Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Генетика и развъждане на кокошки

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Генетика и развъждане на кокошки

Мнениеот maratoneca81 » Вто Ное 29, 2011 2:57 pm

dr_lukanov написа:
lubaka написа:искам да попитам ако оставя петел, който е излюпен от синьо яйце, при кокошки снасящи нормални яйца (бежави). мога ли да очаквам някой от пилетата да снасят сини яйца :think:


да

Докторе и аз имам въпрос тези сини яйца различават ли се с повече или по малко протеин,мазнини или калции от обикновенните благодаря предварително
"По света има повече пилета,отколкото хора''
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Re: Генетика и развъждане на кокошки

Мнениеот dr_lukanov » Вто Ное 29, 2011 4:45 pm

не, разликата е единствено в цвета на черупката и подчерупковите ципи.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Генетика и развъждане на кокошки

Мнениеот lubaka » Вто Ное 29, 2011 6:28 pm

dr_lukanov написа:
lubaka написа:искам да попитам ако оставя петел, който е излюпен от синьо яйце, при кокошки снасящи нормални яйца (бежави). мога ли да очаквам някой от пилетата да снасят сини яйца :think:


да

мерси за отговора докторе :) чудех се, защото само две ярки имам снасящи сини яйца :(
Аватар
lubaka
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 11:55 pm
Местоположение: варна,търговище

Re: Генетика и развъждане на кокошки

Мнениеот yuri » Вто Ное 29, 2011 9:29 pm

д-р Иван Кючуков написа:Що се отнася до чиста терминология, логично е Юри , да се замислиш в подобна посока.Това понятие особено в промишленото птицевъдство си е чисто импирично употребявано.И тук по-правилно би било да се употребява понятието кръстоска,но забележи когато става въпрос за многохилядна популация с консулидиран и изчистен геном,то техните кръстоски е по практично ,чисто по инерция,да се наричат хибриди.
Принципно си прав ,но това е живота,по някога теорията прави жестове към практиката,и то базирани не случайно ,а доста закономерно.
На такъв отговор се надявах. Преди време с една "фермерка" доста спорихме по темата, та се сетих и реших да се допитам и до вас.

П.п. Липсата на други отговори на въпроса ми приемам, че се дължи на единодушно съгласие с написаното от И. Кючуков.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Генетика и развъждане на кокошки

Мнениеот maratoneca81 » Сря Ное 30, 2011 9:30 pm

http://www.youtube.com/watch?v=xwNvsKw0 ... re=related Ако не е за тук моля модераторите да я преместят интересно ми е как са полу4ени ?
"По света има повече пилета,отколкото хора''
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Re: Генетика и развъждане на кокошки

Мнениеот ZDRAVKO » Сря Ное 30, 2011 9:46 pm

maratoneca81 написа:http://www.youtube.com/watch?v=xwNvsKw0qG0&feature=related Ако не е за тук моля модераторите да я преместят интересно ми е как са полу4ени ?
тук не става дума за генетика просто мисля че бяха китайците са намерили начин да впръскват безвредна боя в яйцата докато се инкобират но ефекта изчезва когато се оперят :cool:
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Генетика и развъждане на кокошки

Мнениеот maratoneca81 » Сря Ное 30, 2011 10:11 pm

ZDRAVKO написа:
maratoneca81 написа:http://www.youtube.com/watch?v=xwNvsKw0qG0&feature=related Ако не е за тук моля модераторите да я преместят интересно ми е как са полу4ени ?
тук не става дума за генетика просто мисля че бяха китайците са намерили начин да впръскват безвредна боя в яйцата докато се инкобират но ефекта изчезва когато се оперят :cool:

Благодаря за отговора Здравко
"По света има повече пилета,отколкото хора''
Аватар
maratoneca81
потребител
потребител
 
Мнения: 212
Регистриран на: Съб Апр 10, 2010 4:41 pm

Re: Генетика и развъждане на кокошки

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Дек 01, 2011 1:01 am

maratoneca81 написа:
ZDRAVKO написа:
maratoneca81 написа:http://www.youtube.com/watch?v=xwNvsKw0qG0&feature=related Ако не е за тук моля модераторите да я преместят интересно ми е как са полу4ени ?
тук не става дума за генетика просто мисля че бяха китайците са намерили начин да впръскват безвредна боя в яйцата докато се инкобират но ефекта изчезва когато се оперят :cool:

Благодаря за отговора Здравко

Верно ли са ги "впръскали" Здравко..........?!
Нема начин да не са некви сладкарски бои.......
Става все по-страшно .
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: Генетика и развъждане на кокошки

Мнениеот ZDRAVKO » Чет Дек 01, 2011 2:00 am

малко информация по въпроса http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2009 ... iia_pazar/
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Генетика и развъждане на кокошки

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Дек 01, 2011 9:37 pm

ZDRAVKO написа:малко информация по въпроса http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2009 ... iia_pazar/

Благодаря Здравко за пояснението!
Интересни модни тендеции.........Бях виждал тези шаренийки,но не предполагах ,че прилагат подобни приоми в оцветяването. :drinks:
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: Генетика и развъждане на кокошки

Мнениеот mike123 » Пет Дек 02, 2011 9:38 am

Здравейте,искам да ви попитам,дали ако петел ярка дадена кокошка:
1.То тя е достигнала полова зрялост.
2.Дали трябва скоро да снесе.
пп.Кокошката е млада.
mike123
потребител
потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 9:09 am
Местоположение: Плевен

Re: Генетика и развъждане на кокошки

Мнениеот TK3C-74 » Пет Дек 02, 2011 9:52 am

допреди 2-3 години бяха луднали в америка по тези боядисаните, но ги забраниха,не били хуманно боядисани, пък и цвета се маха като им падне пуха :drinks:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта