Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Копринки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Копринки

Мнениеот Ivkonnii » Вто Фев 12, 2013 3:49 am

Друмев написа:Изображение


Друмев, хубави копринки! Само бели ли са ти ярките? Черна нямаш ли? Действай за получаването й!:))))))
Да черпим от живота мечти, да даваме на мечтите живот!!
Ivkonnii
потребител
потребител
 
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 5:02 am

Re: Копринки

Мнениеот Dr. Velev » Вто Фев 12, 2013 6:47 pm

Красиви кокошки .Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Копринки

Мнениеот dr_lukanov » Вто Фев 12, 2013 7:28 pm

заедно с Виандот бантам, една от най-популярните декоративни породи в Европа. А със сигурност най-известната в цял свят порода за декорация.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Копринки

Мнениеот mishaka___ » Сря Фев 13, 2013 12:50 pm

Здравейте,казвам се Михаил на 22 от Русе и съм вече в клуба. От месец си имам чифт копринки, снежно бели люпени преди малко по-малко от година от квачка. Миналото лято както се разхождахме с жената съвсем случайно видяхме в двора на съсед някакви бели и черни топки да се разхождат из двора му свободно и тогава за пръв път разбрах за тази порода кокошки но цената не ми се понрави никак и само им се радвахме като минавахме от там. И сега преди месец се видяхме със съседа и той ми вика кога ще дойдеш да ти подаря две да си ги завъдиш и ето, че още на следващия ден вече имах петел и кокошка. Много четох преди да се регистрирам и да пиша този пост за да не пиша излишно, но все пак не се сдържах и ето го налице.
Мисля, че отговарят напълно на стандарта за породата но не успявам да сложа снимки за да ги видите, първата помощ от която имам нужда!
Гледам ги във старото помещение за кокошки, че в новото е пълно с носачки и един голям селски петел, а не искам в никакъв случай да ги омесвам. Имат си дворче около 10-ина кв.м. огрявано през деня и още толкова закрито място за нощуване добре защитено от хищници и всякакви лоши атмосферни условия.
Вътре си имат кацалка и една дървена щайга със слама която съм вдигнал на около 20 см от земята. Сковах им дървена хранилка имат си и съд за вода подходящ за тях. Храня със зърно, за мляно или смески не искат и да чуят. Ще имам няколко точни въпроса след време сега искам само да ви ги покажа, и да ми кажете кога горе-долу да очаквам яйца при положение, че са на година. Това е за сега от мен. Поздрави на всички за чудесния форум който си имате :)
Аватар
mishaka___
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 11:48 am

Re: Копринки

Мнениеот Paulina » Сря Фев 13, 2013 2:19 pm

mishaka___ написа:Здравейте,казвам се Михаил на 22 от Русе и съм вече в клуба. От месец си имам чифт копринки, снежно бели люпени преди малко по-малко от година от квачка. Миналото лято както се разхождахме с жената съвсем случайно видяхме в двора на съсед някакви бели и черни топки да се разхождат из двора му свободно и тогава за пръв път разбрах за тази порода кокошки но цената не ми се понрави никак и само им се радвахме като минавахме от там. И сега преди месец се видяхме със съседа и той ми вика кога ще дойдеш да ти подаря две да си ги завъдиш и ето, че още на следващия ден вече имах петел и кокошка. Много четох преди да се регистрирам и да пиша този пост за да не пиша излишно, но все пак не се сдържах и ето го налице.
Мисля, че отговарят напълно на стандарта за породата но не успявам да сложа снимки за да ги видите, първата помощ от която имам нужда!
Гледам ги във старото помещение за кокошки, че в новото е пълно с носачки и един голям селски петел, а не искам в никакъв случай да ги омесвам. Имат си дворче около 10-ина кв.м. огрявано през деня и още толкова закрито място за нощуване добре защитено от хищници и всякакви лоши атмосферни условия.
Вътре си имат кацалка и една дървена щайга със слама която съм вдигнал на около 20 см от земята. Сковах им дървена хранилка имат си и съд за вода подходящ за тях. Храня със зърно, за мляно или смески не искат и да чуят. Ще имам няколко точни въпроса след време сега искам само да ви ги покажа, и да ми кажете кога горе-долу да очаквам яйца при положение, че са на година. Това е за сега от мен. Поздрави на всички за чудесния форум който си имате :)


Дожбре дошъл в пернатият свят !

В началото почти всеки новодошъл има проблеми с качването на снимки , за това един от най-често постваните линкове е този :

viewtopic.php?f=18&t=100

Разгледай го и виж дали ще се справиш !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Копринки

Мнениеот mishaka___ » Сря Фев 13, 2013 2:46 pm

Изображение
Изображение
Изображение
Ето ги и тях, поне си мисля, че успях :)
Разгледай го и виж дали ще се справиш !
Аватар
mishaka___
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 11:48 am

Re: Копринки

Мнениеот ivan_mega » Сря Фев 13, 2013 3:11 pm

Защо ми се струва,че са две петлета ? или греша
ivan_mega
потребител
потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: Чет Юни 17, 2010 7:25 pm
Местоположение: Варна

Re: Копринки

Мнениеот Paulina » Сря Фев 13, 2013 3:34 pm

Изображение

Изображение

Изображение

По-голямата птица май има и краста по краката.....
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Копринки

Мнениеот Petrov » Сря Фев 13, 2013 4:27 pm

Наистина има краста и то доста сериозна-вземай мерки на време !
Ето виж в този раздел как се лекува или потърси съвет при вашия ветеринарен лекар:
http://pernati.com/phpBB3/viewtopic.php ... ight=#3491
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Re: Копринки

Мнениеот ned_99 » Сря Фев 13, 2013 8:16 pm

ivan_mega написа:Защо ми се струва,че са две петлета ? или греша



и на мен ми се виждат да са петлета.едрото с крастата по краката при всички положения е над година ,че и повече,а другото е младо петле,това е моето мнение.колега mishaka___ на женските копринки качулката е пухкава и е като топка,а при петлетата са остри и насочени назад както е при твоята копринка.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Копринки

Мнениеот Net.Set.Man » Нед Фев 24, 2013 11:45 pm

mishaka___ написа:Изображение
Изображение
Изображение
Ето ги и тях, поне си мисля, че успях :)
Разгледай го и виж дали ще се справиш !

Имаш си две красиви петлета.. :) Имат краста на краката, не се плаши. Купи в някоя аптека "Калиев Перманганат"
Разтвори в 2-3 литра вода и натопи краката за една минута аз го направих два пъти на всички птици и изчезна.. ама колкото повече толко по-добре.. :)
....Има много неща в живота, които ще привлекат погледа ти. Но много малко от тях ще пленят сърцето ти. Следвай ги!.[/b][/u][/i]Човек може да забрави какво си казал, но никога няма да забрави как си го накарал да се почувства!!! [/color]
Аватар
Net.Set.Man
потребител
потребител
 
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 10:51 pm
Местоположение: с.Краище

Re: Копринки

Мнениеот Net.Set.Man » Нед Фев 24, 2013 11:47 pm

Net.Set.Man написа:
mishaka___ написа:Изображение
Изображение
Изображение
Ето ги и тях, поне си мисля, че успях :)
Разгледай го и виж дали ще се справиш !

Имаш си две красиви петлета.. :) Имат краста на краката, не се плаши. Купи в някоя аптека "Калиев Перманганат"
Разтвори в 2-3 литра вода и натопи краката за една минута аз го направих два пъти на всички птици и изчезна.. ама колкото повече толко по-добре.. :)

Изображение
....Има много неща в живота, които ще привлекат погледа ти. Но много малко от тях ще пленят сърцето ти. Следвай ги!.[/b][/u][/i]Човек може да забрави какво си казал, но никога няма да забрави как си го накарал да се почувства!!! [/color]
Аватар
Net.Set.Man
потребител
потребител
 
Мнения: 134
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 10:51 pm
Местоположение: с.Краище

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта