Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Виандот бантам

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Виандот бантам

Мнениеот qnakiev » Сря Апр 11, 2012 10:41 pm

dr_lukanov написа:
qnakiev написа:
dr_lukanov написа:ще се умешат ... надявам се :)))

Дано да стане така както си мислите , а имате ли снимки на цвета който трябва да се получи? :think:


черен и син :wink:

Мхм ,ясно !Мерси за информацията! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Виандот бантам

Мнениеот stanislav asparuhov » Сря Апр 11, 2012 10:46 pm

черен и син а ,в f1 да ,обаче ще са с прошарена шия и ще са носители на едно копие от сьомговия ген мисля ,че това е само половината история.Би трябвало да кажете какъв цвят целите да получите, в бъдещите поколения.
stanislav asparuhov
потребител
потребител
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 11:11 pm

Re: Виандот бантам

Мнениеот fakiro » Сря Апр 11, 2012 10:50 pm

абе хора зашто требва да ги мешаме след време нема ли да враштат свраки :lol:
skype , vladi_fakiro , ТЕЛЕФОНИ +359898804658 , 個老先生早上拿了 http://fakiro.alle.bg/
Аватар
fakiro
потребител
потребител
 
Мнения: 189
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 12:09 am
Местоположение: бобов дол

Re: Виандот бантам

Мнениеот qnakiev » Сря Апр 11, 2012 10:52 pm

fakiro написа:абе хора зашто требва да ги мешаме след време нема ли да враштат свраки :lol:

Според мен при добра селекция ,няма да връщат свраки! :wink:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Виандот бантам

Мнениеот fakiro » Сря Апр 11, 2012 10:54 pm

за мен това е доста недобра идея да се мешат че много ште напална колекцията , засега ми липстват сини , бели , черни . но работя по въпроса :wink:
skype , vladi_fakiro , ТЕЛЕФОНИ +359898804658 , 個老先生早上拿了 http://fakiro.alle.bg/
Аватар
fakiro
потребител
потребител
 
Мнения: 189
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 12:09 am
Местоположение: бобов дол

Re: Виандот бантам

Мнениеот stanislav asparuhov » Сря Апр 11, 2012 11:06 pm

между другото от сини x сини излизат черни и сплаш ,а сплаш е коренно различен цвят от бял.
stanislav asparuhov
потребител
потребител
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 11:11 pm

Re: Виандот бантам

Мнениеот qnakiev » Сря Апр 11, 2012 11:13 pm

stanislav asparuhov написа:между другото от сини x сини излизат черни и сплаш ,а сплаш е коренно различен цвят от бял.

Но понякога излизат и чистак бели ,аз имам чисто бяло ,отново от сини Х сини! :wink:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Виандот бантам

Мнениеот stanislav asparuhov » Сря Апр 11, 2012 11:20 pm

фенотипно белия и сплаш си приличат иначе генотипно са коренно различни.И между другото ако не се бяха кръстосвали цветове ,нямаше да има такова разнообразие на цветове днес.
stanislav asparuhov
потребител
потребител
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 11:11 pm

Re: Виандот бантам

Мнениеот dr_lukanov » Чет Апр 12, 2012 10:47 am

ще се възползвам от съветите :cool: .

Само едно допълнение, при кръстосване на сини птици се получават 1/2 сини; 1/4 сплаш и 1/4 черни. Сплаш е истински цвят, т.к. се предава стабилно в поколението и няма разпад. Но поради варирането в екстериорната изява при повечето породи не е признат за отделен цвят. Това не са бели птици, както фенотипно, така и генотипно.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Виандот бантам

Мнениеот qnakiev » Чет Апр 12, 2012 11:00 am

dr_lukanov написа:ще се възползвам от съветите :cool: .

Само едно допълнение, при кръстосване на сини птици се получават 1/2 сини; 1/4 сплаш и 1/4 черни. Сплаш е истински цвят, т.к. се предава стабилно в поколението и няма разпад. Но поради варирането в екстериорната изява при повечето породи не е признат за отделен цвят. Това не са бели птици, както фенотипно, така и генотипно.

Благодаря за информацията ,не се бях замислял над това за сплаша!А като се смеси черен и сплаш ,сини малки ли ще дават? :think:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Виандот бантам

Мнениеот stanislav asparuhov » Чет Апр 12, 2012 11:32 am

Янакиев да от черни и сплаш ,всичкото поколение ще е синьо, един полезен съвет да дам относно синия цвят: син x син = 1/4 сплаш, 1/4 черно, 1/2 сини; син x черен= 1/2 сини ,1/2 черни; син x спалш= 1/2 сини ,1/2 сплаш ; черен x спалш= само сини пилета .Д-р Луканов доколкото знам начинанието ви за създаване на нов цвят ще е пъроврто по рода си в нашата страна и това може да буди само възхищение към вашия труд ,надявам се да имате успех със начинанито си .Синия сьомгов цвят много ми харесва и на мен ,има го само при фаверол бантам долкото знам и ще се радвам да го има и във виандот бантам.
stanislav asparuhov
потребител
потребител
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 11:11 pm

Re: Виандот бантам

Мнениеот qnakiev » Чет Апр 12, 2012 12:44 pm

stanislav asparuhov написа:Янакиев да от черни и сплаш ,всичкото поколение ще е синьо, един полезен съвет да дам относно синия цвят: син x син = 1/4 сплаш, 1/4 черно, 1/2 сини; син x черен= 1/2 сини ,1/2 черни; син x спалш= 1/2 сини ,1/2 сплаш ; черен x спалш= само сини пилета .Д-р Луканов доколкото знам начинанието ви за създаване на нов цвят ще е пъроврто по рода си в нашата страна и това може да буди само възхищение към вашия труд ,надявам се да имате успех със начинанито си .Синия сьомгов цвят много ми харесва и на мен ,има го само при фаверол бантам долкото знам и ще се радвам да го има и във виандот бантам.

Благодаря ти колега Аспарухов !И аз пожелавам на доктора успер и дано постигне целта си и аз ще съм един от първите които ще вземат от разцветката! :wink:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта