Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Въпрос за хибрид

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Въпрос за хибрид

Мнениеот ves.72 » Пет Апр 12, 2013 8:50 pm

Когато човек отглежда 20 , 30 птици това едва ли може да се нарече селекция .Истинската селекция се прави с голям брой животни за да можеш да подбирате най доброто от поколението по качества към които се стремите .Това което е в момента у нас е просто любителско развъждане и според мен не може да се говори за селекция .Дори и човек да постигне някакъв резултат какво става ? Получените резултати от тази дейност са ограничени и в крайна сметка идва ИНБРИДИНГА .Друг е варианта ако повече хора са се обединили с една идея и отглеждат птици от различни линии за да имат повече несвързани птици ,за да получат наистина трайни резултати .Така аз разбирам въпроса за селекцията :think: Що се отнася до цената чистопородните животни винаги са били скъпи за каквито и животни да става въпрос :!:
Аватар
ves.72
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:29 pm
Местоположение: велинград

Re: Въпрос за хибрид

Мнениеот bogorodoff » Пет Май 09, 2014 4:00 pm

Някой да има повече информация за пилето "Дюк" , що за хибрид е това от "бройлер и фермерска кокошка"? От къде евентуално могат да се намерят пилета или оплодени яйца от тези птици ?
... И за да не пускам нова тема и въпроси...
Четох в един друг сайт, че светлия Съсекс се използва "за кръстосване с породите Родайланд и Нюхемпшир, за получаване на хибриди, които се различават по пола и по цвета на оперението при излюпването" . В какво направление отиват тези хибриди, петел от коя с кокошка от коя порода се кръстосва и съответно пилето от въпросната комбиняция какъв цвят е мъжкото/женското ?
Незнам дали правилно зададох въпроса, но предполагам, че се подразбира.
Благодаря!
Аватар
bogorodoff
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 4:07 pm
Местоположение: Монтана

Re: Въпрос за хибрид

Мнениеот Ivan.Pirinliev » Съб Май 10, 2014 2:38 pm

Струва ми се че пилето "Дюк" е чисто и просто Брезе, с малко повече увъртания при обяснението!
-Човек каквото и да пие, един ден минава на ракия!
Аватар
Ivan.Pirinliev
потребител
потребител
 
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 4:02 pm
Местоположение: Провадия

Re: Въпрос за хибрид

Мнениеот bogorodoff » Съб Май 10, 2014 3:30 pm

Ivan.Pirinliev написа:Струва ми се че пилето "Дюк" е чисто и просто Брезе, с малко повече увъртания при обяснението!

И аз така си помислих първоначално, но видях една снимка в сайта на предлагащите го и на нея пилето беше с жълти крака и странен гребен, ето :http://ducbg.gold.icnhost.net/bg/useful/article8.html
Аватар
bogorodoff
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 4:07 pm
Местоположение: Монтана

Re: Въпрос за хибрид

Мнениеот fraxinus » Пон Май 12, 2014 10:15 pm

Има ги отдавна в България-някъде към Трилистник до Пловдив имаше люпилня. Идеята е бройлер който е уж по-био по-вкусен и т.н. Напрактика става по-бавно.
fraxinus
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 10:13 pm

Re: Въпрос за хибрид

Мнениеот dr_lukanov » Пет Май 16, 2014 11:12 pm

Сега .. пилетата Дюк не са бреска кокошка или нещо подобно, това си е типичен "бавнорастящ" бройлер получен при кръстосване на тежки червени и бели линии кокошки и петли. Кръстоските между Родайланд и светъл Съсекс наистина са аутосексингови и са от яйценосен тип.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за хибрид

Мнениеот TK3C-74 » Пет Май 16, 2014 11:52 pm

до колкото знам край трилистник имаше родителско стадо, но мисля, че не гледат вече. ако някой го интересува много, мога да звънна на човека и да го попитам кой има дюк.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Въпрос за хибрид

Мнениеот bogorodoff » Съб Май 17, 2014 8:12 am

dr_lukanov написа:Сега .. пилетата Дюк не са бреска кокошка или нещо подобно, това си е типичен "бавнорастящ" бройлер получен при кръстосване на тежки червени и бели линии кокошки и петли. Кръстоските между Родайланд и светъл Съсекс наистина са аутосексингови и са от яйценосен тип.


Има ли значение петел Съсекс х кокошка Родайланд или петел Родайланд х кокошка Съсекс ?
Какъв цвят е новоизлюпеното петле/кокошле при съответната комбинация ?
А при Съсекс х Ню Хемпшир как стоят нещата ?
Аватар
bogorodoff
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 4:07 pm
Местоположение: Монтана

Re: Въпрос за хибрид

Мнениеот bogorodoff » Съб Май 17, 2014 8:18 am

TK3C-74 написа:до колкото знам край трилистник имаше родителско стадо, но мисля, че не гледат вече. ако някой го интересува много, мога да звънна на човека и да го попитам кой има дюк.


Чак "много" - не, но ако не ти е проблем, попитай. Видях го в магазина ( после в нета ) и ми стана интересно. Иначе ако се намери, евентуално бих сложил някое яйце в инкубатора.
Колко бавнорастящ ще да е този бройлер?
Аватар
bogorodoff
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 4:07 pm
Местоположение: Монтана

Re: Въпрос за хибрид

Мнениеот TK3C-74 » Съб Май 17, 2014 9:55 am

преди 4-5 години като ходих при него и разбрах, че има родителско стадо за бройлери му исках яйца или да ме уреди с пиленца. отговорът беше, че всичко заминава за франция и по договор нямал право да продава в българия. смятам, че сега няма да е толкова строго.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Въпрос за хибрид

Мнениеот dr_lukanov » Пон Май 26, 2014 1:04 am

растат си почти като стандартен бройлер, но в началото по-бавно.

Има ли значение петел Съсекс х кокошка Родайланд или петел Родайланд х кокошка Съсекс ?
Какъв цвят е новоизлюпеното петле/кокошле при съответната комбинация ?
А при Съсекс х Ню Хемпшир как стоят нещата ?


Има значение, при крос червен Родайланд/Нюхемпшир и кокошки Съсекс ще извадите аутосексингови пилета, в другия случай не.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Предишна

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта