Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Болести и техните симптоми

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот g_trifonov82 » Сря Дек 26, 2012 4:18 pm

здравейте,
може ли някой да даде съвет защото имам проблем с младите брами.
На 7 месеца са и от известно време насам започнаха да умират, ккато са си жизнени и весели за една нощ падат на земята и немогат да станат и за два три дни умира.
Държа ги в закрито помещение без да имат допир до сняг или да става течение, чистя и редовно.
Пробвах първоначално със селет, след това антибиотици и витамини, а дори накрая и сложих и противочумна ваксина.
Всичките ми опити бяха напразни защото пак продължават да умират.
Дайте съвет, да не би да има нещо по специфично за даване на брамите или някакъв по ефикасен медикамент.
g_trifonov82
потребител
потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Дек 12, 2011 10:52 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот ves.72 » Съб Дек 29, 2012 9:28 pm

Имам едно питане към компетентните. :think: До момента повечето от младите пилета и кокошки все още не са сменили перошината не трябваше ли този процес вече да е свършил? Това нормално ли е или нещо боледуват ? Какво им липса и какво допълнително да им включа към дневната дажба ? ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА :drinks: :drinks:
Аватар
ves.72
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:29 pm
Местоположение: велинград

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот boko83 » Нед Дек 30, 2012 9:29 am

ves.72 написа:Имам едно питане към компетентните. :think: До момента повечето от младите пилета и кокошки все още не са сменили перошината не трябваше ли този процес вече да е свършил? Това нормално ли е или нещо боледуват ? Какво им липса и какво допълнително да им включа към дневната дажба ? ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА :drinks: :drinks:

на каква вазраст са тези птици
boko83
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Окт 16, 2012 10:38 am

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот ves.72 » Нед Дек 30, 2012 11:11 am

От 3 до към 6 месеца
Аватар
ves.72
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:29 pm
Местоположение: велинград

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот boko83 » Нед Дек 30, 2012 1:36 pm

ves.72 написа:От 3 до към 6 месеца

колега те няма да сменяват тази година 4ак догодина
boko83
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Окт 16, 2012 10:38 am

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот ves.72 » Нед Дек 30, 2012 4:28 pm

По принцип съм съгласен но в действителност нещата не са така .Виандотите перата им са на тръбички бракелите също и на другите млади пилета при старите положението мааалко по добре :think:
Аватар
ves.72
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:29 pm
Местоположение: велинград

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот Dr. Velev » Нед Дек 30, 2012 9:08 pm

Трудно е да се даде точен и верен отговор . Първо за брамите , те са кокошки и боледуват от всички болести на кокошките . При тях е важно в периода на израстване да се дава в храната достатъчно протеини и калции защото са , са с голяма маса . Витамините са задължителни , но не трябва да се предозират нищо . Минералите са също задължителни , на нашия пазар може да се използват тези за гълъби , грит също. Падналите кокошки какви изпражнения имат , как е гръдната мускулатура .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот g_trifonov82 » Нед Дек 30, 2012 11:08 pm

когато започнах да ги развъждам се осведомих за тях, че трябва да приемат повече протеини, калции и витамини заради бързото им нарастване, за да може да се засилва костната им система.тогава ми казаха колеги, че е достатъчно да им давам от стартерите, които се продават на българския пазар, тъй като в тях имало нужните компоненти. след като станаха на по 3 месеца започнах да им давам млян фураж от слънчоглед, царевица и жито като прибавях към него концентрат.иначе съм ги запойвал първите дни с витамини, антибиотик и селет като обикновенни пилета.през определено време съм и давал и витамини, за допълнително калции не съм давал.иначе изпражненията им са съвсем нормални, както и гръдната мускулатура.за възраста си са в идеално състояние и като големина и като тегло, съдейки по родителите им когато бяха на тяхната възраст.
общо взето съм се придържал към това което съм чел във форума за отглеждането им като цяло.
питам ако сега започна да им давам калции дали ще има някаква полза като вече са големи.
g_trifonov82
потребител
потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Дек 12, 2011 10:52 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот Konstantinov » Пон Дек 31, 2012 12:35 pm

Напълно е възможно да имат калциев дефицит , със сигурност няма да им навреди ако им дадеш , дори напротив .
:drinks: Само да те питам - когато почнаха студовете ли легнаха , или още преди това ?
Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот g_trifonov82 » Пон Дек 31, 2012 4:53 pm

Konstantinov написа:Напълно е възможно да имат калциев дефицит , със сигурност няма да им навреди ако им дадеш , дори напротив .
:drinks: Само да те питам - когато почнаха студовете ли легнаха , или още преди това ?


ами интересното е че преди студовете започнаха.сега от както стана студено нямам жертви.онзи ден едно се беше оклюмало но като му дадох антибиотик и сега живна
колега да попитам познаваш ли човека на когото са птиците от снимката на профила ти.мойте са от него
g_trifonov82
потребител
потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Дек 12, 2011 10:52 pm

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот Konstantinov » Вто Яну 01, 2013 8:29 pm

Не , не го познавам , просто ми хареса снимката :oops:
Щом се повлияват от антибиотика - супер , дано всички се оправят .
Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

Re: Болести и техните симптоми

Мнениеот ves.72 » Пон Яну 14, 2013 12:28 am

Здравейте колеги от известно време забелязвам че една ярка ходи /като пияна :lol: /в смисъл нестабилна походка не е постоянно това залитане ПИТАМ по тези обяснения някой може ли да каже какъв е проблема и какво лекарство да и дам /става въпрос за Бракел/ иначе яде нормално и е весела не е оклюмана Предполагам не е от наднормено тегло а може би е рахит това са мои предположения МОЛЯ знаещите да изкажат мнение ще им бъда благодарен :drinks:
Аватар
ves.72
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:29 pm
Местоположение: велинград

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron