Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Развъждане на пауни

Модератори: nikigeen, yuri

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот Емо » Нед Май 20, 2012 11:04 pm

илиянрадев написа:сложил съм и 4 яица под една кокошка незнам дали ще ги искара някои вадил ли етака
и ако ги искара дали ще ги води кокошката маи е по грижовна от пуиката


хаха - за пуйката уточнихме, сега почваме за кокошката! :wink:

А под некой гълъб сложил ли си! :wink:

пп. Ще ги изкара и ще ги води - ако е добра мътачка и са опледни де! Пусни снимки после! Само да не ги простудиш! Еспих!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот илиянрадев » Пон Май 21, 2012 5:14 pm

ок
илиянрадев
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 2:00 pm

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот илиянрадев » Пон Май 21, 2012 5:15 pm

илиянрадев написа:ок

стига да се излюпят
илиянрадев
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 2:00 pm

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот ned_99 » Пон Май 21, 2012 11:03 pm

илиянрадев написа:сложил съм и 4 яица под една кокошка незнам дали ще ги искара някои вадил ли етака
и ако ги искара дали ще ги води кокошката маи е по грижовна от пуиката

не се притеснявай, колега,ако разгледаш темата пауни ще видиш къде съм писал за разплодния сезон на пауните при мен,през миналата година.сложих две яйца под една копринка,не само,че ги излюпи ами ги води цели 6 месеца.когато я отделих от тях ги търси в продължение на седмици.така че не се притеснявай кокошката ще си ги гледа без проблем.
при мен проблема тази година е много по-голям.едната паунка снесе две яйца само,че от кацалката,от 1,5 височина.другата снесе 1 яице и реши ,че е изпълнила план програмата за този сезон. :( така,че винаги има и по-лошо.дано излюпиш,чакаме снимки на мъниците.
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот soikata » Вто Май 22, 2012 7:50 pm

Преди време излюпих едно паунче в инкубатора. Гледах го под лампа в кашон в къщи вечер, а през деня го изкарвах в градината. То се разхождаше и когато му станеше студено се мушкаше ...под санбернара :think: . Кучето не се отделяше от паунчето. Имам снимки за спомен тук http://forum.dog.bg/topic/1736-%d1%81%d ... __st__1700 . На позиция 1711. Сега и пауна вече е голям и кучето. Така че не се отчайвайте
soikata
потребител
потребител
 
Мнения: 84
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 10:11 pm
Местоположение: Златица

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот kiki » Нед Май 27, 2012 10:51 am

ned_99 написа:
илиянрадев написа:сложил съм и 4 яица под една кокошка незнам дали ще ги искара някои вадил ли етака
и ако ги искара дали ще ги води кокошката маи е по грижовна от пуиката

не се притеснявай, колега,ако разгледаш темата пауни ще видиш къде съм писал за разплодния сезон на пауните при мен,през миналата година.сложих две яйца под една копринка,не само,че ги излюпи ами ги води цели 6 месеца.когато я отделих от тях ги търси в продължение на седмици.така че не се притеснявай кокошката ще си ги гледа без проблем.
при мза усамотяванеен проблема тази година е много по-голям.едната паунка снесе две яйца само,че от кацалката,от 1,5 височина.другата снесе 1 яице и реши ,че е изпълнила план програмата за този сезон. :( така,че винаги има и по-лошо.дано излюпиш,чакаме снимки на мъниците.


Не се притеснявай колега,понякога късните пилета почват чак август снасяне от какво ли не се бъркат, то и ние се объркахме с това време ,обърни внимание на храната и сложи повече укрития за усамотяване (снасяне)и късмет :drinks:
- kiki -
ферма за пауни
http://www.paunite.ovo.bg
Аватар
kiki
VIP
VIP
 
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 11:13 am
Местоположение: burgas

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот Емо » Пон Май 28, 2012 5:18 pm

Първото ми паунче се излюпи в тази събота. Белите пауни тази шашава година първи се отчетоха макар и със закъснение. До преди 3 седмици беше почти лято, а сега си е направо есен.

За сега е старши на няколко серамки докато се излюпат следващата събота неговите другарчета паунчета! :wink:

Изображение

Изображение

Недялко и при мен се е случвало да снасят от кацалката - особено по-млади птици. В началото на април аз свалям по ниско високите кацалки и навсякъде слагам чист пресят пясък. Твойте женски са тригодишни и вече леко опитни - има време ще снесат яйца! :wink: Успехи!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот diso » Пет Юни 01, 2012 11:43 pm

Здравейте! Нов съм във форума, но чета с интерес всичко за дворните птици.
Наред с новите за мен неща, откривам и странни факти - хора, които въдят породи и разновидности, за които не съм и чувал, които разполагат със завидни бюджети и ползват езици, допускат толкова елементарни грешки с новоизлюпените малки!
Моето уважение към всички!
Само ще си позволя да споделя малко от скромния ми опит. Дано да е полезен!
Независимо от вида на малките, прибирам ги от гнездото, веднага след изсъхването им. В противен случай, може да настинат или да бъдат премазани от майката. Ако времето е студено, пренасянето става, като малките са върху и покрити с някакъв плат/дреха.
Оставям ги в кутия или в сандъче в помещение с поне 24-25 градуса топлина или под нагряваща лампа, осигуряваща такава температура. Дремят си, покрити с плата(фанелата и т.н.), докато се разшават. Тогава ги откривам и ръсвам няколко трохи жълтък от твърдо сварено яйце по гръбчетата им(от там най-напред закълвават). После и малко по земята. Почнат ли да се удрямват - пак ги покривам с тъканта.. И така - ден-два, докато майката излюпи всичко и е готова да ги поеме.
После, седмица - две - с майката на топло... Ако времето е достатъчно слънчево и топло, може да се пускат и по-рано навън.
Успех!
diso
потребител
потребител
 
Мнения: 93
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 3:03 pm

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот илиянрадев » Нед Юни 03, 2012 7:50 pm

:cry: здравеите колеги бях обещал да пиша ,всичките ми 4-ри яица от пауни които бях подложил под кокошката излязоха полоци направо сам бесен
илиянрадев
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 2:00 pm

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот илиянрадев » Нед Юни 03, 2012 8:06 pm

че вече няма и от каде да взема яица да подложа на кокошката докато не е станала ,тоя дето ми ги даде явно ме е излгал че са оплодени
илиянрадев
потребител
потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 2:00 pm

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот Емо » Пон Юни 04, 2012 12:09 am

Моят скромен съвет е : не се подвеждайте да си купувате яйца от пауни - дали са оплодени, дали са съхранени правилно, дали са транспортирани добре, дали не са от миналата година ............................. ?

Съжалявам за неспеха ти Иляне ! :cry:

А пък на онзи приятел "дисо" - мога да кажа следното - при 24-25градуса приятлю кокошевите пиленцата ги чака едно единствено нещо ... - явно не си наясно с температурата щом извеждаш пиленца! Това с " фанелата" е нова смъртна заплаха!

пп. diso Много малко си чел в нашия форум! Прочети и се ограмоти преди да завиваш пиленцата с "фанела" и при 24 градуса да ги отглеждаш на първия ден!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ппп. Вероятно се справяш с пиленцата - да са ти живи и здрави - но това със сигурност не е при 24-25 градуса на първия ден, а пък за "фанелата" - завивай ги :wink:
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Развъждане на пауни

Мнениеот bojidar70 » Пон Юни 04, 2012 12:22 pm

Емо, мога само да ти кажа ,че и аз съм правил така на времето и не съм имал проблеми с пиленцата.Не казвам ,че е най правилния ,но и това е вариянт в зависимост от условията с които разполагаш.
bojidar70
потребител
потребител
 
Мнения: 143
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 8:22 pm
Местоположение: софия

ПредишнаСледваща

Назад към Пауни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта