Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Италианки / Легхорн

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Италианки / Легхорн

Мнениеот Petrov » Сря Фев 20, 2013 12:28 am

Лично аз имам 7 италианки и седем други. Дворчето за разходки е 15 квадрата. Храня единствено и само със смески и нямам никакви проблеми. Отдели ги и подхрани само със смески и вярвам че няма да имаш проблеми
Италианките от предния ми пост ги бях дал на един комшия, но човека си ги е хранил като обикновени кокошки.
Бяха се самоизяли! Започнах веднага да подхранвам със смески и сега няма и следа от канибализъм.
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Re: Италианки / Легхорн

Мнениеот Konstantinov » Сря Фев 20, 2013 11:29 am

Канибализмът е сериозен и вреден порок у някои домашни птици, които стават много агресивни към другите, нападат ги, кълват ги, даже понякога напълно ги разкъсват. Особено настървено става кълването след появата на свежа кръв по тялото на нападнатата или по друга птица. На канибализъм се поддават отделни птици, но след появата на кръв и открити рани по тялото на някоя птица в кълването се включват все повече птици и той може да стане масов. Последиците в такива случаи са доста сериозни и водят до значителни загуби. Канибализмът не е широко разпространен, но в някои лични стопанства и отделни ферми се появява и даже придобива масов характер. Това обикновено изправя птицевъдите пред трудността да установят причините за неговата поява и да вземат бързи и резултатни мерки за прекратяването му и за недопускане на нова проява. Причините за появата на канибализъм може да бъдат различни, нееднопосочни, понякога краткотрайни, а друг път - по-продължителни. Той може да се появи и прояви, когато птиците се отглеждат при голяма гъстота, с минимални възможности за движение и при влошен микроклимат в помещението. Причина за това може да бъде голямата интензивност на осветлението, което дразни и изнервя птиците, или нередовното, непълноценно и едностранчиво хранене. Понякога кълването може да започне и с по-незначителни неща - при нараняване на някоя птица в борба с друга, от петлите при скачките, при "изсипване", т.е. при разкъсване на клоаката и яйцепровода от снасянето на много едри яйца, или по други причини, от които се появяват рани или капки кръв по различни части от тялото на птиците. Най-често кръв се появява по гребена и менгушите, или по гърба на птиците след линеене, при израстването на нови пера. При разкълваването на фоликулите на перата може да се появи кръв, наранява се тялото на птиците и се ускорява появата на канибализъм. Причините за това също може да бъдат различни, но в повечето случаи причината е непълноценното и едностранчиво хранене, недостигът на микроелементи, на витамини и на някои аминокиселини. Тези пороци и вредни навици най-често се проявяват при кокошките и пилетата, но може да се проявят и при другите видове птици - пуйки, патици, гъски. По-масово появата им става през зимните месеци, когато в личните стопанства и малките ферми храненето е по-непълноценно, а движението на птиците е твърде ограничено. Тогава и микроклиматът в помещенията не е в границите на нормите и изискванията. За недопускане на такива случаи и преодоляването им, ако вече са се появили, е необходимо да се направи следното: •Най-напред бързо да се отстранят не само накълваните, но и агресивните птици, които са особено опасни за разрастването на тази беда; • Да се отстранят технологичните причини - прекомерна гъстота, недостатъчно хранилки, много силно осветление, наличието на силни и чести дразнители и други. • Да се коригира и подобри храненето. Най-добре е то да стане със заводски смески, понеже домашното приготвяне на пълноценни смески е доста трудно, почти невъзможно. Ако няма възможност птиците да се хранят само със заводски смески, е добре поне половината от дневната дажба да бъде смески. Ако и това не е възможно, трябва да се закупят и прибавят към наличните фуражи премикси и минерални добавки за съответната категория и възраст птици. При водоплаващите птици при нужда може да се използват и премикси за подрастващи птици от кокошия вид. Добре е да се добавят към наличните фуражи, ако има, зелени храни, люцерново брашно, млечни отпадъци и други. Колкото по-голямо е разнообразието на добавките, толкова по-добре. • В усилията за спиране на канибализма може да помогне и прибавянето към смеските на допълнителни количества слънчогледов шрот, който е богат на метионин. Помага също разхвърлянето в постелята на овес на зърна. Прилага се в практиката и даването на допълнителни количества готварска сол в продължение на няколко дни. • Помага и подмяната на обикновените електрически крушки с червени или боядисване на наличните с червена боя. Това пречи на птиците да виждат добре кръвта и нараняванията и намалява тяхната настървеност и агресивност. Този вреден навик може да се проявява у някои птици и известно време след взетите мерки. Затова е най-добре отстранените птици да останат по-продължително време изолирани от стадото. Комплексните мерки за преодоляване на канибализма са наложителни и трябва да се вземат веднага, за да не стане той масов и да се увеличат загубите от него.
Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

Re: Италианки / Легхорн

Мнениеот DZATARA » Чет Фев 21, 2013 11:37 pm

Petrov написа:Лично аз имам 7 италианки и седем други. Дворчето за разходки е 15 квадрата. Храня единствено и само със смески и нямам никакви проблеми. Отдели ги и подхрани само със смески и вярвам че няма да имаш проблеми
Италианките от предния ми пост ги бях дал на един комшия, но човека си ги е хранил като обикновени кокошки.
Бяха се самоизяли! Започнах веднага да подхранвам със смески и сега няма и следа от канибализъм.




Това със смеските,не е вярно,аз отдавна почти съм спрял да храня със смески и нямам проблем напротив кокошките ми снасят по редовно дори,проблема се решава със своевременно отстраняване на проблемните птици.
Аватар
DZATARA
VIP
VIP
 
Мнения: 172
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 8:52 pm
Местоположение: София

Re: Италианки / Легхорн

Мнениеот dr_lukanov » Пет Фев 22, 2013 9:26 am

Няма точна формула за справянето с канибализма, поради точа че причините за проявяването му са множество. Отглеждайте птиците в неголеми групи, хранете ги пълноценно и осигурете достатъчно зелена площ за разходка и занимание, подхранвайте с пръснати по земята зърна, осигурете отлична хигиена на отглеждане и естествена светлина, достатъчно глезда осигуряващи спокойствие на снасящите птици и се съмнявам да имате проблеми с някоя от формите на канибализъм. Това е повсеместен проблем, който нарушава изложбеният вид на птиците, губят се разплодни яйца и отпадат ценни птици! В интерес на истината при мен имам проблеми с птеригофагия (кълване на оперението) при кръстоските между Шинделар и бял Родайланд, така че никой не е застрахован :wink: .

А когато човек не може да се справи по стандартните методи, поставя очила или подрязва клюна.
Изображение
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Италианки / Легхорн

Мнениеот di75 » Пет Фев 22, 2013 10:28 pm

Благодаря за съвета, а за очила не бях се сетил въпреки че имам(ползвам ги за фазаните)утре ще им ги сложа. :D
di75
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 7:38 pm
Местоположение: BOTEVGRAD

Re:

Мнениеот trap_ » Вто Юни 11, 2013 9:58 pm

[quote="dr_lukanov"]Легхорн е, при Минорката краката и човката са по-тъмни от тези на петела, няма бели пера и тялото е по- различно (по-висококраки са) и още по- добре очертани околоушки.

http://gawler.backyardpoultry.com/photo ... G_1985.jpg
[img] http://www.yp-connect.net/~poultry/29f5e880.jpg [/img] [/quote]
добре де имам пет бр кокошки като този петел 4ерни с черни крака и големи гребени и големи бели петна на обеците в краина сметка каква порода са
Аватар
trap_
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Мар 31, 2013 8:10 pm

Re: Италианки / Легхорн

Мнениеот dr_lukanov » Сря Юни 12, 2013 7:35 pm

споделете ги с нас, за да видим ..
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Италианки / Легхорн

Мнениеот serj68 » Вто Юни 25, 2013 8:49 am

Легхорните ми ИзображениеИзображение
serj68
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 4:17 pm

Re: Италианки / Легхорн

Мнениеот Petrov » Сря Авг 21, 2013 9:40 am

Яребича италианка

Изображение

Изображение
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Re: Италианки / Легхорн

Мнениеот Petrov » Сря Авг 21, 2013 9:41 am

И една част от петлетата

Изображение
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Re: Италианки / Легхорн

Мнениеот Petrov » Сря Авг 21, 2013 9:49 am

и Легхорните...

Изображение

Изображение
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Re: Италианки / Легхорн

Мнениеот orizic » Нед Авг 25, 2013 11:49 pm

заменям работещ петел, бял легхорн/15 месеца/ за друг петел от същата порода, по възможност бял или черен. замяната я правя с цел избягване на инбридинг. тел.0898473424. пп искам а не мога да кача снимки. :?:
orizic
потребител
потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 10:01 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта

cron