Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Холандски гащати бантамки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Холандски гащати бантамки

Мнениеот Taro_68 » Вто Фев 05, 2013 8:47 pm

Както и да я назовем всички знаем за какви птици става на въпрос . Ето няколко снимки , които се надявам да ви зарадват и охладят страстите около името на тази порода :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Taro_68
VIP
VIP
 
Мнения: 152
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 2:44 pm
Местоположение: Добрич

Re: Холандски гащати бантамки

Мнениеот Paulina » Сря Фев 06, 2013 1:09 am

yuri написа:Аз не се заяждам. Щом не е холандска, каква е? Само не казвай пак европейска, защото е смешно. Всяка порода е консолидирана в даден географски район или конкретен развъдчик, или фирма, каквито са съвременните яйценосни или бройлерни хибриди. Та да конкретизирам въпроса, от къде произхожда въпросната порода ?


Запознай се сам с тази порода , пък после ми говори кое е смешно и кое къде е консолидирано ! Светът не е толкова ограничен , колкото го виждаш с твоите очи ! Както и да е - знанията не се наливат с фуния в главата !!!

Taro_68 - не знам кога са правени тези снимки и на кого са - петела е поне 3 годишен , живее на затворено и зимата му е студено ( леко измръзнал и тръгнал да клюмва гребен ) .

Красиви представители на златно-порцелановият цвят ( познат също под името милефльор ) .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Холандски гащати бантамки

Мнениеот Емо » Сря Фев 06, 2013 10:32 am

.
Хаха - ами всички виждаме белия пръстен и нараствалия на няколко пъти шип на петлето на първата снимка! И каква като Християн има тригодишно петле - значи е добре развито! :wink:

А зимата даже и на белите мечки им е студено(да приятно студено, но ..)! Кокошките трябва да минат през всички сезони и най-нормалното нещо е зимата да им е студено! Те имат организъм и пера с които да се спрявят със този зимен студ!

пп. Аз на врабчетата около нашата къща на село, нощно време им паля огън - че зимата им е студено!


А относно името на породата - в нашия форум все пак има и достатъчно мислещи и знаещи хора! Ето моля:

dr_lukanov написа:няма нужда от спорове от този род, тази порода се среща под най-различни наименования (не знам дали има друга с толкова много имена), тук сме възприели "Холандска гащата бантамка" (това име е популярно в англоговорящите страни, Холандия и Белгия), поради простата причина че се счита че вероятно е създадена в тази част на Европа и уточнява достатъчно добре за коя порода иде реч. Иначе гащати бантамки много, другото популярно име "Sablepoot" няма добър превод на български, a милефльор е само една цветова разновидност, а те са огромен брой ..
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Холандски гащати бантамки

Мнениеот Konstantinov » Сря Фев 06, 2013 12:00 pm

[quote="Емо"].
[i][size=130]Хаха - ами всички виждаме белия пръстен и нараствалия на няколко пъти шип на петлето на първата снимка! И каква като Християн има тригодишно петле - значи е добре развито! :wink:

А зимата даже и на белите мечки им е студено(да приятно студено, но ..)! Кокошките трябва да минат през всички сезони и най-нормалното нещо е зимата да им е студено! Те имат организъм и пера с които да се спрявят със този зимен студ!

пп. Аз на врабчетата около нашата къща на село, нощно време им паля огън - че зимата им е студено!

:lol: :lol: :lol:

Здравейте , от доста време насам чета само писанията на 5-6 човека в форума , и то доста от тях са заяждане и мерене на ............знанията.
Не си спомням на кой беше идеята да се направи описание на повечето породи с ясни и точни стандарти , разрешени цветове и характеристики , но поне според мен това е наложително , ще е добре и за всички нас новите потребители да имаме възможност да се запознаем с все повече породи .
Много по-приятно ще е като човек влезе в форума , да има достатъчно сбита информация за породите . Успех на всички :drinks:
Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

Re: Холандски гащати бантамки

Мнениеот Paulina » Сря Фев 06, 2013 2:00 pm

Емо написа:.
Хаха - ами всички виждаме белия пръстен и нараствалия на няколко пъти шип на петлето на първата снимка! И каква като Християн има тригодишно петле - значи е добре развито! :wink:

А зимата даже и на белите мечки им е студено(да приятно студено, но ..)! Кокошките трябва да минат през всички сезони и най-нормалното нещо е зимата да им е студено! Те имат организъм и пера с които да се спрявят със този зимен студ!

пп. Аз на врабчетата около нашата къща на село, нощно време им паля огън - че зимата им е студено!


А относно името на породата - в нашия форум все пак има и достатъчно мислещи и знаещи хора! Ето моля:

dr_lukanov написа:няма нужда от спорове от този род, тази порода се среща под най-различни наименования (не знам дали има друга с толкова много имена), тук сме възприели "Холандска гащата бантамка" (това име е популярно в англоговорящите страни, Холандия и Белгия), поради простата причина че се счита че вероятно е създадена в тази част на Европа и уточнява достатъчно добре за коя порода иде реч. Иначе гащати бантамки много, другото популярно име "Sablepoot" няма добър превод на български, a милефльор е само една цветова разновидност, а те са огромен брой ..



Ти може да го виждаш . На мен не ми с отвориха всички снимки . И това , че Християн има ( е имал ) 3-годишно петле не мога да го знам - по люспите на краката и вида на ноктите човек може да си направи своите заключения ! Това , че е държано на студено както казах се вижда по гребена , но не е вярно че кокошките трябва да минат през всички сезони - кажи го това на Джон и виж неговата реакция :D

Ти продължавай да палиш печка на врабчетата - човек който се интересува от породата ще оползотвори времето си , за да намери информация и опознае породата и ще напише нещо полезно , а не да спами като теб !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Холандски гащати бантамки

Мнениеот Taro_68 » Сря Фев 06, 2013 9:25 pm

[quote="Paulina"


Taro_68 - не знам кога са правени тези снимки и на кого са - петела е поне 3 годишен , живее на затворено и зимата му е студено ( леко измръзнал и тръгнал да клюмва гребен ) .

[/quote]

Паулина , когато качвам снимки в този форум , те са на мои птици или снимки , направени от мен !! Специално в този случей и птиците са мои , и снимките съм правил аз . Правени са преди два дена , от когато и птиците са мои , вярно , че петлето е три годшно и има следи от измръзване на върховете на гребена , но те са ми подарък от румънски развъдчик с когото сме приятели вече доста време . Петела и кокошката в момента са в много добра форма и това , че гребена му е клюмнал въобще не ме притеснява , защото при мен винаги има резервен вариант - негов син от миналата година . Обещавам ти да му направя снимка след месец и тогава да видим какъв косур ще му намериш !
Изображение
Taro_68
VIP
VIP
 
Мнения: 152
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 2:44 pm
Местоположение: Добрич

Re: Холандски гащати бантамки

Мнениеот yuri » Сря Фев 06, 2013 9:29 pm

Paulina написа:[size=130][i]Запознай се сам с тази порода , пък после ми говори кое е смешно и кое къде е консолидирано ! Светът не е толкова ограничен , колкото го виждаш с твоите очи ! Както и да е - знанията не се наливат с фуния в главата !!!

Не разбирам каква е тази враждебност, но както и да е. Понеже се интересувам от породата, търся всевъзможни "знания" за нея. Ти очевидно имаш такива, но не искаш да споделиш. Твоя воля.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Холандски гащати бантамки

Мнениеот Paulina » Сря Фев 06, 2013 11:14 pm

Taro_68 написа:Паулина , когато качвам снимки в този форум , те са на мои птици или снимки , направени от мен !! Специално в този случей и птиците са мои , и снимките съм правил аз . Правени са преди два дена , от когато и птиците са мои , вярно , че петлето е три годшно и има следи от измръзване на върховете на гребена , но те са ми подарък от румънски развъдчик с когото сме приятели вече доста време . Петела и кокошката в момента са в много добра форма и това , че гребена му е клюмнал въобще не ме притеснява , защото при мен винаги има резервен вариант - негов син от миналата година . Обещавам ти да му направя снимка след месец и тогава да видим какъв косур ще му намериш !


Не се обиждай за снимките - всеки може да качи нещо заснето , независимо дали е негово или не !

Тук също не ставаше въпрос за намиране на косури или не - просто казах това за птицата , което виждам от снимката , без да знам нито чия е , нито пък как живее ! Аз също държа такива птици ( друга разцветка ) и явно наблюденията ми никак не са ме излъгали !

Както винаги , типично по български си пропуснал факта , че съм написала :

Красиви представители на златно-порцелановият цвят ( познат също под името милефльор ) .


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

yuri написа:Не разбирам каква е тази враждебност, но както и да е. Понеже се интересувам от породата, търся всевъзможни "знания" за нея. Ти очевидно имаш такива, но не искаш да споделиш. Твоя воля.


модераторе - не мога да те оставя да заспиш необразован , за това малко инфо и за теб - дано ти се отворят линковете , пък и мирогледа !

http://www.federfuss.de/

http://www.indiez.de/html/gefluegel/Fed ... ehner.html

http://www.skfzw.ch/geschichte.htm

Английският ми не е толкова добър , но ти ще се справиш - вярвам в теб !

http://www.feathersite.com/Poultry/CGP/ ... Sabel.html


Имам още , но някои неща просто не могат да се копират !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Холандски гащати бантамки

Мнениеот yuri » Чет Фев 07, 2013 1:09 am

Бивша модераторке, не зная немски, за това ползвах преводач, но така и не разбрах какъв им е произхода. Това, че са много стара порода (има данни за наличието и още през средновековието), както и това, че е разпространена в цяка Европа ( и не само), както че е и една от породите с най-много цветови вариации, не означава, че се е появила от нищото и то повсеместно в цяла Европа. Ако знаеш нещо конкретно, просто го кажи.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Холандски гащати бантамки

Мнениеот Paulina » Чет Фев 07, 2013 2:19 am

yuri написа:Бивша модераторке, не зная немски, за това ползвах преводач, но така и не разбрах какъв им е произхода. Това, че са много стара порода (има данни за наличието и още през средновековието), както и това, че е разпространена в цяка Европа ( и не само), както че е и една от породите с най-много цветови вариации, не означава, че се е появила от нищото и то повсеместно в цяла Европа. Ако знаеш нещо конкретно, просто го кажи.


Ех , трудно е да се работи с теб - от къде да знам от къде са се появили , след като това никъде не е написано ! Няма данни за точно една страна - никъде !

Имало е на времето гащати кокошчици на всякъде - 3 , 4 държави са се били заели със задачата да ги доусъвършенстват - дали Англия , Белгия , Холандия или Германия - всяка една страна е "работила" за външният вид на днешната порода - за това не може да се каже , че те "произлизат" в случая от Холандия , а са чисто и просто обща творба на Европейската Асоциация !

Немски не разбираш , а на английски какво разбра ?
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Холандски гащати бантамки

Мнениеот yuri » Чет Фев 07, 2013 7:39 am

Това което си написала е точно така. Но те не са се появили едновременно в тези страни. Все от някъде са произлезли. Дали е точно то Холандия, едва ли някой може да каже, но не е коректно да се отхвърля тази възможност, само защото са широко разпространени. Да не говорим че това име е познато в цял свят. Да не изброявам източниците, в които като страна на произход е посочена точно Холандия.

На планетата има 7 млрд. човека, които в отделни периоди от време населяват всичките континенти, дори и Антрактида. Но в крайна сметка генетиците доказаха без условно, че над 80% от всичката тази паплач, бели, черни, жълти и пембени произлизаме от един ограничен ареал в южна Африка. Та какво остава за една изкуствено създадена от човека порода домашни кокошки. Те няма как да се пръкнат едновременно на цял един континент, бил той от най-малките.

Не че в предложението ти липсва логика, но ти въобще не се обоснова, а просто го хвърли в пространството. А на въпроса ми защо, не отговори конкретно, а с назидателен тон, започна да ме обвиняваш, че не ми отивало да питам и т.н.

И още нещо. Форума не е място в което "работим" един с друг, а е място за споделяне на знания, опит и лични преживявания. Поне аз така го приемам.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Холандски гащати бантамки

Мнениеот Paulina » Пет Фев 08, 2013 6:26 pm

yuri написа:Това което си написала е точно така. Но те не са се появили едновременно в тези страни. Все от някъде са произлезли. Дали е точно то Холандия, едва ли някой може да каже, но не е коректно да се отхвърля тази възможност, само защото са широко разпространени. Да не говорим че това име е познато в цял свят. Да не изброявам източниците, в които като страна на произход е посочена точно Холандия.

На планетата има 7 млрд. човека, които в отделни периоди от време населяват всичките континенти, дори и Антрактида. Но в крайна сметка генетиците доказаха без условно, че над 80% от всичката тази паплач, бели, черни, жълти и пембени произлизаме от един ограничен ареал в южна Африка. Та какво остава за една изкуствено създадена от човека порода домашни кокошки. Те няма как да се пръкнат едновременно на цял един континент, бил той от най-малките.

Не че в предложението ти липсва логика, но ти въобще не се обоснова, а просто го хвърли в пространството. А на въпроса ми защо, не отговори конкретно, а с назидателен тон, започна да ме обвиняваш, че не ми отивало да питам и т.н.

И още нещо. Форума не е място в което "работим" един с друг, а е място за споделяне на знания, опит и лични преживявания. Поне аз така го приемам.


Не знам - те и врабчетата все от някъде са произлезли .....или може би са се появили едновременно във всички страни .....

Не знам колко източника имаш , че тези кокошки произлизат именно от Холандия ! Така , че обоснови се и ти !

Това име на породата също така не е познато в цял свят - много малко страни наричат птиците така - всъщност имам данни само за три страни , но разбира се аз не говоря всички езици .

Ще добавя и други езици , а именно :

Германия - Federfüßige Zwerghühner

Белгия (френскоговоряща)-Sabelpoot

Белгия (холандскоговоряща)-Nederlandse sabelpootkriel

Англия - Booted Bantams

Франция -Sabelpoot

Италия -Nana Calzata

Хърватия - Gaćasta patuljasta kokoš

Холандия - Nederlandse sabelpootkriel

Полша - Millaflerka/Karzełek Łapciaty

Скандинавия - Fodbefjerede Dværge - Sabelpoot

Словакия - Mileflerka

Чехия - Rousné zakrslé

Швейцария (немскоговоряща) - Federfüßige Zwerghühner

Швейцария (френскоговоряща) - Sabelpoot


И малко излизаш от темата с обясненията ти от къде произлизат хората - току виж някой с Библия под мишница започне да ти разправя нещо за Адам и Ева .... но знае ли човек , може там да е било Рай на времето и хората за не са били чак толкова тъмнокожи .....

И не смятам , че е нужно да се обосновавам защо според мен ние , българите сме нарекли породата с погрешно име - както вече написах - всеки , който се интересува от нещо ще се разрови в нета ( в днешно време можем да го правим ) и ще намери достатъчно информация , която да задоволи любопитството и да обогати знанията , вместо да чака на готова информация !

И напротив - във форума "работим" един с друг - обменяме опит и знания , а също и птици , сключваме сделки , купуваме , продаваме - това се прави с някаква цел , а кой човек работи безцелно .....
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта