Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Араукана

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Араукана

Мнениеот qnakiev » Вто Яну 31, 2012 10:37 am

Супер са Благо много ми харесват! :drinks:
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Араукана

Мнениеот Rado 74 » Чет Мар 22, 2012 12:36 am

Здравейте колеги, търся петел Араукана може ли някои да помогне?
Rado 74
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Мар 13, 2012 8:35 pm

Re: Араукана

Мнениеот Теодор » Пон Апр 23, 2012 12:11 am

Здравейте и от мен. Току що се регистрирах и ви пиша веднага. Моля помогнете ми с информация как и от къде и на каква цена мога да се сдобия с поне един чифт такива кокошки. Може и пиленца да са, но поне да се знаят, че са петле и ярка. Имам желание да започна да ги отглеждам на село като домашни кокошки. Аз съм от Силистра, но кокошките и гълъбите ми са в село Сребърна и майка ми се грижи за тях. Засега кокошките ми са собствено производство(високи, едри, с гащи,а петлите са с граховиден гребен, всякакви на цвят) незнайна порода, но ако се сдобия с Араукана, ще започна основно да отглеждам тях. Благодаря предварително!!!
Теодор
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 11:04 pm

Re: Араукана

Мнениеот Rado 74 » Пон Апр 23, 2012 2:18 pm

След 10 дни живот и здраве ще имам малки Арауканчета ако искаш пиши ми на лични
Rado 74
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Мар 13, 2012 8:35 pm

Re: Араукана

Мнениеот Paulina » Съб Апр 28, 2012 8:36 pm

Най-добрата :

Изображение

И най-злият :

Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Араукана

Мнениеот stef0 » Пон Май 07, 2012 9:20 pm

Здравейте искам да попитам нещо относно ароканите,имам съмнение че на инкубатора където нося яйцата нещо ме метат на джанката,няколко пъти вече нося техни яйца и до сега са се излюпили само 2 пилета но все пак това си е кокошка като всички останали и не мисля че инкубационния период е по-дълъг,кажете какво може да е,иначе петела я не остава намира и не мисля че са безплодни.
stef0
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Май 07, 2012 9:11 pm

Re: Араукана

Мнениеот gusenica » Чет Юни 21, 2012 11:12 am

stef0 написа:Здравейте искам да попитам нещо относно ароканите,имам съмнение че на инкубатора където нося яйцата нещо ме метат на джанката,няколко пъти вече нося техни яйца и до сега са се излюпили само 2 пилета но все пак това си е кокошка като всички останали и не мисля че инкубационния период е по-дълъг,кажете какво може да е,иначе петела я не остава намира и не мисля че са безплодни.


За да не те мятат на джанката-бележиш ли си яйцата преди да ги дадеш да ти ги люпят ?-ако е така след инкубационния период си ги искай обратно(неизлюпените) и не ги съхранявай много преди да ги дадеш ( 7-8 дни)
Който сам не се убеди, никой не може да го убеди.
Аватар
gusenica
потребител
потребител
 
Мнения: 153
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 4:53 pm

Re: Араукана

Мнениеот naiko » Нед Авг 12, 2012 12:07 pm

здравейте от няколко дена вече имам един чифт но ми казаха ,че са без опашки за петлето сам съгласен но ярката ми се вижда с опашка а може и да са така нямам представа затова искам вашето мнение за съвет или са ме метнали

Изображение
Аватар
naiko
потребител
потребител
 
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 2:55 pm
Местоположение: Русе

Re: Араукана

Мнениеот dr_lukanov » Сря Авг 15, 2012 1:15 am

не се притеснявай, Араукана са .. а ако ярчето снася и зелени яйца въобще да не те притеснява. Хубаво е, че петлето е без опашка и ще имаш в потомството и безопашати, които ще си подбереш следващата година. В някои страни от Европа (Великобритания, Холандия) има признати както безопашатият вариант, така и опашатия.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Араукана

Мнениеот naiko » Сря Авг 15, 2012 6:52 am

благодаря за отговора dr_lukanov малко успокояващо е,но ще си търся и без опашата ярка да си закупя ,ако някой знае да ми пише :cool:
Аватар
naiko
потребител
потребител
 
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 2:55 pm
Местоположение: Русе

Re: Араукана

Мнениеот Petrov » Вто Авг 28, 2012 10:41 pm

Млади надежди :cool:

Изображение

Изображение
Аватар
Petrov
потребител
потребител
 
Мнения: 699
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 11:50 pm
Местоположение: Трявна § Пловдив

Re: Араукана

Мнениеот Ахмед Моденс » Вто Авг 28, 2012 11:24 pm

:| Ако имаш за продаванане по натам аз сам от кандидатите за 4ифт :cool:
Аватар
Ахмед Моденс
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:56 pm
Местоположение: Благоевград

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта