Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Струмска кокошка

Модератори: nikigeen, yuri

Струмска кокошка

Мнениеот toli1009 » Нед Мар 23, 2014 12:03 am

ЗДрАВЕЙТЕ съфоромници. много съм изненадън защо още нищо не е писано и коментирано за тая порода. нали все пак тя е български стандарт. надявам се Г-н лУКАНОВ като шеф да си каже тежката дума . :cool: да даде също и информация за нейния умален вид(бантам)а също така устойчиви ли са на студ понеже съм в един от най студените градове рУСЕ.поздрави на всички.
toli1009
потребител
потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 11:25 am
Местоположение: русе

Re: струмска кокошка

Мнениеот muroll » Нед Мар 23, 2014 1:09 am

И аз искам да попитам нещо за породата купих си яйца и пиленцата където се излюпиха имам като цицини на главата това нормално ли е
muroll
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 3:47 pm
Местоположение: Копиловци

Re: струмска кокошка

Мнениеот ElGato » Пон Мар 24, 2014 8:53 am

muroll написа:И аз искам да попитам нещо за породата купих си яйца и пиленцата където се излюпиха имам като цицини на главата това нормално ли е

Не е нормално да нямат свери на главата , на тези "цицини " израства качулката :cool: , също не е нормално да нямат гащи
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: струмска кокошка

Мнениеот dr_lukanov » Чет Мар 27, 2014 8:19 pm

Здравейте,
както ElGato писа, това е напълно нормално за всички качулати породи. Относно Струмските кокошки в последния брой на Зоохоби излезе статия за тях с автори Калин Костов и моя милост. Да, устойчиви са на студ (все пак това е най-оперената наша кокошка :wink: ). Красиви са, едри са, имат всичко, което търси един любител: кротка кокошка с качулка, брада, гащи и шарено оперение. Недостатък е тяхната къснозрелост (особено птици от късни люпила).
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: струмска кокошка

Мнениеот ElGato » Пет Мар 28, 2014 8:54 am

Късно зрели са , но пък наддават много бързо , на края на февруари излюпих 20 и мога да кажа , че наддават почти като бройлери , ядат като лами :cool: и са много кротки и красиви
Аватар
ElGato
потребител
потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 1:33 pm

Re: струмска кокошка

Мнениеот muroll » Пет Мар 28, 2014 11:22 pm

А като мътачки как са :Д
muroll
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Авг 03, 2013 3:47 pm
Местоположение: Копиловци

Re: струмска кокошка

Мнениеот yuri » Нед Мар 30, 2014 4:44 pm

muroll написа:А като мътачки как са :Д

Много добри.
Такива кокошки се отглеждат от много години, но не съм сигурен, че са официално призната порода. Калин е един от авторите на стандарта за породата, който е от около 2 години. Има още много да се работи, за да се постигне трайно унаследяване на екстериорните показатели. Това е и основния недостатък за сега, не всички пилета са като родителите си. Иначе както каза и Христо, отлични са за личния двор.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Струмска кокошка

Мнениеот yuri » Нед Мар 30, 2014 4:47 pm

toli1009 написа:ЗДрАВЕЙТЕ съфоромници. много съм изненадън защо още нищо не е писано и коментирано за тая порода. нали все пак тя е български стандарт. надявам се Г-н лУКАНОВ като шеф да си каже тежката дума . :cool: да даде също и информация за нейния умален вид(бантам)а също така устойчиви ли са на студ понеже съм в един от най студените градове рУСЕ.поздрави на всички.

Виж темата "Кръстоски и любимци" там има доста снимки и дискусии.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Струмска кокошка

Мнениеот Т.Алексиев » Пон Окт 13, 2014 2:37 pm

Тазгодишни петлета и ярки. http://www.snimka.bg/?profile,uploadinfo;aid=838595
Т.Алексиев
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 3:36 pm

Re: Струмска кокошка

Мнениеот lubaka » Чет Окт 16, 2014 5:59 am

Т.Алексиев написа:Тазгодишни петлета и ярки. http://www.snimka.bg/?profile,uploadinfo;aid=838595

здравей имаш ли петел за продан?
Аватар
lubaka
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 11:55 pm
Местоположение: варна,търговище

Re: Струмска кокошка

Мнениеот Т.Алексиев » Нед Окт 19, 2014 11:01 pm

Здравей lubak имам млади два стари и стари кокошки.Не мога сам да си качвам снимките тези ми ги качи приятел по лесен за него начин но не се виждат добре защото са в далечина.Ако искаш може да му обясниш и ще качим по добре снимките.
Т.Алексиев
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 3:36 pm

Re: Струмска кокошка

Мнениеот dr_lukanov » Вто Окт 21, 2014 11:36 am

аз въобще не мога да вляза в сайта, та да ги видя ... :)
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Следваща

Назад към Декор. кокошки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта