Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Болести и техните симптоми

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот Dr. Velev » Пон Яну 14, 2013 2:19 pm

От изложбата в Лайпциг си донесох един петел и две кокошки черна брама но и доста книжки за болести и генетика на кокошките , също така и една книжка специално за брама . Чета ги по малко и ще споделям с вас . Важно е да се прави профилактика , включваща анти кокцидиозни препарата анти хелминтни и може антибиотик ,но задължително след него пробиотици и витамини за регулиране на полезната микрофлора . НЕЗАБРАВАЙТЕ"грид ". Скелетната система на животните може да се сравни с тухлена стена изградена от тухли - калций мазилка - фосфор и вар - вит- Д 3 ако няма слънчева светлина и вит Д2 при достатъчно слънце , ултравиолетови лъчи . Всяко предозиране или недостиг на на един от компонентите води до некачествено строителство .
След Лайпциг кокошчиците ми станаха доста много така че мога да се разделя с едно две петлета и няколко ярки колумбйиски . Всяко пренаселване също създава проблеми . 0888315410
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот je4eva » Вто Апр 16, 2013 11:09 am

Здравейте, имам малки пиленца на един месец са. Днес едно от тях има проблем- не може да стои в нормално изправено положение, не може да пази равновесие и шията и главата му са наведени на страни, не може да си изправи нормално главата. Няма нищо счупено. Вчера всички бяха здрави. Някой имал ли е такъв проблем? Какво мога да му дам като лекарство, за да му помогна? Ако някой ми даде бърз отговор ще бъда много благодарна. Ще чакам.
je4eva
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:32 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот kaloqn_radomirtsi » Чет Авг 01, 2013 4:56 pm

Купих си ПИПЕРАТРИН някои знае ли колко мл е и как се дава на кокошкити като доза !!! Благодаря много !!!
kaloqn_radomirtsi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юли 28, 2013 3:47 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот kaloqn_radomirtsi » Чет Авг 01, 2013 5:11 pm

Ето и снимки Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Изображение

Uploaded with ImageShack.us
kaloqn_radomirtsi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юли 28, 2013 3:47 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот Konstantinov » Чет Авг 01, 2013 7:20 pm

Здравей колега , дава се 2 мл на килограм живо тегло. ако имаш малко стока можеш с спринцовка направо в човките преди да лягат да спят птиците.
Ако са повече - оставяш ги гладни сутринта и малко преди лягане им го даваш омешано в накиснат хляб , като гледаш да е толкова , че да го изядат целия . сутринта веднага чистиш под тях където са спали за да не ги поемат обратно . След 15 дни повтаряш процедурата :drinks:
Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот kaloqn_radomirtsi » Пет Авг 02, 2013 3:10 pm

Мерси колега :cool: :drinks: :|
kaloqn_radomirtsi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юли 28, 2013 3:47 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот kaloqn_radomirtsi » Нед Авг 18, 2013 10:17 pm

Колко дена се прилага мазането със свинска мас и Неостомазан :think: :think: :think: :think:
kaloqn_radomirtsi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юли 28, 2013 3:47 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот kaloqn_radomirtsi » Нед Авг 18, 2013 10:19 pm

Dr. Velev написа:Най простото намажи краката със свинска маз , а ако добавиш и една ампула НЕОСТОМАЗАН на 250 гр .маз Ветеринарна аптека или лекар .
При брамата , може да се касае за подагра . По интернет не се лекува , но поне покажи снимка .






Колко дена се прилага мазането със свинска мас и Неостомазан :think: :think: :think: :think:
kaloqn_radomirtsi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юли 28, 2013 3:47 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот kaloqn_radomirtsi » Пон Сеп 16, 2013 3:48 pm

Здравейте !!!!!!! Имам една кокошка която лежи на полага пак не снася яйца и не се е разклопала ,това някаква болест ли е.Благодаря предварително !!!!!!! :think: :think: :think: :think:
kaloqn_radomirtsi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юли 28, 2013 3:47 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот kaloqn_radomirtsi » Пон Сеп 16, 2013 3:52 pm

И прави като другите кокошки сякаш че е снела яйце и стане от полага след няколко минути, колкото снасят кокошките ,че незнам колко време снасят :D
kaloqn_radomirtsi
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Юли 28, 2013 3:47 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот g_trifonov82 » Нед Сеп 29, 2013 10:43 am

здравейте колеги.имам проблем с младите брами. до 4 месечна възраст нямах никакви ядове но миналата година, както и тази от две седмица направо полудях.както са си нормални и здрави падат на земята и започват да се движат леко приклекнали, като след време се обездвижват, оклюмват и за няколко дни умират. не знам какво да им давам вече, защото от излюпване до момента ги храня само със смески и им давам редовно селед, витамини и калций по програма.също така ги държа в чисто помещение, което веднъж месечно пръскам против бактерии.имат достъп до слънчева светлина а самото помещение е широко.
възможно ли е при положение, че давам всички тези неща проблема да е от това, че не съм сменял кръвта 3-та година.чувал съм, че като не я сменяш пилетата са по податливи на болести и има голяма смъртност.
ще съм благодарен ако ми дадете някакъв отговор защото почнах да се отчайвам и даже се замислям вече и да се откажа от тази толкова красива порода.
g_trifonov82
потребител
потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Дек 12, 2011 10:52 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот redskin » Сря Окт 16, 2013 8:29 am

Здравейте,
от последния птичи събор във Варна си купих мини кохи. Петел и кокошка. Обезпаризитих ги веднага външно и вътрешно. Кокошката още на същия ден ми се видя омърлушена със светъл гребен, без апетит, задъхваше се, трудно подвижна. Отделих я от другите пернати и след 2 дни прояви завиден интерес към храната, но остана наново омърлушена. Реших да я пусна при другите пернати. След 2 седмици кокошката умря вечерта. Още същата сутрин друга прояви следните симптоми:
- светъл гребен, без желание за хранене и пиене, трудно подвижна като залиташе и падаше.
Отделих и нея в отделно помещение.
Към момента съм напръксал цялото помещение с вар изчистих от всякакви курешки.

Според вас каква може да е болестта. Със сигурност съм я вкарал с новата кокошка.
Другите кокошки снасят, виждам че са жизнени, пилето, което се излщпи преди 50 дни е жизнено.
Има ли опасност според вас за другите пернати. И какво мога да предприема допълнително като мерки.
Яйцата могат ли да се консумират(болната кокошка така и не се реши да пронесе).Благодаря!
redskin
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Авг 07, 2012 3:43 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта

cron