Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Брама бантам

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Брама бантам

Мнениеот Dr. Velev » Пон Дек 17, 2012 10:42 pm

Данко събра над 100 яйца . Но един германец му каза Гутен апетит . От опит глава не боли .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Брама бантам

Мнениеот Емо » Пон Дек 17, 2012 11:56 pm

Dr. Velev написа:Данко събра над 100 яйца . Но един германец му каза Гутен апетит . От опит глава не боли .


Точно така д-р Велев, не пречи да опитаме! И аз събрах доста и на мен един германец ми вика: Дасис миксед, на немско-английски! Вече видях развиващи се зародиши! Първите новини са добри! В началото на новата година, дано да имаме поводи да пуснем снимки с бебета пухчета.
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Брама бантам

Мнениеот stanislav asparuhov » Вто Дек 18, 2012 12:48 am

Емо поздравления и от мен ,брамите са наистина прекрасни ,това е любимия ми цвят при тях.Тази година реших следващата година да започна да гледам орнаментални птици ,и започнах изграждането на волиери първо за да не взема птици сега и да ги мъча само ,така че решението ми беше да премахна кокошките .Обаче сега мисля да намеря от някаде някоя и друга яребична брама със перфектно качество и да започна да правя и стандартни брами в този цвят.Няма да е много сложно по скоро ще е само уедряване на мини брамите в стандартна форма.
stanislav asparuhov
потребител
потребител
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 11:11 pm

Re: Брама бантам

Мнениеот Paulina » Вто Дек 18, 2012 8:46 pm

stanislav asparuhov написа:Емо поздравления и от мен ,брамите са наистина прекрасни ,това е любимия ми цвят при тях.Тази година реших следващата година да започна да гледам орнаментални птици ,и започнах изграждането на волиери първо за да не взема птици сега и да ги мъча само ,така че решението ми беше да премахна кокошките .Обаче сега мисля да намеря от някаде някоя и друга яребична брама със перфектно качество и да започна да правя и стандартни брами в този цвят.Няма да е много сложно по скоро ще е само уедряване на мини брамите в стандартна форма.


Може ли малко помощ за незнаещите - какво са "орнаментални птици" ???
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Брама бантам

Мнениеот stanislav asparuhov » Вто Дек 18, 2012 10:26 pm

Oрнаментални птици е термин който използвам за да назова пауни фазани и водоплаващи ,този термин така да се кажа го използваха в един чужд сайт за улесняване на потрбителите имаше една главна тема ornamental fowl и другата главна беше chicken така го научих.
stanislav asparuhov
потребител
потребител
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 11:11 pm

Re: Брама бантам

Мнениеот Dr. Velev » Сря Дек 19, 2012 1:10 am

Проба :
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Брама бантам

Мнениеот Konstantinov » Сря Дек 19, 2012 9:11 am

Добро утро , поне на мен не ми тръгват клипчетата.
Скайп stinovi
телефон 0892 05 45 12
София
Аватар
Konstantinov
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 10:52 am

Re: Брама бантам

Мнениеот dr_lukanov » Сря Дек 19, 2012 2:26 pm

Нека да поясня, че този термин е сборен и оказва насоката на отглеждане: декорация. Т.е. тук влизат всички птици отглеждани за декорация, но може да се използва и по тясно за екзотични птици, кафезни птици или декоративни породи гълъби, кокошеви и водоплаващи.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Брама бантам

Мнениеот Paulina » Сря Дек 19, 2012 7:51 pm

И аз се поразрових в нета - за английският израз ornamental fowl си има български израз / превод : декоративни птици / декоративно птицевъдство . И се равнява едно към едно !
Звучи ясно и разбрано , на чист славянски , без въпросителни и недоразумения ! :D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Брама бантам

Мнениеот Емо » Съб Яну 05, 2013 7:24 pm

Попълнение!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Синьо и Жълто :)

Мнениеот Емо » Съб Яну 05, 2013 7:25 pm

Синьо и Жълто! :wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Брама бантам

Мнениеот sal4o » Съб Яну 05, 2013 10:27 pm

Прекрасни птици! Браво!
sal4o
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 10, 2012 9:06 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта