Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


БЪЛГАРСКИ ПОРОДИ КОКОШКИ

Модератори: nikigeen, yuri

Re: БЪЛГАРСКИ ПОРОДИ КОКОШКИ

Мнениеот Емо » Съб Яну 21, 2012 11:35 pm

PROFESORA написа:Аз съм Давидков но това не би трябвало да ме прави обект на вашето внимание ! И малките деца знаят за луканката ,а такава порода няма за момента ,както и други български породи !Освен тези дето са признати само в България !
Поразпитах от тук от там за вас! Имам роднини в Благоевград ! :D


ХаХа и какво общо има това и изобщо писаниците ти за мазната луканка с темата!

Прочети началото на същата тема в която пишеш и ще разбереш че има признати български породи кокошки!

Но така или иначе немскоживеещите българи вече не признават нищо българско, той давид-67 колко плю срещу черна шуменска!

Аз спирам със спаменето по темата!!!

Може би админа трябва да прецени кое да изтрие - но ти включи мазната луканка по най-обиден начин в темата!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: БЪЛГАРСКИ ПОРОДИ КОКОШКИ

Мнениеот PROFESORA » Съб Яну 21, 2012 11:44 pm

Къде има призната такава българска порода ? Покажете ми сертификат че е призната и просто ще ви призная за най големият ! :D
PROFESORA
бан
бан
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 4:44 pm

Re: БЪЛГАРСКИ ПОРОДИ КОКОШКИ

Мнениеот ZDRAVKO » Нед Яну 22, 2012 12:29 am

Емо написа:
PROFESORA написа:Аз съм Давидков но това не би трябвало да ме прави обект на вашето внимание ! И малките деца знаят за луканката ,а такава порода няма за момента ,както и други български породи !Освен тези дето са признати само в България !
Поразпитах от тук от там за вас! Имам роднини в Благоевград ! :D


ХаХа и какво общо има това и изобщо писаниците ти за мазната луканка с темата!

Прочети началото на същата тема в която пишеш и ще разбереш че има признати български породи кокошки!

Но така или иначе немскоживеещите българи вече не признават нищо българско, той давид-67 колко плю срещу черна шуменска!

Аз спирам със спаменето по темата!!!

Може би админа трябва да прецени кое да изтрие - но ти включи мазната луканка по най-обиден начин в темата!

Eмо и ти имаш поне три ника но никой не те наказва :cool:
Аватар
ZDRAVKO
потребител
потребител
 
Мнения: 296
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:26 pm
Местоположение: SOFIA

Re: БЪЛГАРСКИ ПОРОДИ КОКОШКИ

Мнениеот shikata » Нед Яну 22, 2012 1:06 am

От къде пък си сигурен че има, искаш нещо на мен ли да намекнеш,или щот някой казал кукушинка бил той и айде.Как и кой го провери от вас.Аз за професора съм сигурен.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: БЪЛГАРСКИ ПОРОДИ КОКОШКИ

Мнениеот yuri » Пет Ное 02, 2012 3:49 am

Една идея ми се върти отдавна в главата, а съм сигурен, че и на много други колеги.Говоря за създаванеот на нови български породи кокошки. Имам предвид, като тези на Здравко и Тихомир например и техния мини вариан, известен като Влашка или Бреговска джинка. С вторите мисля,че ще стане по-бързо. Снимките от изложбата в Ловеч и някой коментари, ме провокираха да повдигна темата. Та в тази връзка ме интересува БАРКВП(най-вече Хр. Луканов), дали се наема да съдейства, за изготвянето на проекто стандарт за порода и впоследствие за признаването от ЕЕ. До колкото знам, идеята не е чужда и на Калин.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: БЪЛГАРСКИ ПОРОДИ КОКОШКИ

Мнениеот qnakiev » Пет Ное 02, 2012 7:40 pm

yuri написа:Една идея ми се върти отдавна в главата, а съм сигурен, че и на много други колеги.Говоря за създаванеот на нови български породи кокошки. Имам предвид, като тези на Здравко и Тихомир например и техния мини вариан, известен като Влашка или Бреговска джинка. С вторите мисля,че ще стане по-бързо. Снимките от изложбата в Ловеч и някой коментари, ме провокираха да повдигна темата. Та в тази връзка ме интересува БАРКВП(най-вече Хр. Луканов), дали се наема да съдейства, за изготвянето на проекто стандарт за порода и впоследствие за признаването от ЕЕ. До колкото знам, идеята не е чужда и на Калин.
Страхотна идея ,само че ще е доста по сложно ,като оставим годините селекция :cool: !Но ако се направи някакъв такъв проект ,аз съм с вас :wink: !Поздрави и успех! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: БЪЛГАРСКИ ПОРОДИ КОКОШКИ

Мнениеот dr_lukanov » Пет Ное 02, 2012 9:06 pm

Наистина има потенциал за създаване на нови породи и при Бреговските джинки (реално това са единствените български истински бантамки с характеристики на породна група) и при едрите гащати птици с качулки и бради. Няма призната, поне за сега призната от ЕЕ порода с такава визия. От друга страна в Румъния има бантамки с близка визия и е въпрос на време да бъдат консолидирани .. въпросът е кой ще изпревари с подаване на документите. Тук обаче има едно голямо НО, птиците и от двете групи са с неконсолидиран екстериор и доколкото виждам от срещи с различни развъдчици няма единомислие (всеки държи на неговото и не признава чуждото), а така успехите остават само в курника.
първо трябва да се съберат развъдчиците на тези птици, да кажем на една изложба където всеки да представи своите постижения и да се прецени какво да се затвърждава и какво избягва в екстериорът. Едва тогава да се изготви проектостандарт, по който да се води бъдещата селекция. Единствено така тези птици, ще преминат към графа чистопородни, а не "кръстоски и любимци". От друга страна стои и въпросът, дали масива от хората развъждащи такива птици въобще искат да минат на по-високо ниво или сегашното положение ги устройва напълно. При Бреговските джинки има визия и желание за признаване като породата.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: БЪЛГАРСКИ ПОРОДИ КОКОШКИ

Мнениеот yuri » Нед Ное 04, 2012 10:01 pm

Разбира се, че не всеки отглеждач на такива птици, ще стане развъдчик, но предполагам, че ще се намерят достатъчно ентусиасти. А в случая, ентусиазма е от огромно значение.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: БЪЛГАРСКИ ПОРОДИ КОКОШКИ

Мнениеот kalin_dred » Пет Ное 23, 2012 1:54 am

Здравейте приятели, днес на Изложбата в Перник ще бъде представена декоративна кокошка под името Струмска кокошка!

Тези красиви птици трябва да се развиват и това може би ще е първата им стъпка.....

http://pticevad.ovo.bg/index/strumska_k ... 114?lyrLZJ
Аватар
kalin_dred
потребител
потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 11:20 pm

Re: БЪЛГАРСКИ ПОРОДИ КОКОШКИ

Мнениеот qnakiev » Пет Ное 23, 2012 9:40 am

kalin_dred написа:Здравейте приятели, днес на Изложбата в Перник ще бъде представена декоративна кокошка под името Струмска кокошка!

Тези красиви птици трябва да се развиват и това може би ще е първата им стъпка.....

http://pticevad.ovo.bg/index/strumska_k ... 114?lyrLZJ

Приличат като на Здравко птиците !Интересни са ,за първи път чувам за тях,успех пожелавам на хората които я отглеждат!Поздрави! :cool:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: БЪЛГАРСКИ ПОРОДИ КОКОШКИ

Мнениеот TK3C-74 » Пет Ное 23, 2012 10:06 am

приличат, защото са на Здравко :D
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: БЪЛГАРСКИ ПОРОДИ КОКОШКИ

Мнениеот qnakiev » Пет Ное 23, 2012 10:39 am

TK3C-74 написа:приличат, защото са на Здравко :D

Не обърнах внимание! :lol: Хубави са ,успех му пожелавам! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта