Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ВЪПРОС!!!

Модератори: nikigeen, yuri

ВЪПРОС!!!

Мнениеот lubaka » Пет Мар 14, 2014 12:25 am

направо сам шашнат от 50 яйца се излюпиха 43 пилета и за сега като ги гледам са 41-42 петлета все пак са малки, но много рядко бъркам :cool: . Въпроса ми е как е възможно, до сега не ми се е случвало чак толкова много :(
Аватар
lubaka
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 11:55 pm
Местоположение: варна,търговище

Re: ВЪПРОС!!!

Мнениеот shikata » Пет Мар 14, 2014 12:33 am

Не знам как е при вас, но при мен, при канарите съм забелязал най висок процент мъжки пилета да се люпят в първото люпило.Обяснявам си го с по късното съзряване на мъжките птици.Това разбира се е само моя догадка и размишления.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: ВЪПРОС!!!

Мнениеот muroll » Пет Мар 14, 2014 1:56 am

хехе при мен от 80 пъдпъдъка 67 мъжки късмет :Д
muroll
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 3:47 pm
Местоположение: Копиловци

Re: ВЪПРОС!!!

Мнениеот lubaka » Пет Мар 14, 2014 2:17 am

еми да късмет е, едно време като бях малък бабите помня че избираха дребни яйца да са женски ама в това няма нищо вярно :lol: , трябва да измислят умовете да им се сменя пола :wink: :D то май няма отговор на въпроса ми- природа....
Аватар
lubaka
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 11:55 pm
Местоположение: варна,търговище

Re: ВЪПРОС!!!

Мнениеот ElGato » Пет Мар 14, 2014 8:47 am

има теория , че при по висока температура на люпене излизат повече мъжки и обратното , не знам да ли е вярна :cool:
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: ВЪПРОС!!!

Мнениеот TK3C-74 » Пет Мар 14, 2014 9:07 am

температурата оказва влияние на пола само при влечугите. иначе и при мен първите две люпила са с преобладаващи петлета. другите не съм ги заглеждал, още са малки, а и интереса от първите пиленца винаги е по-голям. после претръпваш :wink:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: ВЪПРОС!!!

Мнениеот ElGato » Пет Мар 14, 2014 10:12 am

За това казвам теория , защото не е доказано , но аз липя целогодишно от 2-3 години , че и повече и мога да твърдя , че повече ми излизат петлета , не мога да си го обесня , но е факт за няколко години петлетата ми са два пъти повече от ярките , някой ако има обяснение моля неко сподели :cool:
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: ВЪПРОС!!!

Мнениеот lubaka » Пет Мар 14, 2014 12:01 pm

това за температурата и аз го чух, но един колега ми обясни научно, че няма нищо вярно при влечугите наистина било така, ето го копирано


Отговори с цитат

Re: Личен опит от работа с инкубатор

Мнениеот dikata1975 » Чет Фев 13, 2014 12:47 pm
Полът няма нищо общо с температурата

Птици

ZW хромозомно детерминиране

ZW системата за детерминиране се среща при птиците някои насекоми и други организми. Тази система е подобна на XY системата, но тук женските индивиди имат две различни полови хромозоми(ZW), докато при мъжките те са еднакви (ZZ). При кокошките е установено, че ключова роля изпълнява генът DMRT1.[2]




А тук вече не е така

Влечуги

Негенетични системи за детерминиране

Съществуват множество други системи за детерминиране. При някои представители на влечуги като алигатори и някои костенурки полът се определя от температурата на инкубация на яйцето. Мъжките се развиват при по-ниска температура на инкубиране от женските, като критичната разлика в температурата може да е само 1–2°C. При някои охлюви се наблюдава смяна на пола, зрелите индивиди първоначално са мъжки, сле което се трансформират в женски. При тропичната риба клоун доминантният мъжки в групата става женска докато другите запазват пола си. При морския червей Bonellia viridis, ларвата се развива в мъжки индивид ако има физически контакт с женската и в женска ако съзрее свободно на морското дъно.
от цялата работа всичко е шанс :wink:
Аватар
lubaka
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 11:55 pm
Местоположение: варна,търговище

Re: ВЪПРОС!!!

Мнениеот ElGato » Пет Мар 14, 2014 1:41 pm

Значи такъв ми е късметът от няколко години да вадя повече мъжкари :lol:
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: ВЪПРОС!!!

Мнениеот lubaka » Пет Мар 14, 2014 1:52 pm

ElGato написа:Значи такъв ми е късметът от няколко години да вадя повече мъжкари :lol:

и моя късмет е такъв има общ късмет явно :cry: :D
Аватар
lubaka
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 11:55 pm
Местоположение: варна,търговище

Re: ВЪПРОС!!!

Мнениеот TK3C-74 » Пет Мар 14, 2014 2:20 pm

явно птиците ви са месно направление, не яйценосно. :wink:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: ВЪПРОС!!!

Мнениеот lubaka » Пет Мар 14, 2014 2:28 pm

моите са по-голямата част кръстоски.. качулати, голошийки то знам ли може и за това, някаква мистерия - може би си е природа знам ли и аз не сам толкова запознат
Аватар
lubaka
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 11:55 pm
Местоположение: варна,търговище

Следваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта