Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пауни

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Пауни

Мнениеот Paulina » Чет Юли 03, 2014 2:28 am

Купи си готови паунчета - по-лесно е .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Пауни

Мнениеот gandalf_hsr » Чет Сеп 04, 2014 6:24 pm

Здравейте,забелязах че пауните ядат изпражненията си това нормално ли е или им липсва нещо в храната.Храня ги с пшеница,начупен ориз,царевица и слънчоглед всичко омесено заедно и отделно листа от зеле и краставици.Пауните са на една година .
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Пауни

Мнениеот qnakiev » Чет Сеп 04, 2014 11:38 pm

gandalf_hsr написа:Здравейте,забелязах че пауните ядат изпражненията си това нормално ли е или им липсва нещо в храната.Храня ги с пшеница,начупен ориз,царевица и слънчоглед всичко омесено заедно и отделно листа от зеле и краставици.Пауните са на една година .

Мисля че това се дължи на калция ,явно им трябва повече !
Аватар
qnakiev
потребител
потребител
 
Мнения: 663
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 8:48 am

Re: Пауни

Мнениеот gandalf_hsr » Сря Сеп 10, 2014 7:42 pm

Говорих с ветеринаря и ми каза че е от липса на белтък.Даде ми препарат за водата и добавка към зърното,взех и котешка гранула и я смесвам с зърното.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Пауни

Мнениеот gandalf_hsr » Пет Яну 02, 2015 5:44 pm

Честита Нова 2015 година.Малко да раздвижа форума с новите си попълнения:
Една женска чернокрила паунка с неизвестно по пол бяло паунче
Изображение
мъжки чернокрило паунче
Изображение
тука са дойка индииски с женската чернокрила и бялото паунче о тпърата снимка.
Изображение

Желая Ви здраве, много успехи, много щастие и милиони сбъднати мечти. Нека Новата Година бъде в пъти по-добра от старата! :drinks:
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Пауни

Мнениеот breik_dqdo » Нед Фев 08, 2015 12:28 am

Здравейте може ли да ми кажете как мога да разбера чернокрилото ми паунче дали е мъжко или женско на 5-6 месеца е някаде. излюпи се бяло после си препъстри перата и сега перата зад гърба му вземаха да чернеят и има съвсем малко отпред на врата зеленички перца и доста повече зад врата .никаде не можах да намеря описание как да го определя. по снимки на други пауни из интернет и тук в форума ми се струва че ще е мъжко но ако може някой компетентен да разясни малко ще съм благодарен. изчетох целия раздел пауни но не намерих нищо конкретно. а от това което видях като пауни евала . аааа и още един въпрос от вас научих за котешките гранули, и по пътя на логиката би трябвало да може да давам и на фазаните така ли е :)
breik_dqdo
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 10:53 pm
Местоположение: Добрич

Re: Пауни

Мнениеот breik_dqdo » Нед Фев 08, 2015 12:32 am

на мен май много ми стана да питам каква зеленина давате по това време на годината освен праз което не знам в кой раздел точно го прочетох :D
breik_dqdo
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 10:53 pm
Местоположение: Добрич

Re: Пауни

Мнениеот gandalf_hsr » Нед Фев 08, 2015 12:53 am

Аз започнах да давам на пауните и фазаните покълнало жито омесено със евтин салам и варени картофи и креда,обират салама после картофа и накрая житото но нищо не оставят.Изображение
И мене ме интересува как се определя пола на чернокрилите пауни че при мене които купих за женски си перят опашките а мъжките не съм видял за сега.Иначе индиеца се познава лесно по перата по гърба като малък и като по голям по перата по шията.На кокошки и патици меша покълняк с домашна ярма,креда и две супени лъжици свинска мас.Незная дали е добре но започнаха да снасят всеки ден кокошки на три години. :drinks:
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Пауни

Мнениеот gandalf_hsr » Нед Фев 08, 2015 1:04 am

За зеленина трева винаги има да им се откъсне,около довари по на завет или в запустяли дворове.Скоро ще тръгне и копривата и други треви.Доскоро имах червено зеле,нестава голямо но издържа на минусови температури.Моркови и цвекло пауните а и не само те обожават но и зарзавата свърши.За тази година съм заредил повече семена моркови,зеле и цвекло да има зарзават поне до началото на копривата. :drinks:
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Пауни

Мнениеот breik_dqdo » Нед Фев 08, 2015 7:04 pm

благодаря ти колега за информацията :D . някой колега който знае за разпознаването на чернокрилите да сподели моля че станахме двама интересуващи се
breik_dqdo
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 10:53 pm
Местоположение: Добрич

Re: Пауни

Мнениеот stoian_p2 » Нед Фев 08, 2015 10:29 pm

breik_dqdo написа:Здравейте може ли да ми кажете как мога да разбера чернокрилото ми паунче дали е мъжко или женско на 5-6 месеца е някаде. излюпи се бяло после си препъстри перата и сега перата зад гърба му вземаха да чернеят и има съвсем малко отпред на врата зеленички перца и доста повече зад врата .никаде не можах да намеря описание как да го определя. по снимки на други пауни из интернет и тук в форума ми се струва че ще е мъжко но ако може някой компетентен да разясни малко ще съм благодарен. изчетох целия раздел пауни но не намерих нищо конкретно. а от това което видях като пауни евала . аааа и още един въпрос от вас научих за котешките гранули, и по пътя на логиката би трябвало да може да давам и на фазаните така ли е :)
stoian_p2
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 11:57 am

Re: Пауни

Мнениеот stoian_p2 » Нед Фев 08, 2015 10:47 pm

breik_dqdo написа:Здравейте може ли да ми кажете как мога да разбера чернокрилото ми паунче дали е мъжко или женско на 5-6 месеца е някаде. излюпи се бяло после си препъстри перата и сега перата зад гърба му вземаха да чернеят и има съвсем малко отпред на врата зеленички перца и доста повече зад врата .никаде не можах да намеря описание как да го определя. по снимки на други пауни из интернет и тук в форума ми се струва че ще е мъжко но ако може някой компетентен да разясни малко ще съм благодарен. изчетох целия раздел пауни но не намерих нищо конкретно. а от това което видях като пауни евала . аааа и още един въпрос от вас научих за котешките гранули, и по пътя на логиката би трябвало да може да давам и на фазаните така ли е :)

За сравнение виж по горе снимката на чернокрилото паунче на колегата от черничево което е само на снимката и е женско.Най добре можеш да ги различиш на тази възраст е ако имаш мъжко и женско,и тогава се вижда разликата в оперението.Ако е мъжко трябва да му се прошарва вече врата и по гърбът да почват да му зеленеят леко перцата и да е по тъмно от това на снимката,и ако и тогава не си сигурен качи снимка,в този форум има доста хора запознати с тази тема които ще ти кажат какво е.Перенето при паунчетата не е критерий за определяне на пола.
stoian_p2
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 11:57 am

ПредишнаСледваща

Назад към Пауни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта