Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Брама

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Брама

Мнениеот Езеровеца » Сря Юли 03, 2013 11:45 am

Много злобно ми изглежда изказването на колегата.(Купени от някъде по две)Колега тук всеки е купил по нещо от някъде,търсенето и търпението му е майката.
Езеровеца
потребител
потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 11:37 am

Re: Брама

Мнениеот Dr. Velev » Сря Юли 03, 2013 12:31 pm

Такива заядковци просто да се елиминират,като не им се обръща внимание . Кой знае какви мелези отглежда , но пред клавиатурата е много силен.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Брама

Мнениеот naiko » Сря Юли 03, 2013 7:45 pm

това е добра идея но винаги ще е така , но да не забравяме че всеки е почнал от някъде аз бях с 1 кокошка сега с повечко
и все изцепки от хора който не си излагат птиците
Аватар
naiko
потребител
потребител
 
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 2:55 pm
Местоположение: Русе

Re: Брама

Мнениеот nikigeen » Сря Юли 03, 2013 8:40 pm

soton написа:А бе няма ли между вас хора дето отглрждат птици,а не само дето имат по две купени от някъде или такива нато Паулина дето само приказват а не знаят какво е селекция?



Човече, явно не си се поровил достатъчно по форума.Аз лично имам около 50 клетки и волиери с птици ,а тук във форума има и хора с доста повече.Бройката на птиците ми пък изобщо не си я знам .А ако те интересуват брами - отиди до Добрич и Пловдив,където се намират едни от най-качествените птици от породата,Но вече също има и на други места .Перник даже ти е по-близо :cool:
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: Брама

Мнениеот soton » Сря Юли 03, 2013 11:47 pm

Щеше ми се да ми отговори някой дето развъжда брами,а странно защо ми отговарят хора ,които не равъждат
,а купуват!
защо да е просто като може да е сложно
skype "naskogeorgiev61"
0878640251
близо до София
Аватар
soton
потребител
потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Юни 20, 2009 2:51 pm
Местоположение: Sofia

Re: Брама

Мнениеот nikigeen » Чет Юли 04, 2013 8:39 am

Не си задаваш правилно въпроса.Освен това има хора ,които изобщо не ползват интернет ,камо ли да пишат по форуми,а в същото време са с много качествени птици.За първите ,които се сещам тук - може да се обърнеш към taro_68,venera80,diviqt,karalov(но има и други колеги).Иначе - палиш колата и по пазари и изложби по градовете и в чужбина
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: Брама

Мнениеот tubata » Чет Юли 04, 2013 11:04 am

Колега soton.Повечето от нас знаят каква безумна селекция извършваш с брамите . Безумна както ти твърдиш.И какви брами развъждаш не знам, но аз си купих петел от теб без да погледна в кашона а само на юнашко доверие от написаното от теб, че извършваш ''Безумна селекция'' на брами. Петела беше пълен с буболечки за което писах в темата кокошинки и изобщо не е качествена птица. Така че не обиждай колегите които наистина отглеждат птици и то качествени.
tubata
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 12:17 pm
Местоположение: София,Прибой

Re: Брама

Мнениеот soton » Чет Юли 04, 2013 10:28 pm

Аз произвеждам стотици птици всяка година и наистина много хора знаят какви са и никога не съм имал кокошинки.Явно в този форум сте такива само с волиери - за мен майче е по добре да питам в форума на производителите!Все пак благодаря на nikigeen за информацията.А от "венера80" вече се опарих.
защо да е просто като може да е сложно
skype "naskogeorgiev61"
0878640251
близо до София
Аватар
soton
потребител
потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Юни 20, 2009 2:51 pm
Местоположение: Sofia

Re: Брама

Мнениеот nikigeen » Чет Юли 04, 2013 11:27 pm

Моля! Но това с кокошинките ,че никога не си имал може да го кажеш на хора дето сега започват да гледат птици или които и хабер си нямат :D Друг е въпроса ако не знаеш какво представляват :cool: Познавам се много добре с tubata и е човек ,който не лъже.Освен това съм виждал и въпросния петел при него - същия е дето го беше показал преди време тук на една снимка - та нужно е освен ,че "развъждаш " да вливаш през определени периоди кръв чрез качествени птици ,за да имаш и като резултат такива,защото това ,което съм видял не е добро.Успех!
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: Брама

Мнениеот venera80 » Пет Юли 05, 2013 9:12 am

Влязох тази сутрин във форума с най-чисти намерения да кача малко снимки на птици .... но, за огромна моя изненада видях, че "селекционер с богат опит в развъждането на брами" се е ОПАРИЛ от мен??!! За да разгадаем мистерията с "опарването", съпругът ми му се обади и се оказа - че бил КУПИЛ от нас яйца от лебедоподобни гъски - 30 на брой, които били "мътоци" и нищо не се излюпило. Съгласна съм с колегите, че е по-добре с такива /хайде, ще спестя епитети/ да замълчим, но има неща, които минават границата. 1/ От 3 години вече гъска в двора няма /дори една/ 2/ Никога не сме продавали яйца, и дори съм отказвала на хора, които с най-добри намерения са се молили за 5-6 яйчица, от които да си излюпят пиленца. 3/ soton, най-вероятно никой от колегите не ти предложи петле брама точно с мойте аргументи - искам да му спестя мъките да гледа децата си о-без-гащени, със странни гребени и да се чуди коя е жена му и къде точно е кръшнала .... Пък и къде ще се бута нашия наскоро излюпен петел, без никаква история на "безумна селекция" в двора на А-група.
Преди време такива като теб, вечно знаещи и с необяснимо самочувствие, ме отказаха /както и други колеги/ да пиша в този форум, а сега гениалността ти е на път да ме накара и да на чета! И все пак - браво на колегите за тактичността им в коментарите за твоите птици, плод на безумни селекционерски напъни ... но, soton, премълчаването не прави фактите не-истина!
venera80.dir.bg
venera80
потребител
потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 8:41 am
Местоположение: Добрич

Re: Брама

Мнениеот Мони » Нед Юли 07, 2013 10:53 pm

Работния ми петел от колегата naiko.
Изображение :cool: :cool: :cool:
Аватар
Мони
потребител
потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Фев 02, 2011 4:45 pm
Местоположение: Кюстeндил

Re: Брама

Мнениеот qnakiev » Нед Юли 07, 2013 10:57 pm

Мони написа:Работния ми петел от колегата naiko.
Изображение :cool: :cool: :cool:

Много е красив ,поздравления! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта