Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Коя е породата

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Коя е породата

Мнениеот Paulina » Сря Яну 23, 2013 6:14 pm

Благодаря !
В географските ширини в които живея този цвят при малката холандка го няма , но може и да навлезе някой ден . Интересното е , че на съответният език не намирам и информация за породата Нанкин - или те тук се казват по друг начин или просто породата не е известна и не се отглежда .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Коя е породата

Мнениеот dr_lukanov » Сря Яну 23, 2013 6:42 pm

Честно казано, има други породи на които им е писано да бъдат порцеланови. Що се отнася до Холандките ... яребичите цветови разновидности са си класика за мен.

Нанкин не знам дали се отглежда в континентална Европа. Това си е доста рядка порода, има я във Великобритания.
Изображение

Изображение
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Коя е породата

Мнениеот Емо » Сря Яну 23, 2013 8:07 pm

Ице, ето от този форум търгва снимката - дано това ви помогне! :wink:

http://www.backyardchickens.com/t/63994 ... ay-8pm-cst
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Коя е породата

Мнениеот dr_lukanov » Сря Яну 23, 2013 9:06 pm

от къде ги изрови :drinks: ...

Помогна ми, ако това са староанглийски борчета (било то и американски тип), значи аз отглеждам папагали :D .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Коя е породата

Мнениеот dimitar_stanchev » Сря Яну 23, 2013 9:07 pm

Емо написа:Ице, ето от този форум търгва снимката - дано това ви помогне! :wink:

http://www.backyardchickens.com/t/63994 ... ay-8pm-cst


Емо, много ти благодаря!
Много странно обаче, от обявата която е пуснал човека ги нарича Олд Инглиш Гейм бантам, само че на мене никак не ми се връзват триото от снимката с тази порода :(
Все пак си мисля, че Христо изказа най-приемливо предположение, поне за мен.
телефон за връзка 0888 215 315
Everything is a matter of circumstances and decision-making!
Аватар
dimitar_stanchev
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Май 05, 2012 8:38 pm
Местоположение: Варна

Re: Коя е породата

Мнениеот dimitar_stanchev » Сря Яну 23, 2013 9:08 pm

dr_lukanov написа:от къде ги изрови :drinks: ...

Помогна ми, ако това са староанглийски борчета (било то и американски тип), значи аз отглеждам папагали :D .


Точно :D :D :D
телефон за връзка 0888 215 315
Everything is a matter of circumstances and decision-making!
Аватар
dimitar_stanchev
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Май 05, 2012 8:38 pm
Местоположение: Варна

Re: Коя е породата

Мнениеот Емо » Сря Яну 23, 2013 9:12 pm

dr_lukanov написа:.... ако това са староанглийски борчета (било то и американски тип), значи аз отглеждам папагали :D .


Хахаха - това много ми хареса! Смях се от сърце! :wink:

Папагали, ама със зелени яйца! :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Коя е породата

Мнениеот dimitar_stanchev » Сря Яну 23, 2013 9:19 pm

Paulina написа:
dimitar_stanchev написа:Аз отначало ги оприличих на:
Doorniksche Zwerghühner (Naine du Tournaisis, Tournaisis bantam), пиша ги така че да не сбъркам превода.
Но тези от въпросната снимка ми изглеждат по-дребни и нежни, а и цвета на краката май е друг. Затова си помислих че може да са Нанкин, но понеже не звучи на 100%, предположих хипотетично че може да са от някой район в който типът да е леко изменен.
А за холандките писах старо-холандки защото така си превеждам - Altholländischer Zwerghühner, може и да бъркам.

Дай ми някаква насока / линк да ги видя тези Altholländischer Zwerghühner .

-----------------

Христо - този порцеланов цвят не мисля да го има при малката холандка / холандска бантамка , ако имаш информация сподели я с нас , моля .


Знам, че няма официално регистрирана порода в ЕЕ с това име, опитах се да открия някакъв линк но уви! Права си да ме апострофираш Паулина.
Аз така съм си го записал на пазара в Германия, там видях едни дребни кокошчици, които много ми харесаха но не можах да си купя защото нямах повече място. Помолих германеца да ми напише името на породата евентуално да ги търся друг път и той ми написа - Altholländischer Zwerghühner. Оттам ми е останало в главата че са старохоландски бантамки, а какви са били... минала работа :(
Извинявай ако съм засегнал компетентността ти :wink:
телефон за връзка 0888 215 315
Everything is a matter of circumstances and decision-making!
Аватар
dimitar_stanchev
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Май 05, 2012 8:38 pm
Местоположение: Варна

Re: Коя е породата

Мнениеот Paulina » Сря Яну 23, 2013 9:59 pm

dimitar_stanchev написа:Знам, че няма официално регистрирана порода в ЕЕ с това име, опитах се да открия някакъв линк но уви! Права си да ме апострофираш Паулина.
Аз така съм си го записал на пазара в Германия, там видях едни дребни кокошчици, които много ми харесаха но не можах да си купя защото нямах повече място. Помолих германеца да ми напише името на породата евентуално да ги търся друг път и той ми написа - Altholländischer Zwerghühner. Оттам ми е останало в главата че са старохоландски бантамки, а какви са били... минала работа :(
Извинявай ако съм засегнал компетентността ти :wink:



Нищо не си засегнал - просто исках да наваксам евентуални пропуски в знанията си !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Коя е породата

Мнениеот Paulina » Сря Яну 23, 2013 10:19 pm

.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Коя е породата

Мнениеот dr_lukanov » Чет Яну 24, 2013 1:26 pm

петлето изглежда далеч по-добре. Но като цяло все още не са достатъчно добри като по-старите цветови вариации при американският тип OEGB.

вижте тези, уникални са според мен:


и разликата спрямо европейските:
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Коя е породата

Мнениеот naiko » Чет Яну 24, 2013 11:02 pm

и аз имам едно питане видях тази снимка в един вет. кабинет и доктора ми разказа за нея, аз съм невеж в тази област но ме заинтригува и сега ми се иска и вашето мнение

Изображение

Изображение
Аватар
naiko
потребител
потребител
 
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 2:55 pm
Местоположение: Русе

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта