкото след като го намокрих легна и не стана до сутринта. Сутринта му дадох малко витамини със сладка вода. Не знам дали е анемия, но сега само не става, като го сложа на крака и стои минутка и после пада, затваря си очите и си стои така.Въшките обаче не са измрели всичките, много по-малко са но все още има да щъкат, като го огледах. МИслех че от препарта ще умрат веднага.
munteanu
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 2:55 pm

Re: Пилето ми е нещастно!!!

Мнениеот nightingale » Чет Юли 12, 2012 8:00 pm

Да изкъпиш пилето в препарат съвсем не е достатъчно за да се отървеш от ''въшките''
Трябва да се обезпаразити цялото помещение , не само всички птици .
Правиш дву - три повтарящи се няколко дневни обработвания с пауза от 5-6 дена.
Силното опаразитяване довежда до малокръвие (анемия) , но също така паразитите са преносители на ред болествотворни организми.
Ако става дума за вирус или бактерия нещата стават по-сложни.
Аз мога само да ти помогна със справянето на паразитите , с другото трябва точна диагноза и адекватно лечение.
Препоръчвам ти да приложиш медикамент богат на аминокиселини понеже дефицитът на някои от тях води до затруднено покачване на телесна маса и възвръщане на кондицията.
Успех. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

"Дефектни" копринки

Мнениеот Net.Set.Man » Чет Юли 12, 2012 9:05 pm

Значи проблема ми е следния.
1. Недоносени живи пилета, Излюпват се живи но когато излязат от яйцето умират защото червата и други вътрешности не са на мястото си.
2. Криви крака и шести пръст на един или двата крака.
3.Умират
Не съм изброил всички дефекти в пилетата! Може ли да има роднинска връска между птиците Това е само на червените 2 копринки! От бялата са нормални!
....Има много неща в живота, които ще привлекат погледа ти. Но много малко от тях ще пленят сърцето ти. Следвай ги!.[/b][/u][/i]Човек може да забрави какво си казал, но никога няма да забрави как си го накарал да се почувства!!! [/color]
Аватар
Net.Set.Man
потребител
потребител
 
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 10:51 pm
Местоположение: с.Краище

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта