Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Холандски качулати

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Холандски качулати

Мнениеот gusenica » Чет Юни 14, 2012 12:24 pm

Изображение

Поизоставена тема :wink: ето и малко мъници от мен :cool:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Холандски качулати

Мнениеот Ivkonnii » Пет Юни 29, 2012 12:21 am

Гъсеница, перфектни са ти малките сладурчета! Да са ти живи и здрави, да те радват! Това е любимата ми порода птици! :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:
Да черпим от живота мечти, да даваме на мечтите живот!!
Ivkonnii
потребител
потребител
 
Мнения: 239
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 5:02 am

Re: Холандски качулати

Мнениеот gusenica » Нед Юли 01, 2012 9:36 pm

Ivkonnii написа:Гъсеница, перфектни са ти малките сладурчета! Да са ти живи и здрави, да те радват! Това е любимата ми порода птици! :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:


Благодаря колега :cool:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Холандски качулати

Мнениеот H.MapkoB » Нед Юли 01, 2012 10:58 pm

Здравейте колеги,
имам 11 пиленца общо от холандските качулати на различна възраст. Докато бяха пухести изглеждаха като на колегата gusenica, но след като излязат перата не ми харесват- качулите им са шарени, а на едно от пиленцата и по опашката има бели пера. Яйцата съм ги купувал, а родителите не изглеждат така. Дали ако си оставя някои добри ярки и за нагодина си взема петле да разбия малко кръв потомството им ще бъде както трябва?
H.MapkoB
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 11:17 am

Re: Холандски качулати

Мнениеот gusenica » Сря Юли 18, 2012 10:08 pm

Ето колега как нагледно протича подрастването на пилетата-вече си видял малките пухкави новоизлюпени пиленца -ето сега и малко снимки от мен на различна възраст-от новоизлюпени до 3 месечни:
Изображение

Изображение

Изображение

ето и общ изглед-малко скарата е мешена :D но обърни внимание на качулатите-най малките и най големите

Изображение

с това се надявам,че няма да имаш повече притеснения :cool:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Холандски качулати

Мнениеот gusenica » Сря Юли 18, 2012 10:15 pm

Най голямото на снимката ми е от първото люпило(от инкубатор) на 01.05.2012
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Холандски качулати

Мнениеот H.MapkoB » Пет Юли 20, 2012 2:37 pm

Благодаря колега за снимките и вниманието, но моите не изглеждат така както твоите. Едно от пилетата ми е на 4 месеца, горе долу колкото твоето голямото но качула му е доста шарен не е чисто бял, знам как трябва да изглеждат, но не са такива. Ще ги снимам и ще ги покажа, не съм ги снимал досега, защото ме е яд да ги гледам. Колегата Ивкониии ме посъветва че нещата ще се пооправят като си взема хубав петел и си оставя по-хубави ярки и мисля да го направя. Чакам края на месеца да дойде, че тук по нашия край пазарите с хубави животни са кът и засега само пазара в с. Крушовица напоследък виждам хубави пилета (като изключа снимковия материал във форума :wink: ) Ако не открия нищо, което да ми хареса сигурно ще изчакам от твоите да се проличат кое е момиче и кое е момче и ще се надявам да имаш свободни момчета :drinks:
H.MapkoB
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 11:17 am

Re: Холандски качулати

Мнениеот gusenica » Съб Юли 21, 2012 5:13 pm

H.MapkoB написа:Благодаря колега за снимките и вниманието, но моите не изглеждат така както твоите. Едно от пилетата ми е на 4 месеца, горе долу колкото твоето голямото но качула му е доста шарен не е чисто бял, знам как трябва да изглеждат, но не са такива. Ще ги снимам и ще ги покажа, не съм ги снимал досега, защото ме е яд да ги гледам. Колегата Ивкониии ме посъветва че нещата ще се пооправят като си взема хубав петел и си оставя по-хубави ярки и мисля да го направя. Чакам края на месеца да дойде, че тук по нашия край пазарите с хубави животни са кът и засега само пазара в с. Крушовица напоследък виждам хубави пилета (като изключа снимковия материал във форума :wink: ) Ако не открия нищо, което да ми хареса сигурно ще изчакам от твоите да се проличат кое е момиче и кое е момче и ще се надявам да имаш свободни момчета :drinks:


Еми снимай колега да видим,но мисля,че съвета е добър-просто си вземи друг петльо :cool:
Ако всичко е нормално при мен и не възникне нещо засега имам около 35-40 от качулатите-така,че няма проблеми занапред ще отделим някой хубавец :drinks:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Холандски качулати

Мнениеот gusenica » Пон Авг 06, 2012 9:56 am

Изображение
Изображение

:drinks: отделих си качулатите-сега се чувстват перфектно-само един малък проблем :D има 2 орпингтончета при тях и ги гонят като империалисти-но и те не лъжат :lol: не се виждат от земята но добре се пазят :D
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Холандски качулати

Мнениеот gusenica » Пон Авг 06, 2012 10:53 am


ето ги и в движение :wink:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Холандски качулати

Мнениеот anton_dget » Пон Авг 06, 2012 7:56 pm

Браво супер са.. Доста са около 30-40 май да са ти живи и здрави. :| :| :|
anton_dget
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 02, 2012 9:39 pm

Re: Холандски качулати

Мнениеот gusenica » Вто Авг 07, 2012 7:30 pm

anton_dget написа:Браво супер са.. Доста са около 30-40 май да са ти живи и здрави. :| :| :|


36 + 2 орпингтончета-на снимката не се вижда цялата бройка,че са се пръснали като пилци :lol: :lol: :lol:
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron