Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Доркинг

Модератори: nikigeen, yuri

Доркинг

Мнениеот bargazini » Пет Май 10, 2013 2:27 pm

Гледам, че нямаме такава тема, а породата е една от най-старите в света.
Искам да помоля някой от знаещите да даде повече информация за породата, че по чуждестранните сайтове е доста противоречива особено за килограмите. Интересува ме също и каква е носливостта и някой в България дали я отглежда. Благодаря.
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Доркинг

Мнениеот bargazini » Вто Май 14, 2013 6:09 pm

Като няма кой, сам ще си отговоря. :D
- тегло петел : от 4,55кг до 6,35 кг
- снасят 140-150 бели яйца на година с тегло 55-65гр.
- тихи и спокойни животни.
- една от породите с 5 пръста.
Информацията е от тук. В същият сайт е описан и стандарта за породата (на френски). На път съм да поръчам яйца от Англия пък дано излюпя нещо :cool:
Слагам и някои снимки от нета.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Доркинг

Мнениеот diso » Вто Май 14, 2013 8:43 pm

Интересна порода - тантуреста и късокрака, но с прилична носливост и с бели яйца :)
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Доркинг

Мнениеот miroki » Вто Май 14, 2013 11:02 pm

Това се казват килограми, то като Плимутрок.
Брамите ряпа да ядат.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Доркинг

Мнениеот bargazini » Вто Май 14, 2013 11:48 pm

Така е Миро, прав си. И аз съм доста впечатлен от килограмите и за това съм решил, че точно това трябва да е втората порода, която ще завъдя. Не че съм завъдил още първата (плимутрок) :)
Благо ме прецака с яйцата от плимутрок (спрели да снасят), но за това пък искам да изкажа благодарност към Христо Коларов, който ме препрати към Мариан Жеков, който пък ми обеща че до края на седмицата ще имам яйца от плимутрок. Като съм започнал с благодарностите: Да ти благодаря и на теб Миро че си ми сложил повече пъдпъдъчи яйца отколкото бях поръчал и платих.
А по темата: Наистина породата е доста впечатляваща не само с килограмите си, а защото е използвана като порода-подобрител във почти всички известни ни едри или средно едри(за яйца и месо) породи. До колкото успях да разбера породата е описана със точните и характеристики от летописците на Юлий Цезар. После породата е представена на английската кралица и се завъжда в Обединеното кралство и се подобрява, а италианците изгубват напълно породата въпреки че се води с произход: Италия(по точно Римска Империя).
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Доркинг

Мнениеот bojidar70 » Сря Май 15, 2013 8:16 am

bargazini написа:Така е Миро, прав си. И аз съм доста впечатлен от килограмите и за това съм решил, че точно това трябва да е втората порода, която ще завъдя. Не че съм завъдил още първата (плимутрок) :)
Благо ме прецака с яйцата от плимутрок (спрели да снасят), но за това пък искам да изкажа благодарност към Христо Коларов, който ме препрати към Мариан Жеков, който пък ми обеща че до края на седмицата ще имам яйца от плимутрок. Като съм започнал с благодарностите: Да ти благодаря и на теб Миро че си ми сложил повече пъдпъдъчи яйца отколкото бях поръчал и платих.
А по темата: Наистина породата е доста впечатляваща не само с килограмите си, а защото е използвана като порода-подобрител във почти всички известни ни едри или средно едри(за яйца и месо) породи. До колкото успях да разбера породата е описана със точните и характеристики от летописците на Юлий Цезар. После породата е представена на английската кралица и се завъжда в Обединеното кралство и се подобрява, а италианците изгубват напълно породата въпреки че се води с произход: Италия(по точно Римска Империя).

Не си единствения прецакан с яйца от Благо !
bojidar70
потребител
потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 8:22 pm
Местоположение: софия

Re: Доркинг

Мнениеот miroki » Сря Май 15, 2013 8:53 am

Аха, сега разбрах кой си :cool:
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Доркинг

Мнениеот Езеровеца » Сря Май 15, 2013 9:12 am

Аз също много му звънах по телефона и писма му испащах но ударих на камък, :think: но здраве да е :wink: до година ако имам късмет ще си излюпя,хайде наздраве :drinks:
Езеровеца
потребител
потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 11:37 am

Re: Доркинг

Мнениеот yuri » Сря Май 15, 2013 9:10 pm

Колеги, темата е за породата Доркинг. Моля придържайте се към нея. Има си отделна тема за не коректни потребители, ако смятате че някой е такъв, пишете в нея, но задължително се обосновете. Нека не разваляме целостта и подредеността на форума.

А относно породата, тук http://www.kippenencyclopedie.nl/php/in ... le=Dorking са посочени други кг, които лично за мен са по реални.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Доркинг

Мнениеот bargazini » Сря Май 15, 2013 11:04 pm

Още в първият си пост написах, че информацията за килограмите е доста различна(+- 1 кило за птица хич не е малко). Информацията която съм дал за килограмите, освен в сайта който съм цитирал, съм я видял и в уикипедия и в два доркинг клуба единият американски, другият европейски. Не ми е целта да споря (личи си от първите ми мнения), просто търся колко реално е стандарта за тази порода.
bargazini
потребител
потребител
 
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 12:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Доркинг

Мнениеот ves.72 » Сря Май 15, 2013 11:07 pm

Изобщо имали я внесена тази порода в България :think: :think: :think:
Аватар
ves.72
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Мар 18, 2012 6:29 pm
Местоположение: велинград

Re: Доркинг

Мнениеот yuri » Сря Май 15, 2013 11:16 pm

bargazini и аз не целя спор. Виждал съм данните които показа, но ми се струват не съвсем реални. Знам че ни си ги измислил. Както казах лично мнение.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Следваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта

cron