Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Маран

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Маран

Мнениеот Martin Andonov » Нед Авг 18, 2013 9:36 am

Христо Коларов написа:Първите дългоочаквани пиленца от породата маран внесени от Холандия вече излизат. :)
Между тях има и пшеничен маран


Да са ти живи и здрави.Очакваме снимки :cool:
Martin Andonov
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Фев 10, 2011 8:53 pm
Местоположение: Бургас

Re: Маран

Мнениеот gogo72 » Нед Дек 29, 2013 7:09 pm

ето мойте марани от 2013г. изтрито

Admin:Посочил си портал в който няма как да видим снимките ти.И не пускайте линкове към сайтове с подобно съдържание без мое съгласие
gogo72
потребител
потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2010 12:00 pm

Re: Маран

Мнениеот blago » Пон Яну 06, 2014 10:38 am

През изминалата 2013 г. колекцията ми от тази интересна порода кокошки се увеличи значително. Вече имам Бял Маран, Пшеничен Маран, Син мед Маран, Сплаш Маран....Започнаха вече да пронасят, ако имам време ще направя и снимки.
Уникално кротки и спокойни птици
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Маран

Мнениеот gogo72 » Пет Яну 17, 2014 11:45 pm

gogo72 написа:ето мойте марани от 2013г. изтрито

Admin:Посочил си портал в който няма как да видим снимките ти.И не пускайте линкове към сайтове с подобно съдържание без мое съгласие

Ок,ето Мараните .Така става ли... http://kuchetaigalabi.alle.bg/%D0%BA%D0 ... %BA%D0%B8/
gogo72
потребител
потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Сеп 07, 2010 12:00 pm

Re: Маран

Мнениеот pegueot206 » Вто Юли 22, 2014 8:24 pm

Здравейте колеги. Имам един въпрос и ще бъда много благодарен ако някой по вещ от мен ми даде насока. Въпроса за накой може да се стори малко глупав за което се извинявам предварително. Преди около месец ми се излюпиха 6 марана. Ако след време ги смеся със другите които имам и оставя само маран за петел, проблем ли ще бъде ако опложда и другите. В смисъл има ли някъква вероятност за в бъдеще породата да се омеси. Те маранските яйца се отличават от другите, но самия факт че петела ще "обслужва" и другите във двора дали е проблем
pegueot206
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 5:19 pm

Re: Маран

Мнениеот TK3C-74 » Вто Юли 22, 2014 9:34 pm

не разбрах нещо какво имаш в предвид, но ще се опитам да ти отговоря. ако оставяш петел от маран при кокошки маран и други кокошки, няма да имаш проблеми с породата, яйцата им се познават. проблем ще е ако петела при кокошките маран е от друга порода.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Маран

Мнениеот pegueot206 » Сря Юли 23, 2014 12:07 pm

TK3C-74 написа:не разбрах нещо какво имаш в предвид, но ще се опитам да ти отговоря. ако оставяш петел от маран при кокошки маран и други кокошки, няма да имаш проблеми с породата, яйцата им се познават. проблем ще е ако петела при кокошките маран е от друга порода.



Първото имах предвид. Благодаря за отговора :cool:
pegueot206
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Май 01, 2014 5:19 pm

Re: Маран

Мнениеот dimitar_stanchev » Пет Ное 28, 2014 10:08 am

Въпрос към по-компетентните. Какви са разликите между петлите на черно-медния и пшеничния маранс? По какво визуално могат да бъдат различени в зряла възраст? И могат ли пшенични кокошки да работят с черно-меден петел? Позволява ли се и ще има ли отклонение от стандарта в поколението? Въобще кои цветови вариации могат да се комбинират в развъждането безнаказано? :wink:
телефон за връзка 0888 215 315
Everything is a matter of circumstances and decision-making!
Аватар
dimitar_stanchev
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Май 05, 2012 8:38 pm
Местоположение: Варна

Re: Маран

Мнениеот dimitar_stanchev » Съб Дек 06, 2014 12:52 pm

Ще се получи малко, че задавам въпрос и сам си отговарям, но след като никой не взе отношение се опитах сам да намеря разликите. От официалният стандарт на породата откривам само това че при пшениченият петел цветът на главата и ресните на шията и гърба са златисто кафеникави а при черно-медния петел са наситено червени. Също и триъгълника на крилото при пшеничения е кафяв а при черно-медния е черен!

Изображение
телефон за връзка 0888 215 315
Everything is a matter of circumstances and decision-making!
Аватар
dimitar_stanchev
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Май 05, 2012 8:38 pm
Местоположение: Варна

Re: Маран

Мнениеот dr_lukanov » Пон Дек 08, 2014 8:31 pm

при петлите няма да има кой знае каква разлика, но кокошките би трябвало да са тъмни или с див цвят. Така или иначе ще чакаме резултата напролет. Единствено могат да се комбинират медно-черния с медно-синия цвят.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Маран

Мнениеот dimitar_stanchev » Вто Дек 09, 2014 10:56 am

dr_lukanov написа:при петлите няма да има кой знае каква разлика, но кокошките би трябвало да са тъмни или с див цвят. Така или иначе ще чакаме резултата напролет. Единствено могат да се комбинират медно-черния с медно-синия цвят.


Ицо, не можах да разбера това "ще чакаме резултата напролет". Аз отглеждам само медно-черен и медно-син, миналата и тази година ги работих кръстосано. Сега напролет ще отделя от всеки цвят по едно ято. Любопитно ми беше за пшеничения, защото на пръв поглед може да се обърка петлето с това не медно-черния, но вече се ориентирах.
телефон за връзка 0888 215 315
Everything is a matter of circumstances and decision-making!
Аватар
dimitar_stanchev
потребител
потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: Съб Май 05, 2012 8:38 pm
Местоположение: Варна

Re: Маран

Мнениеот dr_lukanov » Пет Дек 12, 2014 7:29 pm

няма как да ги сбъркаш, помислих че имаш и пшеничен и тепърва ще експериментираш ...
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта

cron