Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Съвместимост между различни породи кокошки

Модератори: nikigeen, yuri

Съвместимост между различни породи кокошки

Мнениеот Nevi Dimitrova » Пон Окт 15, 2012 8:24 pm

Здравейте!
Обръщам се към вас с молба за съвет, тъй като имам проблем с поведението на моите любимци, а съм абсолютен лаик по отношение на отглеждането на кокошки.
В началото на лятото купихме от птицеферма 6 кокошки за яйца (предполагам, че са хибриди). Бяха много опърпани и зле изглеждащи, но вече изглеждат доста прилично, а и са с много благ характер (поне по отношение на хората). Отглеждам ги на двора във волиера, доста голяма, в която има място за още птици.
Реших да си взема и петел, нямах претенции за породата, стига да ми хареса.
Купих едно петле порода феникс, заедно с кокошка. Признавам си, че за пръв път видях такава порода, много ми хареса и вероятно покупката ми беше прибързана. Впоследствие прочетох колко капризна порода са, и какви по-специални грижи изискват.
След като пуснах петела и кокошчицата във волиерата, бяха веднага подложени на тормоз от големите кокошки. Петлето се опита да извоюва някакво социално положение, но безуспешно. Големите ги изолираха, спряха им достъпа до храната, гонят ги и ги кълват при всеки удобен случай. Поставям храната на много различни места, но без резултат - малките просто не могат да се докопат до нея. Вече 3-ти ден се принуждавам да ги затварям отделно и там да ги чакам да се хранят, но така не може да продължава вечно.
Моля, кажете ми ще настане ли някога мир в кокошкарника или трябва да се разделя с петлето (и неговата кокошка)? Може ли това да е несъвместимост между 2-те породи (макар че и за двете четох че са с миролюбив характер) или може би разликата в размерите е причината? Защото си харесвам птиците и никак не желая да виждам как някоя от тях се мъчи или не дай Боже нещо по-лошо.
Благодаря ви предварително за съдействието!
Nevi Dimitrova
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 7:44 pm

Re: Съвместимост между различни породи кокошки

Мнениеот Paulina » Пон Окт 15, 2012 9:46 pm

Nevi Dimitrova написа:Здравейте!
Обръщам се към вас с молба за съвет, тъй като имам проблем с поведението на моите любимци, а съм абсолютен лаик по отношение на отглеждането на кокошки.
В началото на лятото купихме от птицеферма 6 кокошки за яйца (предполагам, че са хибриди). Бяха много опърпани и зле изглеждащи, но вече изглеждат доста прилично, а и са с много благ характер (поне по отношение на хората). Отглеждам ги на двора във волиера, доста голяма, в която има място за още птици.
Реших да си взема и петел, нямах претенции за породата, стига да ми хареса.
Купих едно петле порода феникс, заедно с кокошка. Признавам си, че за пръв път видях такава порода, много ми хареса и вероятно покупката ми беше прибързана. Впоследствие прочетох колко капризна порода са, и какви по-специални грижи изискват.
След като пуснах петела и кокошчицата във волиерата, бяха веднага подложени на тормоз от големите кокошки. Петлето се опита да извоюва някакво социално положение, но безуспешно. Големите ги изолираха, спряха им достъпа до храната, гонят ги и ги кълват при всеки удобен случай. Поставям храната на много различни места, но без резултат - малките просто не могат да се докопат до нея. Вече 3-ти ден се принуждавам да ги затварям отделно и там да ги чакам да се хранят, но така не може да продължава вечно.
Моля, кажете ми ще настане ли някога мир в кокошкарника или трябва да се разделя с петлето (и неговата кокошка)? Може ли това да е несъвместимост между 2-те породи (макар че и за двете четох че са с миролюбив характер) или може би разликата в размерите е причината? Защото си харесвам птиците и никак не желая да виждам как някоя от тях се мъчи или не дай Боже нещо по-лошо.
Благодаря ви предварително за съдействието!

Здравей ,

не си видяла , че има отворена тема , с подобно заглавие / проблем .

Птиците ти ще свикнат едни и други , но им трябва време . До тогава ако можеш ги раздели с мрежа , но така , че да могат да се виждат . Не знам в какви условия ги отглеждаш , понякога е достатъчно просто да се направи един по-висок "етаж" , където по-дребните да могат да се хранят и евентуално също да спят . Големината не е от значение , просто по-големите ти кокошки са били първи във волиерата и всяка следваща новодошла не се приема за добре дошла .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Съвместимост между различни породи кокошки

Мнениеот miroki » Пон Окт 15, 2012 10:37 pm

Моите бройлери известно време по принуда, нощуваха при кокошките, а през денят излизаха в техен двор ( докато им направя тяхна волиера - кокошарник).
3 дена леко успиване и пускане по светло и 3 бройлера бяха за клане.
А виж как гледам кокошките и техните деца. С мрежа. ( изключвам съсексът и без него ситуацията ще е същата). Отсамните са децата. Родителите за заден фон след мрежата. След време може да се пробвам да отворя вратичката. Отначало за кратно.
Изображение
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвместимост между различни породи кокошки

Мнениеот Nevi Dimitrova » Пон Окт 15, 2012 10:41 pm

Благодаря ви много за съветите!
Nevi Dimitrova
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 7:44 pm


Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта