Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Италианки / Легхорн

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Легхорн

Мнениеот blago » Сря Сеп 28, 2011 12:00 pm

Христо, радвам се че и ти си се заразил с тая порода.Това си е кокошката за яйца.
Твоите с какъв произход са, ако не е тайна?
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Легхорн

Мнениеот nikigeen » Сря Сеп 28, 2011 12:56 pm

Еее и аз съм в отбора :D Моят е немски петел със сръбски кокошки
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: Легхорн

Мнениеот djoga » Сря Сеп 28, 2011 2:06 pm

Здравейте, отдавна мечтая за такива кокошки - искам , ако разбира се някой от вас продава яйца, да си закупя!
Благо, птиците са страхотни , поздравления!!! :drinks:
Аватар
djoga
потребител
потребител
 
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 11:20 am
Местоположение: Sofia

Re: Легхорн

Мнениеот blago » Сря Сеп 28, 2011 2:32 pm

Много се радвам, че се събират все повече привърженици на тази уникална кокошка-и вече се оформя малък клуб " Легхорн-Б-я" :lol:
Нека всеки, който има възможност да публикува тук снимки на птиците си, за да стане още по-интересно.
Аз в момента имам доста породи, но съм решил да оставя само пет за постоянно и тази е номер едно в списъка.
Другата порода, от тази сръбска генерация, която също пронесе, но на 5,5 месеца е Светлия Съсекс,те също са ми любимци.
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Легхорн

Мнениеот dr_lukanov » Сря Сеп 28, 2011 6:26 pm

Поздравления Благо, прекрасни птици и със сигурност ще са още по-атрактивни по Великден :wink: (заслужавало си е разправиите).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Легхорн

Мнениеот TK3C-74 » Пет Сеп 30, 2011 9:53 am

а на мен тези малки дяволи от едно време са ми в "черния" списък. като малък на село взеха бракувани носачки от птицекомбината и някой и друг петел. кокошките хаймани, за тях огради не съществуват ( по цял ден търся къде са снесли), петлите бабаити( домашните петли бяха накачени като ветропоказатели на най-високите места). с две думи беше ад :lol:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Легхорн

Мнениеот Mira_Petrova » Пет Сеп 30, 2011 10:20 am

TK3C-74 написа:а на мен тези малки дяволи от едно време са ми в "черния" списък. като малък на село взеха бракувани носачки от птицекомбината и някой и друг петел. кокошките хаймани, за тях огради не съществуват ( по цял ден търся къде са снесли), петлите бабаити( домашните петли бяха накачени като ветропоказатели на най-високите места). с две думи беше ад :lol:


Понякога така се получава какво да се прави ! :lol: :lol: Страхотна порода наистина !!!
Mira_Petrova
потребител
потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 1:32 pm
Местоположение: Своге

Re: Легхорн

Мнениеот blago » Пет Сеп 30, 2011 10:33 am

Има нещо вярно, аз горе-долу ги опитомих още от малки, защото знаех за тези им недостатъци преди това.
Въпреки всичко една от кокошките си излита през мрежата с крясък и се приземява в градината.Петела се успокои, особенно когато разкарах другите петлета-негови братя. Но за италианките( имах сребърни яребични) нямам думи- много диви, много плашливи и са като котки-катереха се по мрежата и хвърчаха навсякъде. За тях много бързо взех решение и немедленно напуснаха птичия ми двор завинаги.
Легхорна от снимките, в сравнение с италианките е доста по цивилизована птица-поне за сега.
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Легхорн

Мнениеот ZDRAVKO » Съб Окт 15, 2011 4:28 pm

ИзображениеИзображениеИзображениеТова е моят легхорн извинявам се за не почистения фон но след дъждовете ми е трудно да се справя с почистването на всички помещенияИзображениеголямата дилема ми е кое от двете петлета да останеИзображениеИзображение
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Легхорн

Мнениеот Ахмед Моденс » Съб Окт 15, 2011 5:21 pm

Остави ги и двете :| са добри
Аватар
Ахмед Моденс
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:56 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Легхорн

Мнениеот stanislav asparuhov » Съб Окт 15, 2011 7:54 pm

Здравко съвета ми е да разделиш синиото петле с черната кокошка така ще ти изкарват само черни и сини ,а шарените да ги разделиш със бялото да ти изкарват шарени така ще имаш следващата година 3 цвята и ще ги запазиш чисти цветове.
stanislav asparuhov
потребител
потребител
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 11:11 pm

Re: Легхорн

Мнениеот коко » Нед Окт 16, 2011 12:12 pm

здравейте съфорумци. Благо поздравления за лег хорна да знаеш че сам много заинтересуван за тази порода изкам да ми краси двора и на мен.
коко
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 2:00 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта