Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Развъждане на пауни

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот ned_99 » Пон Юни 04, 2012 9:22 pm

тази тема за пиленца ли е,или за пауни?че нещо се обърках.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот stoian_p2 » Пон Юни 04, 2012 10:07 pm

илиянрадев написа:че вече няма и от каде да взема яица да подложа на кокошката докато не е станала ,тоя дето ми ги даде явно ме е излгал че са оплодени

здравей колега,и да вземеш нови яйца от пауни вероятноста тази същата кокошка да ги излюпи е нулева,защото тя вече няма да има нужната температура да ги топли,или ще ги остави.относно яйцата дали са били оплодени и там гаранцията е нулева.ако смяташ да насаждаш яйца от пауни ,най добрия вариянт е обикновенна или по точно домашна пуйка,и гнездото да е върху пясък или пръс.
stoian_p2
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 11:57 am

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот Емо » Пон Юни 04, 2012 11:28 pm

stoian_p2 написа:.....и гнездото да е върху пясък или пръс.


Това е ценно!

Но Недялко е прав че темата се измести - моля МОДЕРАТОРИТЕ ДА РАЗЧИСТЯТ или ПРЕМЕСТЯТ МНЕНИЯТА КОИТО НЕ СА ПО ТЕМАТА. Съжалявам и се извинявам, но и аз имам такива.
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот илиянрадев » Вто Юни 05, 2012 1:45 pm

колега благодаря за съвета , но няма откъде да взема яица и пуика има откъде да взема :(
илиянрадев
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 2:00 pm

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот илиянрадев » Вто Юни 05, 2012 1:47 pm

илиянрадев написа:колега благодаря за съвета , но няма откъде да взема яица и пуика има откъде да взема :(

2,3 ми трябват, голям мерак имам за такива птици
илиянрадев
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 2:00 pm

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот diso » Вто Юни 05, 2012 8:01 pm

Емо написа:
stoian_p2 написа:.....и гнездото да е върху пясък или пръс.


Това е ценно!

Но Недялко е прав че темата се измести - моля МОДЕРАТОРИТЕ ДА РАЗЧИСТЯТ или ПРЕМЕСТЯТ МНЕНИЯТА КОИТО НЕ СА ПО ТЕМАТА. Съжалявам и се извинявам, но и аз имам такива.

Определени се получи не по темата, за което се извинявам! Няколко впечатления ми се натрупаха от различни теми и по невнимание ги изразих тук.
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот ned_99 » Вто Юни 05, 2012 10:59 pm

stoian_p2 написа:
илиянрадев написа:,и гнездото да е върху пясък или пръс.


колега,това наистина е интересно.знаем,че снасят в импровизирана дупка на земята(понякога и от кацалките :D),но ако ги оставим на пясък няма ли това да доведе до изтиване на яйцата.като си помисля как треперим за температурата в инкубатора?сподели за гнездото защото имам две яица от два дни, и ще ги слагам под кокошка.ще чакам паунката до края на седмицата и ако не снесе друго залагам тези.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот stoian_p2 » Сря Юни 06, 2012 12:28 am

илиянрадев написа:
илиянрадев написа:колега благодаря за съвета , но няма откъде да взема яица и пуика има откъде да взема :(

2,3 ми трябват, голям мерак имам за такива птици

ДАИ ТЕЛЕФОН ЗА ВРЪСКА И ЩЕ ТИ ПРАТЯ 3 ЯИЦА от пауни -подарък от мене
stoian_p2
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 11:57 am

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот илиянрадев » Сря Юни 06, 2012 10:50 am

КОЛЕГА ВИЖ СИ ЛИЧНИ СОБЩЕНИЯ
илиянрадев
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 2:00 pm

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот илиянрадев » Сря Юли 04, 2012 10:11 pm

БЛАГОДАРЯ НА КОЛЕГАТА stoian_p2 КОИТО МИ ИЗПРАТИ ЯИЦА :wink: И ДНЕС МИ СЕ ИЗЛЮПИХА 2 ПАУНЧЕТА УТРЕ ЧАКАМ ОЩЕ ЕДНО ИСКРЕНО МУ БЛАГОДАРЯ ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ

Модератор. Не пишете само с главни букви.
илиянрадев
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 2:00 pm

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот je4eva » Пет Авг 03, 2012 9:42 am

Здравейте, аз съм начинаеща в този форум, но не и в отглеждането на животинки.От малка се занимавам и обичам животните, имам много в двора.Преди 3 седмици ми се излюпиха 6 копринки, сега чакам и холандките да се люпят.Имам голямо желание да си излюпя и паунчета, сега имам легнала една обикновенна кокошка и искам да и сложа паунски яйца, ако може някой да ми помогне, та само и с 2,3 яйчица . Моля помогнете ми.
je4eva
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:32 pm

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот stoian_p2 » Пет Авг 03, 2012 6:18 pm

сезона на снасяне на пауните приключи или по точно почти е приключил,тъй като някои женски снасят към края на август по някое яйце,но то най вероятно е неоплодено защото мъжките вече не са активни понеже са си хвърлили опашките,а когато нямат опашка оплождането е много трудно при пауните. относно продължителноста на живота на пауните искам да се обърна във този форум към всички които отглеждат пауни,да споделят колко най големи/на години/пауни имат.моят най голям на 20.06 започна 9-тата година.
stoian_p2
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Яну 22, 2012 11:57 am

ПредишнаСледваща

Назад към Пауни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта