Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Маран

Модератори: nikigeen, yuri

Маран

Мнениеот Пламен Спасов » Чет Ное 24, 2011 9:43 pm

Здравейте, откривам нова тема и бих искал да покажа няколко снимки, направени днес, на една френска порода кокошки, която в България все още не е много известна. Времето е много мрачно и мъгливо, а и аз никога не съм смятал, че съм добър фотограф, затова моля предварително да ме извините.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А тук можете да видите яйцата, които те снасят, с какъв цвят са:

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Пламен Спасов
VIP
VIP
 
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Дек 24, 2009 12:49 am
Местоположение: В.Търново

Re: Маран

Мнениеот stanislav asparuhov » Чет Ное 24, 2011 10:02 pm

Ако снимките са същите като във сайта птиците са прекрасни браво видях и другите нови породи който имате г-н Спасов и са много добри птиците :|
stanislav asparuhov
потребител
потребител
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 11:11 pm

Re: Маран

Мнениеот lubaka » Чет Ное 24, 2011 11:09 pm

хубави птици ама всяка втора безпородна кокошка на село е кат тези :wink: не виждам нещо особено това си е мое мнение
Аватар
lubaka
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 11:55 pm
Местоположение: варна,търговище

Re: Маран

Мнениеот TK3C-74 » Пет Ное 25, 2011 12:21 am

"хубави птици ама всяка втора безпородна кокошка на село е кат тези"
прав си, гащатите и качулатите са по-редки :cool:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Маран

Мнениеот stanislav asparuhov » Пет Ное 25, 2011 12:35 am

Хора марана е една от малкото породи който снася яйца с нестандартна черупка , и са доста красиви ,като се замисля ако вкарате една селка кокошка и петел дали ако измътите всяко едно яйце пилетата ще са еднакви.Марана е порода със висша селекция много хора могата да селектират външни белези на птицата и цвят обаче са много малко тези който селектират поведение и цвят на чеупката при яйцата .Има 2 чисти порди който снасят със синьо-зелени и една порода снсяща тъмно червени яйца.
stanislav asparuhov
потребител
потребител
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 11:11 pm

Re: Маран

Мнениеот lubaka » Пет Ное 25, 2011 9:07 am

казвам си просто мнението пък и черупки не ям :cool: то и аз имам 2 безпородни ярки който снасят сини яйца :drinks:
Аватар
lubaka
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 11:55 pm
Местоположение: варна,търговище

Re: Маран

Мнениеот ZDRAVKO » Пет Ное 25, 2011 10:45 am

lubaka написа:казвам си просто мнението пък и черупки не ям :cool: то и аз имам 2 безпородни ярки който снасят сини яйца :drinks:

Аз също съм на това мнение за почти всички общо ползвателни породи и ако трябваше да отглеждам птици заради продуктивните им качества щях да се откажа от това хоби
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Маран

Мнениеот blago » Пет Ное 25, 2011 11:05 am

ZDRAVKO написа:
lubaka написа:казвам си просто мнението пък и черупки не ям :cool: то и аз имам 2 безпородни ярки който снасят сини яйца :drinks:

Аз също съм на това мнение за почти всички общо ползвателни породи и ако трябваше да отглеждам птици заради продуктивните им качества щях да се откажа от това хоби

Аз пък съм на мнение, че на ZDRAVKO кокошките са най-хубави, и всички ние , които се мъчим да направим нещо с продисти грозотии, сме на път да се откажем от това хоби!
Аз също имам такъв Маран- и се чудя ,защо ли го внесох в България- трябваше да си взема някакви шарении(обезателно с гащи и качулки) от пазара и да се приключи :think:
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Re: Маран

Мнениеот ZDRAVKO » Пет Ное 25, 2011 11:29 am

Никога не съм казвал че мойте кокошки са най хубави това ми харесва и това си отглеждам а това че има различни вкусове е добре благодарение на различните виждания има толкова голямо разнообразия при кокошките и не намирам всички породисти кокошки за грозни напротив има и доста красиви но така както на теб безпородните ти изглеждат жалки така на мен общо ползвателните ми изглеждат най обикновенни кокошки които с нищо не ме впечетляват
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Маран

Мнениеот lubaka » Пет Ное 25, 2011 11:44 am

по-добре да спрем да се караме,който каквото иска да си гледа няма смисъл пък и никой няма да послуша другия какво да гледа :cool:
Аватар
lubaka
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 11:55 pm
Местоположение: варна,търговище

Re: Маран

Мнениеот Христо Коларов » Пет Ное 25, 2011 11:53 am

"хубави птици ама всяка втора безпородна кокошка на село е кат тези :wink: не виждам нещо особено това си е мое мнение"
:nono:
Май ти беше причината да започнат дрязгите. :nono:
Я ми кажете вие защо не гледате кучета от приютите или там някакви си мелези, а сте си взели все породисти :cool:
Просто защото помиярчетат са жалка картинка,същото е и с правенето на кръстоски без никаква цел (визирам кръстоските с качулки ,гащи ги голи шии . Демек три в едно :lol:
Пийте едно кафе три в едно колеги :cool:
Аватар
Христо Коларов
потребител
потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 6:51 am
Местоположение: Габрово

Re: Маран

Мнениеот blago » Пет Ное 25, 2011 11:58 am

Само че Марана не е общоползвателна кокошка, но няма значение, не мисля да споря.
И за това се откриват нови теми, с нови птици в България, за да е малко по -интересен форума и за да запознаем публиката с тях и след като на някой не са му интересни и не го впечатляват тези "общоползвателни" породи-защо тогава трябва да пише в тях?
.
.
" Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните" - Джордж Бърнард Шоу
Аватар
blago
потребител
потребител
 
Мнения: 320
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 2:03 pm
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта