Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Барневелдер

Модератори: nikigeen, yuri

Мнениеот Емо » Нед Окт 03, 2010 10:15 pm

yuri написа:Емо, дай повече инфо за породата. Или може би д-р Луканов?


От мен яйцата напролет! :wink:

Не бих си позволил да отнема удоволствието на д-р Луканов - председателя на БАРКВП (Българска Асоциация на Развъдчиците на Кокошеви и Водоплаващи Птици) да разкаже подробно за Барневелдерите!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Taro_68 » Нед Окт 03, 2010 10:50 pm

Ако ще продаваш яйца или пиленца ще си купя. :wink:
Taro_68
VIP
VIP
 
Мнения: 152
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 2:44 pm
Местоположение: Добрич

Мнениеот Емо » Нед Окт 03, 2010 10:58 pm

Taro_68 написа:Ако ще продаваш яйца или пиленца ще си купя. :wink:


За съжаление удоволствието да имаш красиви и ценни птици се заплаща! Ще продавам има време! Аз отдавна съм решил да се специализирам в една порода кокошки - бях си избрал друга - Австралорп - също разкошни птици, но ги разлюбих след контакта си с Барневелдера!

пп. Привилегията да получи подарък яйца за едно люпило има само nikii - просто сме си селски! :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот dr_lukanov » Пон Окт 04, 2010 7:44 pm

БАРНЕВЕЛДЕР (BARNEVELDER)

Изображение
Барневелдер е общоползвателен тип кокошка, средно тежка с оригинални цветове на оперението, добра носливост. Снася едри яйца с кафява черупка. Средноскорозрели са, спокойни, дружелюбни, неагресивни, кротки. Създадена е през края на XIX век в Холандия, името носи на градчето Барневелд. Получена е чрез кръстосване на местни кокошки с тежки азиатски породи: Кохин, Брама, Лангшан. Вливана е кръв от Малайски борец. В САЩ е вливана кръв от Орпингтон и Виандот, а в Англия от Индийски борци.
Кокошката тежи около 2,7 кг, а петелът около 3,5 кг.
Снася средно 180-200 кафеви до тъмно кафеви яйца с минимално тегло на разплодно яйце 60 гр .
Размери на пръстена:20/18
Цветове на оперението: двойнокантиран; син двойнокантиран; бял; черен; син


Изключително популярна порода в Западна Европа (Германия, Холандия, Австрия, Белгия), Великобритания, САЩ, Австралия. Птиците отглеждани в UK и САЩ са по-тежък тип с по-масивно телосложение.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот yuri » Пон Окт 04, 2010 10:20 pm

Благодаря д-р Луканов. Четох доста за породата по чужди сайтове, но никъде не срещнах информация за теглото. Е може и аз да съм пропуснал. Явно породата е доста известна в западния свят и много хора свързват името на града единствено с кокошките.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Мнениеот dr_lukanov » Вто Окт 05, 2010 12:29 pm

Същото е и с Билефелдер, популярна порода и популярен град основно с това. Но в Барневелд има и музей на породата :wink: .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Емо » Вто Ное 30, 2010 11:51 pm

Аз ще си позволя да се похваля, че мойте първи Барневелдери пронесоха! Снасят добре - рано ми е да правя статистика, но от 5 кокошки взимаме по три много тъмнокафяви яйца на ден!

Отделно са - при зелените пауни, защото трябва да доказвам на баща ми че можем спокойно да заменим "селските превъзходни" с тези прекрасни птици! Т.е. че ще се представят добре в полога! Първите резлтати са много добри!

От 9-те малки Барневелдерчета имам още 4 кокошки! Ще освежа кръвта добре и на пролет ще имам добро стадо! Тогава с Ицето ще внасяме нови партиди яйца!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Младите Барневелдери!

Мнениеот Емо » Нед Фев 06, 2011 7:57 pm

Здравейте приятели,

Ето най-доброто петле и трите кокошки които излязоха от втората ми партида Барневелдери! Скоро ще пронясят и те! :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Така ги получих от Ицето преди 3 месеца!

Изображение


След малко ще кача днешни снимки и на батковците им!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Моте титуляри Барневелдери!

Мнениеот Емо » Нед Фев 06, 2011 8:06 pm

Ето ги и пуснатите отдавна по двора първи Барневелдери! Снасят страхотно и са много кротки! Мечтата на мойте родители - да не са "пакосджийки" - ама че дума написах, но точно нея използва баща ми! :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

пп. Очаквам Паулина да оцени качеството на самите снимки - мтого се старах днес! :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот Тошко » Нед Фев 06, 2011 8:20 pm

Eмо Браво много ми харесаха Барневелдерите също така и качеството на снимките :cool:
dark_messiah1 тава ми беше стария ник
Аватар
Тошко
потребител
потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 7:59 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот Petrov » Нед Фев 06, 2011 8:25 pm

Емо , много добри Барневелдери , а и със снимането си се справил добре , само picvalley ги режи , където не трябва . Затова аз я избягвам като качвам снимки .
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Мнениеот david_67 » Нед Фев 06, 2011 8:29 pm

Хубави птици и снимките са добри!
:| :drinks:
Аватар
david_67
бан
бан
 
Мнения: 742
Регистриран на: Съб Юни 14, 2008 4:32 pm
Местоположение: Кюстендил

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта