Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Коя е породата

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот dr_lukanov » Вто Ное 17, 2009 12:48 am

Това е Серама, тя се дели на три класа според големината- тези са от най-едрите(C), цели 300-400 гр. Най-дребният клас А се характеризират с много "изпъчена" стойка:

Изображение
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Paulina » Вто Ное 17, 2009 1:25 am

dr_lukanov написа:Това е Серама, тя се дели на три класа според големината- тези са от най-едрите(C), цели 300-400 гр. Най-дребният клас А се характеризират с много "изпъчена" стойка:

Изображение


Какво красиво петле ! Много благодаря за информацията , май си намерих втора любима порода след черните кокошки !

Това петле като стои така ....може ли да живее нормално ? Или при него е като при различните породи кучета и котки с къси носове ( например ) - тоест , толкова изкривено от селекция , че му е разрешено да бъде само за късо време на този свят .... :think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот dr_lukanov » Вто Ное 17, 2009 10:31 am

Това петле като стои така ....може ли да живее нормално ? Или при него е като при различните породи кучета и котки с къси носове ( например ) - тоест , толкова изкривено от селекция , че му е разрешено да бъде само за късо време на този свят ....


Нормално си живее, щом успяват да се възпроизвеждат. Да живота на екстремалните породи е по- къс от другите, след това са тежките културни породи, следвани от яйценосните такива, а най- дълъг живот имат примитивните породи. Разбира се продължителността на живот зависи и от други условия освен от породата, които са много по-важни- хранене и условия на отглеждане.

http://www.youtube.com/watch?v=y3cjFQXr62w

http://www.youtube.com/watch?v=O7qCd9v6 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=kE-rdk8m0lA
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Paulina » Вто Ное 17, 2009 6:26 pm

Петлето от вторият клип имам чувството , че ще се прекатурне назад ! Честно казано - малко е за съжаление !

Имам и още един въпрос - на кое всъщност се казва " джинка " - на всяка дребна кокошева птица или на нещо точно определено ?

:think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

отговор

Мнениеот ogi.68 » Вто Ное 17, 2009 6:43 pm

На дребните кокошки,поне по нашия край така им казваме.
ogi.68
потребител
потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Окт 24, 2009 9:01 pm
Местоположение: Лом

Мнениеот nikib_koko » Вто Ное 17, 2009 10:17 pm

Paulina написа:Петлето от вторият клип имам чувството , че ще се прекатурне назад ! Честно казано - малко е за съжаление !

Имам и още един въпрос - на кое всъщност се казва " джинка " - на всяка дребна кокошева птица или на нещо точно определено ?

:think:
според мен е на всяка декоративна кокошка, която няма порода :lol:
Аватар
nikib_koko
потребител
потребител
 
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 10:04 am
Местоположение: гр. Пещера

Мнениеот hlgn » Вто Ное 17, 2009 11:06 pm

А има ли от тази порода в България ? :)
hlgn
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 6:11 pm

Мнениеот dr_lukanov » Вто Ное 17, 2009 11:34 pm

Не такова животно нема :lol: , това е изцяло българска думичка за дребна кокошка, а не за порода. В цял свят се говори за бантамки, които се делят на истински бантамки, които нямат стандартен вариант (Шабо, Зибрайт, Розкомб и др.) и миниатюрни кокошки или бантам (тези които са създадени като умалени копия на стандартните породи- Легхорн бантам, Виандот бантам и др.).

Не точно такива (Серама клас А) не знам да има в Европа, а за България да не говорим :cry: . Тези се срещат в Индонезия, а отскоро и в САЩ.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Paulina » Сря Ное 18, 2009 12:30 am

dr_lukanov написа:Не такова животно нема :lol: , това е изцяло българска думичка за дребна кокошка, а не за порода. В цял свят се говори за бантамки, които се делят на истински бантамки, които нямат стандартен вариант (Шабо, Зибрайт, Розкомб и др.) и миниатюрни кокошки или бантам (тези които са създадени като умалени копия на стандартните породи- Легхорн бантам, Виандот бантам и др.).

Не точно такива (Серама клас А) не знам да има в Европа, а за България да не говорим :cry: . Тези се срещат в Индонезия, а отскоро и в САЩ.


Благодаря за пояснението относно джинките ! А относно серамата клас С - съществува ли някаква подобна порода кокошки ? Питам , защото като дете съм имала дребни кокошки и като ги видях тези на изложбата се върнах години назад . Моите ми бяха подарък от един чичо от град Елена ( Търновско ) .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот dr_lukanov » Сря Ное 18, 2009 10:28 am

А относно серамата клас С - съществува ли някаква подобна порода кокошки ?


Въпреки, че клас С са най-едрите представители на породата Серама те тежат едва 400-450 гр, което ги прави най-дребната порода развъждана в Европа, след тях са Холандските бантамки с цели 500-600 гр, Новоанглийски борци, Шабо, НЕмски и Белгийски бантамки, Розкомби и т.н.. В Европа под Серама се разбира клас С, доколкото знам все още не е призната за порода от BDRG, ЕЕ или друга организация. Породата набира популярност и смятам скоро ще бъде призната и стандартизирана. Среща се често къдрав вариант. Най- дребните представители на породата се отглеждат в Индонезия (често срещани са животни с тегло 150-180 гр женската и 200-250 гр мъжкия), породата е призната в САЩ и се дели на три класа: А (до 350 гр), В (до 420-500 гр) и С (до 520-600 гр). Посоченото тегло е малсимално допустимо за съответния клас, а средното тегло (А-250-300 гр; В- 320-350 гр; С- 400-450 гр).
Ето малко нимки на Серама от Европа:

http://www.serama-online.de/html/fotogalerie.html
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот dr_lukanov » Сря Ное 18, 2009 10:33 am

Всъщност искам да се поправя сега видях, че породата е призната във Великобритания през миналата година, а ето и стандарта:

http://www.seramaclubgb.co.uk/id1.html
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот vercho » Пет Ное 20, 2009 7:00 pm

Някой може ли да ми каже какви са тези птици?
Изображение
Изображение
Аватар
vercho
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 6:51 am
Местоположение: пирдоп

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта